Bobby McFerrin: Don't Worry, Be Happy

(hudobný videoklip)
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1988, 5 min

sator

Nádhera, vtipné, obrazově i hudebně, přesto že se jedná vlastně o melodicky nekomplikovaný dětský popěvek, a nebo možná právě proto :-) ()

corpsy

Komediálna paráda, ktorú zosobňujú Robbin Williams a Bill Irwin je oporným bodom, No a samozrejme aj bosý Bobby McFerrin. ()

Marek1991

Túto pieseň milujem, aj keď sa nedá použiť na každú situáciu v živote, no klip sa mi veľmi nepáčil, dosť komorný a vždy som si myslel, že si na ňom mohli dať viac práce. ()

• Na internetu je často mylně označován za interpreta této písně Bob Marley, který však zemřel 11. května 1981, tedy několik let před jejím složením, a nikdy ji tedy zpívat nemohl. (Miller)
  • Nahrávka vznikla bez použití hudebních nástrojů, v písni je slyšet pouze hlas Bobbyho McFerrina v osmi různých vrstvách. Bobby McFerrin totiž většinou používá akvilotní zpěv tzn. využívání akvilotních tonů a vytvořit iluzi polyfonie. Zpěvák má také velmi vysoký hlasový rozsah - 5 oktáv, přičemž průměrný člověk zvládne jen 1-2 oktávy. (Miller)
  • Bobby McFerrin díky této písni získal 3 ceny Grammy – za nejlepší nahrávku roku, nejlepší skladbu roku a nejlepší popový zpěv mezi muži. (Miller)