Rammstein: Mein Teil

(hudobný videoklip)
Hudobný / Krátkometrážny
Nemecko, 2004, 5 min

Lukoboss

Tady je potřeba o té skladbě a klipu něco vědět: "Mein Teil byl inspirován kanibalistickým případem Armina Meiwese z roku 2001." Proto ta kontroverze (která je teda mimochodem Rammstein velice vlastní). Další věcí je, že se klip natáčel tím způsobem, že se každej ze členů na nějakej čas zavřel do temné místnosti a předváděl tam, co ho napadlo, aniž by o tom ostatní věděli. A výsledek je sestřih těhle šíleností, který tam chlapci na hudbu předváděli. ()

IvcaSammet

Naprosto vynikající klip! Kluci se chovají jako profesionální herci, což sice můžeme pozorovat v každém klipu, ale v tomto to podle mě vynikne opravdu nejlíp ... Nejlepší je ale samozřejmě Chris ... Má u mě nejen neuvěřitelný obdiv za to, že byl vůbec schopný se do těch hadrů navléct, ale že to dokázal tak neuvěřitelně zahrát! ... Myslete si o mě co chcete, ale podle mého názoru je Christoph nejkrásnější žena, která se kdy na území Německa pohybovala ... Dokonalý klip! ()

GTS_PUNK

Ak chcete niekomu predstaviť skupinu Rammstein v kocke, pustite mu tento videoklip. Sumarizuje všetko, čím sa skupina počas svojej existencie preslávila, a v tomto prípade zachádza ešte viac do hĺbky celej veci. To tak, že inšpiráciu pre túto pesničku čerpali zo skutočného prípadu "internetového kanibala" Armina Meiwesa. Z toho aj názov skladby "Mein Teil". Zatiaľ, čo pri väčšine hudobných klipov výrazne dominuje buď to zvuková alebo obrazová zložka, v tomto prípade tomu tak nie je a kvalitatívne obe kráčajú ruka v ruke. Z albumu "Reise, Reise", ale vlastne z celej diskografie Rammstein, v subjektívnom ponímaní, radím túto skladbu veľmi vysoko, keďže ponúka nielen tvrdý zvuk vrcholiaci úderným refrénom, ktorý "buší" do bubienkov ako kladivo, ale textársky na pozadí ponúka aj príbeh, čo je jeden z faktorov, ktorý môže akúkoľvek pesničku naprieč všetkými žánrami kvalitatívne vystreliť o nejeden stupeň vyššie. Videoklip pasuje k skladbe dokonale, striedajú sa v ňom perverzné výjavy a "disturbing" momenty natočené dobrou kamerou a ešte lepšie zostrihané. Záver videoklipu z berlínskych ulíc takisto stojí za to a dnes je už legendárny. Mein Teil je kvalita. Ako po stránke hudobnej, tak aj po stránke vizuálnej. Rammstein vás v ňom vezmú do najhlbšieho perverzného pekla a verte, že táto jazda sa vám bude určite páčiť. Skladba nemá kvalitné prevedenie len v tejto podobe, ale stojí za to si ju vypočuť aj naživo a vidieť, ako Till Lindemann páli Flakea Lorenza gigantickým plameňometom. ()

kingik

Ostrá, řízná skladba, která řeže až na hudební tepny a tryskají z ní metalovo-elektronické notičky. Frontman Till Lindemann, když se se do toho opře svým hlasem a zaburácí "Mein Teil", tak nadskočí i jedinec s absolutním hluchem. Jde z něj obrovská energie, která dokáže samovolně vymontovat šrouby a matice, které se zarazí do zdi vašeho obýváku a vy si řeknete, že sice máte zdevastovaný pokoj, ale takový už jsou němečtí Rammstein. Starší skladby byly přece jen celistvější než ty novější. I tahle jde opět ve stopách tvrdých riffů s prvky elektronické hudby a jen ukazují, jak silnými představiteli vlny Neue Deutsche Harte jsou. I přes jejich kvality, moc dlouho nevydržím jejich hudbu a bez klipů ještě méně. Jedna písnička za jeden německý rok a mám vystaráno zase na pěkně dlouho. Tahle skladba mně však zní. I když to není hudba, kterou bych vyhledával, tak přece jen o jejích kvalitách dostatečně vím, a němčina není až tak častá v současné hudební produkci. Bavoráci jodlují a Rammsteini řezají hrany. Je to kvalitní "hoblovačka". Mé hodnocení: 80% ()

• Klip se nemohl vysílat na MTV před 23 hodinou. [Zdroj: G.cz] (Duoscop)
  • Klip je inspirovaný kanibalem Arminem Meinwesem, kterému se na inzerát ozval homosexuál, kterého uvařil a poté snědl. [Zdroj: G.cz] (Duoscop)