Metallica: Enter Sandman

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1991, 6 min

Hudobný videoklip americkej thrash metalovej kapely Metallica. Pieseň Enter Sandman je úvodnou skladbou ich piateho radového albumu "Metallica", ktorý vydali v roku 1991. (MM_Ramone)

MM_Ramone

"Enter Sandman" je úvodným songom piateho štúdiového albumu z roku 1991 od kalifornskej thrash metalovej kapely Metallica. Dodnes je to jeden z ich najväčších hitov. Ja osobne mám túto našlapanú skladbu veľmi rád. Spokojný som aj s video klipom, čo bol ku nej natočený. Jedná sa o pomerne jednoduchý nápad, ktorý však výstižne zvýrazňuje silu tejto piesne. Je to pôsobivá metalová nočná múra. Aby náhodou nezačala po nociach desiť aj vás, tak si pre istotu pred jej vypočutím vždy zopakujte túto krátku modlitbu: Now I lay me down to sleep. Pray the lord my soul to keep. If I die before I wake. Pray the lord my soul to take. ***** ()

Aluska88

Někdy mám dojem, že Metallica snad uzavřela smlouvu s ďáblem, nebo pochází z jiné sféry bytí, protože co song, to nářez. For 30, fu*king years! Nikdo nemá taková sóla, jaká má Metallica. Just nobody. That riff! Člověk od nich prostě nemůže mít NEJ píseň. Je jich spousta THE BEST. "Sleep with one eye open..." ()

nevermore

Dost možná nejlepší VIDEOKLIP od Metallicy, skoro až stroboskopové problikávání kapely do zářivě a temně modrého videoklipu šíleného snění a horečnatých představ se mi vybavuje dodnes, stejně jako ten vrásčitý dědula. Navíc song, kterej umím celej (včetně sóla :D) zahrát, no já mám prostě jasno. 5* jak vyšitých. ()

DarthArt

Legendární a vlastně první pravý videoklip Metalliky (pokud nepočítám ještě trochu undergroundový One), který v roce 1991 nastartoval Metallice kariéru superhvězdy. Ta v roce 1991 ovládla celý svět, dalších pět let seděla nejen na metalovém, ale i obecně rockovém trůnu, ze kterého se pak desetiletí odmítala hnout, i když tam už vůbec neměla co dělat. Dneska už takhle kapela nestojí vůbec za řeč, takže pokud si ji chcete přece jenom pustit a nejste přímo ortodoxní metalisti, tak Enter Sandman je vlastně skoro nejlepší volba. ()