Skupina kňazov vtrhne do domu v Amityville s cieľom vyhnať démona. Démon sa prevtelí do lampy, ktorá vo výpredaji nachádza novú majiteľku a tým pádom aj nový príbytok... (petero)

Hunter2222

Film začína v skutku veľmi dobre. Do domu prichádza delegácia kňazov, plánujúcich z neho vymiesť diabla. Lustre sa kývajú, svetlo bliká, predmety poletujú a útočia na kňazov. Atmosféra fakt hustá, dobre natočené. Zlo je vraj z baráku definitívne preč a tak dochádza k predaju vecí z domu. Jedna stará pani si kúpi šerednú lampu a zo srandy ju pošle svojej sestre. Áno páni a dámy toto je ten legendárny diel s vraždiacou lampou. Kto by nechcel balíkom dostať domov vraždiacu lampu?! Ale prekvapivo film nevyznieva tak absurdne, ako by to mohlo miestami vyzerať. Ako v každom Amityville tu nájdeme zopár slušných scén, zopár na usmiatie a samozrejme aj nudu. Postavy sú síce primitívne a nie dobré zahraté, ale je to lepšie ako trojka a celkom to vzhľadom na stopáž ubieha. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005). ()

kaylin

Snímek „Ďábel v Amityville“ je skutečně trochu lehkým hororem, kdy jediná scéna, která je opravdu drsná a kdy jsem se kroutil, je ta s drtičem odpadů. Jinak je tempo poměrně unylé a film může velmi brzy začít nudit. Mytologie se zde rozvíjí podivným směrem, a kdyby byl film součástí jiné série anebo naprosto samostatný, nic by se na tom moc nezměnilo. Nic velkolepého se nekoná a první a druhý díl zatím zůstávají vrcholem série. ()

JohnnyD

Oceňujem profesionálnejšie prevedenie ako v trojke, no aj tak je to nehorázna nuda. Ak niečo v tomto filme stojí za videnie, tak jedine epický záverečný súboj vymetač diabla vs. diablom posadnutá lampa. Nuž do čoho sa "Zlo" prevtelí najbližšie? Bude to koberec? Kávovar? Deka? Či nebodaj zubná kefka? Bohužiaľ, uvidím nabudúce... Raz ma ten môj fetiš v brakových pokračovaniach zabije... nudou. ()

eraserhead666

No, poměrně hodně umírněný díl série, i když po otřesné trojce radost koukat. Pokud existuje něco jako subžánr dětský horor (rozuměj horor zaměřený a dělaný především pro dětské diváctvo), tak tohle by mohl být dobrej příklad takovéhoto snímku. Děje se tu mnohem více než v trojce a i nějaké budování atmosféry se tu najde. Démon tentokrát opustí nejen známý dům (který tu však vypadá o dost jinak jak z venku, tak i zevnitř), ale i samotné Amityville a převtělený do nádherné lampy, se vydá na opačné pobřeží, kde začne znovu úřadovat. A v tom je kámen úrazu, možná záměr opustit profláklý dům (kterej se přece ve trojce zničil) a zkusit to jinak nebyl zase tak marný, ale projevy démona v tomhle snímku přináší jen spoustu klišé - kočka, mouchy, samovolně se pohybující okna, drtič odpadků, rozsvěcující a zhasínající světla - a to je tak všechno. Bez snahy urazit kohokoliv, kdyby mi bylo 8-12 let, možná by to na mě působilo, ale v takřka jednatřiceti to teda není nic moc. ()

MM_Ramone

O desivých udalostiach, ktoré sa odohrali v sedemdesiatých rokoch minulého storočia v koloniálnom dome v new yorkskej rezidenčnej štvrti Amityville na Long Islande sa natočilo mnoho snímkov. Niektoré sú fakt strašidelné horrory, iné za moc nestoja. Televízny film "Diabol z Amityville" z roku 1989 jasne patrí do tej druhej kategórie. Príbeh o tom, že v garážovom výpredaji bola predaná diablom posadnutá nočná lampa, ktorá je následne odoslaná do Kalifornie sa mi zdá poriadne pritiahnutý za vlasy. Zlo z Amityville sa ukrylo do gýčovej lampy a odcestovalo na západné pobrežie spojených štátov amerických. ** ()

• Replika domu z Amityville byla pro potřeby natáčení postavena na 402 východní ulici v kalifornském St. Wilmingtonu. Exteriéra domu Alice Laeacock (Jane Wyatt) pak byly natočeny u James Sharp House 11840 v Santa Paule. (Terva)