Rammstein: Keine Lust

(hudobný videoklip)
Hudobný / Krátkometrážny
Nemecko, 2005, 6 min

PinokKio

Rodiče poslouchají dechovku a jiné šílenosti. Já naopak doufám, až teda budu takhle pytlovitej, nepohyblivej a o hadičkách, že pořád zvládnu naladit nějakou stanici na rádiu, kde do toho kluci budou takhle bušit a ještě zvládnu pohnout nějakou končetinou, jakože pařím s nima .. ()

GTS_PUNK

Rammstein a ich ďalšie video, pri ktorom divák neveriacky krúti hlavou a pýta sa, kde na tieto nápady táto nemecká skupina chodí. V tomto prípade totižto vystupujú ako morbídne obézna skupina, ktorá sa stretáva po rokoch, aby si spolu ešte raz mohla zahrať. Morbídne obézni sú všetci jej členovia, až na výnimku klávesistu Flakea, posadeného na elektrický invalidný vozík. Skutočný význam videoklipu je však ten, že vznikol v dobe, keď bola skupina na absolútnom vrchole a je akousi pripomienkou toho, že celý projekt Rammstein vznikol nie kvôli sláve či peniazom, ale vďaka láske k tvrdej hudbe. Aspoň tak to v jednom z rozhovorov vylíčil gitarista Richard Kruspe. Pre Rammstein je tak možno táto záležitosť akousi sentimentálnou vecičkou, ale z môjho pohľadu to ani zďaleka nie je to najlepšie, čo skupina za tie dlhé roky dokázala vyprodukovať. Po hudobnej stránke mi celkový zvuk príde chabý v porovnaní s inými vecami. Po stránke vizuálnej je to síce niečo, čo sa určite nevidí každý deň, ale nie je to ani niečo, čo by ma ako diváka viac zaujalo. Žiaden silnejší moment videoklip neponúka a úprimne ani veľmi nebaví. Keine Lust tak rozhodne radím medzi výtvory, bez ktorých by sa skupina bez najmenšieho problému zaobišla. Hudobná stránka veci je z ich strany slabší priemer a na videoklipe snáď možno oceniť iba prácu maskérov a Flakove zdivočelé pohyby na invalidnom vozíku, z ktorého na konci zázračne vstane. A tie lesbické asistentky takisto nie sú zlé. ()

Radko

Isteže, klip s nafúknutými spuchlinami, predstavujúcimi vyhoretú apatickú kapelu je skvelý. Rovnako uťahovanie si zo seba, kedy pri hraní dokážu tukoví golemovia len zopakovať svoju rutinnú hudobnú jazdu. Záujem nebadať. Celá šaškáreň je len daň nutnosti udržať si úroveň sterilnej apatie nefungujúcich dráždidiel na luxusnej úrovni. Hlavným dôvodom prečo mám ale túto pieseň tak rád nie je však klip samotný ako ten text: po Neninom protivojnovom songu o 99 balónikoch je tento po rokoch druhým, ktorého text som sa s chuťou naučil nôtiť v originále. ()

Jara.Cimrman.jr

Těžkotonážní Rammstein předvádí skvělou show, při které není jasné, komu cholesterol ucpe cévu a kdo natáčení klipu s vypětím všech sil přežije. Já jsem se přitom slušně pobavil, i noha mi do rytmu poskočila a musím přiznat, že jsem dostal velkou chuť na všechny ty brýlaté asistentky, které se o mé oblíbené sumisty láskyplně staraly. ()