Metallica: Memory Remains, The

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1997, 5 min

Hudobný videoklip americkej thrash metalovej kapely Metallica. Pieseň The Memory Remains je súčasťou ich siedmeho radového albumu "ReLoad", ktorý vydali v roku 1997. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Americkú kapelu Metallica sledujem prakticky od jej prvého albumu. Vždy som obdivoval ich originálny zvuk a obrovskú hudobnú kreativitu. Každá ich platňa je plná prekvapení. Vždy prinesú niečo progresívne. Udávajú smer tvrdej, gitarovej hudbe. Metaloví géniovia z Kalifornie. Obdobie, kedy natočili albumy Load a Reload patrí medzi ich najkľudnejšie. Výrazne zmenili image a zvoľnili tempo. Vyprodukovali vtedy veľa perfektných, do posledného detailu prepracovaných, rockových skladieb. Jednou z nich je aj pieseň "The Memory Remains", ku ktorej bol natočený tento videoklip. http://www.youtube.com/watch?v=RDN4awrpPQQ **** ()

corpsy

Technický špecialisti sa dali na klipe záležať, aby režisérove požiadavky dodržali do bodky. Silne dobový videoklip. Z môjho pohľadu je to ale len a len plus. ()

Lukoboss

90. léta, resp. alba Load a ReLoad, jsou jedním z nejdiskutovanějších (jestli se to vůbec dá říct) období u téhle formace. Někdo to má rád, někdo ne, jiná varianta snad ani neexistuje. Hudebně proti tomu nic nemám, to vůbec, ale ten klip je prostě divnej. ()

martinkaziki

The Memory Remains je první singl k albu Reload. Antigravitační klip na velké houpačce, Hetfield, který odhodil zbytek hřívy i knír alá Lemmy, úplně nová image celé kapely. Doprovodné vokály nazpívala anglická zpěvačka a herečka Marianne Faithfull, která si v klipu i zahrála (dáma s flašinetem). Inspiraci pro tuto skladbu našla Metallica ve filmu Sunset Boulevard. Premiéru na MTV měl videoklip v listopadu 1997. Pro mě osobně další výborná písnička a skvělý klip Metallici. ()

DarthArt odpad!

Přežitá bývalá vůdčí metalová kapela se potácí v bahně neschopnosti a namyšlenosti a do toho nepříjemně kvílí jakási vyžilá zpěvačka sto let za zenitem. Kapela jakoby paří a hází tvrďácké pózy, ale moc jí to nepomáhá a místo chtěné superpecky spíš podtrhuje svoji mizernou existenci á la 1997. Smutný obrázek. ()