Metallica: Unforgiven, The

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1991, 7 min (Special Edition: 11 min)

Hudobný videoklip americkej thrash metalovej kapely Metallica. Pieseň The Unforgiven je súčasťou ich piateho radového albumu "Metallica", ktorý vydali v roku 1991. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "The Unforgiven" je v poradí štvrtou skladbou z piateho oficiálneho štúdioveho albumu americkej kapely Metallica. Jeho názov je rovnaký ako názov samotnej kapely, ale medzi fanúšikmi je tiež známy aj ako "Black Album". Vydali ho v auguste roku 1991 pod značkou Elektra Records. Kapela vtedy fungovala v zostave: James Hetfield - gitara, spev; Lars Ulrich - bicie nástroje; Kirk Hammett - gitara a na basovú gitaru hral Jason Newsted. Ku pomalému, baladickému songu "The Unforgiven" bol natočený kvalitný čiernobiely videoklip, ktorý pôsobí temne a depresívne. **** ()

Necrotongue

The Unforgiven je první ze dvou balad na takzvaném "Černém albu" a opravdu se povedla. Potěšil mě i bezútěšný černobílý klip, takže jsem nemohl hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. ()

corpsy

Neviem či to je len mojím pohľadom, ale toto čiernobiele videoklipové cítenie pôsobí, ako zmeska starého dobrého expresionizmu a ruskej školy rokov 20. Skvelé. ()

Lukoboss

Tohle je depresárium, který je výborným kontrastem k líbivé baladě. Je to jakobyste najednou dostali pecku mezi oči. Dneska jednoznačně nesmazatelná stopa pro tuto monstr-kapelu. ()

DarthArt

Průměrný klip na velmi nadprůměrnou skladbu. Metallica videoklipy nikdy příliš nezářila, zato zářila skvělou hudbou, tedy aspoň v období, kdy byla aktuální právě The Unforgiven. Pak už to šlo bohužel jenom z kopce a dneska je Metallica parodií na cokoli, kde se hraje na kytaru. Takže Unforgiven a spol. je poslední kolekce jejich písniček, které má smysl brát vážně. ()