Žena, která vidí duchy, se spojí s materialistickým šéfem velké firmy, aby si navzájem pomohli z nesnází, přičemž jejich srdce a životy se proplétají. (Netflix)

Pethushka

Sestry Hong pro mě začínají být sázkou na jistotou a určitě to neříkám poprvé, ale jsou rok od roku lepší. Vážně zbožňuju ty jejich dvojsmyslné vtípky a skvělé vyvážení komické i dramatické stránky. So Ji Seob a Kong Hyo Jin jsou pro mě naprosto nezapomenutelnou kombinací. Rozkošný byl i příběh bodyguarda a Malého slunka, a takový komorník Kim byl podle mě jednou z nejsympatičtějších postav, které se kdy v korejských drama objevily. Bože, a ten soundtrack! Už teď se těším, co si pro nás scénáristky připraví na příští rok. ()

Zíza

Tak nějak mi to sedlo. Bylo to pro mě roztomilé, dojemné, veselé, zábavné a milé pokoukání. Osvěžující. Jsem si vědoma, že ne pro každého to bude tak milé a příjemně koukatelné, jako to bylo pro mě, ale sedlo mi to. Herecké výkony, hudba, zvraty, děj, charaktery postav (navíc hlavní hrdinka nebyla typický archetyp korejských seriálů, díky čemuž to ode mě dostalo hodně plusových bodů). Bavilo mě se na to koukat a ani jsem necítila potřebu přetáčet nějakou scénu. Samozřejmě není to čistých 5*, hodně dlouho jsem se rozmýšlela mezi 4 a 5, po 16. díle jsem dokonce byla rozhodnutá pro ty 4, protože už to na můj vkus bylo moc natáhlé (alespoň ten 16. díl tak na mě působil, proto jsem se docela bála, co bude v tom 17., kde se to kupodivu vrátilo do "starých kolejí" a já si to užila, jen to možná bylo až moc sladké). Sečteno podtrženo, 5* s odřenýma ušima. Edit. 24/8/21 - tak jsem koukla znovu a upřímně už mě to tolik nebralo. Pořád hodně dobré, ale ne na 5*. ()

Sinecod

Já prostě Gong Hyo Jin nesnášim. Nesnášim jak mluví, jak hraje, nesnášim její hlas a upřímně nenávidim všechny postavy, které ztvárňuje (ovšem nohy má parádní). Tenhle seriál ještě tak do půlky jakž takž, ale to jejich nesmyslné plácání o nějakém jejich vztahu (jakém jako? Jo aha, ten co nemají, protože jsou oba děsný?) mi fest brnkalo na nervy. Ona byla naprosto nesnesitelná celý seriál, za začátku jenom "bojím se a jsem vyděšená", pak se lepila a mlela něco o úkrytech, mramorech a amuletech stále s notnou dávkou "bojím se, děsím se", pak se prý sebeobětovala, až na to, že nikterak zvlášť, protože za prvý o tom nedokázala držet jazyk za zuby a druhak jí z toho Džo Džůn stejně nakonec v pohodě vysekal (a nejsem si vědoma, že by aspoň řekla kumao džo džůne) a pak byla drsňák největší, tím si vůbec nepomohla od své ukníkané počáteční verze, fakt fakt fakt příšerná hlavní hrdinka. On byl zase na začátku arogantní (kodžo, kodžo, kodžo) a pak to byl méďa největší, který si od Velkého Slunce nechal solidně srát na hlavu. Jejich hovory, které asi měly být o citech (ale nejsem si tím jistá, dalo by se to klidně zaměnit za hovory o komunální skládce) mě žraly snad úplně nejvíc. Jednotlivé příběhy v epizodách někdy lepší někdy slabší, typická k-trauma záležitost a její následky u jednoho z hrdinů nebyla z nejhorších (ano koukám na tebe Gong Hyo Jin v It's Okay, That's Love), mohla být daleko pitomější, ale také mnohem lepší, když si vezmu, že Džo Džůna unesly dvě mladistvé slečny. A samozřejmě, nemůžu opomenout ani ztrátu paměti, další oblíbený k-prvek, který byl prostě jenom divný a bohužel měl za následek jenom více nesmyslného plácání. Můj miláček Seo In Guk proklatě nevyužitý, jeho nijaký příběh mě hodně mrzel. Nejvíc se mi snad líbila Džo Džůnova teta. A So Ji Sub tu měl směšný účes. Plác. ()

Eawy

Poznáte ten pocit, že by ste chceli vrátiť čas a pozrieť si film/seriál opäť ale ako by ste ho pozerali po prvý raz? Taký pocit som mala po dopozeraní tohto seriálu. Prvých 16 častí som sa vyslovene bavila, tešila, držala som nášmu slniečku palce, rovnako ako mrzutému šéfovi obchodného domu. Sedemnásta časť mi pripadala troška nasilu natočená aby to ukončili tak ako chceli..Ale v každom prípade pre mňa najlepší ázijský seriál, čo som videla za posledné mesiace.100% ()

Jirka_Šč

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vTCWbZZCDYc ■ Je to o vystresovaný holce, která vidí duchy. Potká muže, který se jí náhodou dotkne a nejbližší duch zmizí. Začne vyhledávat jeho společnost a poté, co spolu shodou okolností stráví noc, přičemž on ji celou dobu držel za ruku, se ona probudí po dlouhé době konečně pořádně vyspaná a nepřeje si nic jiné, než být s ním. ■ Poměrně dlouhou dobu to byla pecka. Nápadité (člověk by neřekl, co vše se dá vymyslet na téma "duchařina"), nestandardní hlavní hrdinka, každý díl obsahoval vlastní minipříběh, některé okamžiky byly srdcervoucí a pro mě nejemotivnější, co jsem dosud v seriálech viděl. Pak, pár dílů před koncem, dokončila hlavní hrdinka svoji primární misi a najednou to sklouzlo do určitého seriálového klišé (hledání se, atd.). Na začátku posledního dílu jsem si říkal, že 5* ne. Jenže pak přišlo k "duchovi u odpadkového koše" a já měl na chvíli slzy v očích (nikoli poprvé během sledování seriálu). A tak jsem sečetl všechny plusy a vrátil se k původnímu hodnocení, které jsem byl po většinu epizod rozhodnut udělit. Ukázka, že si Jižní Korea stále drží vysoký standard (poslední epizoda The Master's Sun byla odvysílána před devíti dny). ■ Hudební video (song All About): http://www.youtube.com/watch?v=qOwXuU949_8 U tohoto songu se musím usmívat, protože si vybavím, kdy jsem ho v seriálu poprvé slyšel. Je to scéna, ve které si postava představuje jistý velmi romantický okamžik, finálně lehce sparodovaný a funny :). ■ P.S. Blbnu. Měl jsem včera v Bratislavě jednu pracovní schůzku, chtěl jsem vyjádřit, že je něco v pořádku a řekl: 괜찮아. ()

ainny

Tohle byla jedna z letošních věcí, na které jsem se hodně těšila, ale ani sestrám Hong se vždycky nezadaří. Do pátého dílu to ještě celkem šlo a šestým jsem skončila. Nelíbil se mi příběh o psovi (z čistě osobních důvodů) a prostě nějak jsem se po skončení každého dílu, přestávala těšit na ten další. I když mám Gong Hyo-jin ráda, tak tady mi neskutečně lezla na nervy. Stejně jako So Ji-sub, jehož vlasovému stylistovi bych zakázala jeho profesi vykonávat. Dalo by se říct, že to nemá s příběhem, co do činění, ale když vám lezou na nervy hlavní hrdinové, tak to ani sebelepší story nezachrání. Nevím, jestli to někdy dokoukám, ale asi spíš ne. Podtrženo, sečteno. Master`s Sun je první východoasijský seriál, který jsem nedokoukala. EDIT po více než dvou letech. Teprve teď jsem se k seriálu vrátila a začala tam, kde jsem skončila. Nebyl dokonalý, ale koukatelný rozhodně. A navíc se mi už dlouho nestalo, abych se celý poslední díl culila jako pako. ()

Lama.Lama

Zábavné, dojemné, krásné, romantické, poučné. Korejci se tentokrát vytáhli! Perfektně sestavené díly, hrozně se mi líbí, jak se tam ta vedlejší dějová linka s duchy vždy uzavře. ()

Zelilu007

Nemám moc ráda horory a toho jsem se bála. Naštěstí je to přece jen korejské drama a to velice povedené. Všechny díly mne bavily a hlavní i když v tomhle smyslu spíše vedlejší romantická linka mne nutila koukat pěkně popořadě. A to byl každý díl ukončený. ()

Tyckin

Po Hotel Del Luna opět narážím na duchařinu a i tentokrát v kvalitním provedení. Ústřední dvojice patří mezi kvalitní herce a předvádí skvělý výkon, to platí z velké části i pro vedlejší role (např. tajemník Kim), oba dva jsou velmi zábavní a zejména So Ji-sub mi utkvěl v paměti jako „trenér“ prohánějící „Venuši“ v podání nakynuté Shin Min-a :-) V tomto seriálu zase jeho „ztrať se“ nemělo absolutně chybu a vždy mne dokázalo rozesmát. Nicméně ač dění je velmi zábavné a přináší mnoho působivých, zajímavých i emotivních duchařských příběhů, přecijen je jasné, že s tím seriál nemůže vystačit celou dobu a mé obavy se potvrzují – zhruba od půlky jde úroveň zápletek postupně dolů a zejména závěr pak už je zbytečně natahovaný a docela nudný. ()

Andrea1717

Čo povedať, bolo to krásne. Celý seriál som sa usmievala sama pre seba ako blbka čo je neklamným znamením, že je to pre mňa dokonale skvelé a bolo. Proste tu všetko fungovalo, chémia, prostredie, príbehy, smútok, radosť, túžba. Skvele skombinované, ešte aj protivné postavy sa nakoniec zmenili na milé. Škoda, že už je koniec. ()

andiek05

The Master´s Sun jsem sledovala ve stejnou dobu jako jiné dorama s dost podobnou tématikou (jak jsem již zmínila v jednom z předchozích komentářů). The Master´s Sun bylo pro mě prostě lepší! Moc se mi líbila hororová stránka dorama, zároveň to bylo i dost zábavné a nechyběly ani nějaké ty city :-D Také výborné herecké obsazení – Gong Hyo Jin téměř nikdy nezklame, Seo In Guk, So Ji Sub, … A krásný OST. ()

Ceres

Jednoznačně zklamání z nudy, která mě v drtivě většině provázela tímto seriálem. Jako kdyby veškeré kouzlo, co mám na k-drama rád, bylo pryč. Z 90 % je to vata jako svině. 10 % je úspěch tvůrců, že dosáhli toho, aby mě vůbec něco bavilo. Nejhorší epizoda je ta druhá. První scéna, která mě zaujmula, byla v 7. episodě, kdy se podařilo hrou na city díky zneužívání dítěte soucítit, pak to byl následek šroubovákové scény z 13. epizody. Závěrečná epizoda byla vyjímečně zase nezajímavá a nudná, dialogy většinou u ničem. Takový fail už jsem hodně dlouho neviděl. Téma zajímavé, ale jako celek nedotažené. Jediné, co ještě Korejci trefili, tak soundtrack, např. Touch Love skladba plus Painful Memory, která perfektně dokreslovala tragičnost, byly skvělé. Jako celek je tohle ztráta času, obsazení mizerné (herci mě nedokázali ničím zaujmout), kdyby seriál nevznikl, nic by se nestalo. Díky pár zmíněným věcem a náklonnost ke Koreji, nedávám odpad. ()

Roby

Pragmatický, vypočítavý a sobecky hajzl So Ji Sub jede bomby a drtí všechno co mu přijde do cesty. Nejlepší herecké výkony co jsem za poslední dobu viděl a to nejen bravurně ztvárněný ředitel Joo Joong-Won v podaní So Ji-Suba, ale i k sežrání roztomilá Kong Hyo-Jin či můj oblíbený herec Seo In-Guk. Scénáristky sestry Hongovi v dobách své největší slávy (tzn. před úpadkem, který u nich nastává od roku 2017) vytáhli další seriál s povedenými charaktery postav, kde Kong Hyo-Jin atakuje v dávce roztomilosti královnu Shin Min-A coby Gumiho. Seriál bez intrikujících záporáků a otravně dotěrnými příbuznými s klidně plujícím příběhem je vítané osvěžení, které jsem si užil. Druhá polovina seriálu byla sice o něco slabší a nebyla tak poutavá jako ta první, ale i přesto upřímně tleskám tvůrcům za tuto doramu. ()

Linaroth

Dobře řemeslně odvedenou práci snižuje několik neskutečně hloupých lapsů a lenost scénáristů v posledních dílech. Na začátku se začala pěkně budovat atmosféra, střídat hlavní dějová linie a epizodní duchařské historky. Atmosféra nakonec s každým dílem mizí do prázdna a zůstane tuctová soap opera postavená na klišé. K tomu tři předposlední díly, které byly jen o tom, že hlavní postavy vlastně nevěděly, co a proč vlastně chtějí... a jestli... a jak... a s kým. Frustrující. 3,5 * ()

Georgiana

Ano, podlehla jsem této mánii a nemám výčitky. Bylo to chytré, vtipné, napínavé.. a hlavně.. neuvěřitelně osvěžující! Mezi tou změtí korejských seriálů to září asi tak, jak naše Tae Kong-Sil. Kong Hyo-Jin a So Ji-Sub excelovali a místo vaty okolo hlavního páru, byly v každé epizodě plnohodnotné příběhy.. Nikdo mě nemohl odtrhnout! Smála jsem se, měla jsem husinu, vyvalené oči,... Božský scénář se ruku v ruce sešel s úžasnou partou herců a já se těším, až si těch x příběhů dám znova, kde středobodem zůstává jenom ten jeden. ^^// ()

kubka4

Opravdu jsem nevěděl, co od seriálu s tak zvláštní kombinací žánrů čekat... Nakonec jsem byl ale velice spokojen a nelituji čas, který jsem nad ním strávil. Ukázalo se totiž, že je to výborný seriál, který nijak nezaostává za svými velice úspěšnými "konkurenty". Ihned jsem si oblíbil ústřední postavy (snad jen s Joo Joongem to trvalo trochu déle). Obzvláště obě slunka, která na plátně doopravdy zářila. Hudba, jak už se pro mě u korejského drama stalo téměř samozřejmostí, je výborná. I poměr vtipů a vážných scén byl správně vyvážený. Pouze jsem měl občas pocit, že by něco málo mohli vynechat. někdy to trochu zbytečně natahovali. Kromě toho však nemám, co vytknout a tak dávám 5*. ()

mrtvej pes

Po prvním díle je premisa jasná, takže už nic nepřekvapí a nic nepolechtá po páteři. Spíš se jeden pobaví, když blíž pozná postavy - duchy počítaje. Nejde si je neoblíbit. A stává se málo, aby mi sednul celý ústřední trojúhelník, v tom tedy seriál uspěl na jedničku. Po pravdě bych radši, kdyby byl děj svázanější, než aby se snažil dojímat roztahanými, sentimentálními subploty. Ne všechny se navíc úplně vyřeší, protože lidé jsou nepoučitelní. Jinak tu ještě máme spoustu záběrů "ruky svírajících se v pěst", stereotyp ohledně dvou důležitých postav (bílé/černé šaty), ztrátu paměti, boháče a chudinku, krasavce a "ošklivku"... Hodnocení už zase jednou zradilo. :) Je to ale kvalitně natočené a herci hodně utáhli. Kromě dvou postav mají všechny rozměr, nejsou bezchybné, nejsou bez srdce. Poslední díl pak ohodnocení pozvedl. ()

triana

"Ak sa rozhodnete milovať, nikdy sa nebudete cítiť osamelo." Veľmi rozporuplný seriál. Snáď najnudnejší z čias Keopi Hawooseu. Komediálna zložka bola natoľko nevýrazná, že som ju takmer celý čas (až na pár jemných záchvevov) postrádala. Duchovia (neviem prečo) – niektorí hrozní, iní vyvolávajúci súcit, doteraz som neprišla na to, podľa akých zákonitostí. Bolo by logické, čím čiernejšia duša, tým strašnejší duch. Ale zjavne sa tvorcovia žiadnou logikou neriadili. /// Ak by „Veľké Slnko“ hralo dieťa, prišlo by mi roztomilé. Avšak dospelá žena správajúca sa infantilne, za žiadnych okolností nedokáže byť roztomilá, ani rozkošná, jedine trápna! (SPOILER) Pri upísaní celej svojej bytosti žene, ktorá ovláda duchov, aby navrátila úbohého boháča späť medzi živých (KONIEC SPOILERU), som bola rozhodnutá poslať seriál do koša. Avšak pro-life odkaz v poslednej časti ho zachránil a So Ji Sub si tak zachoval svoju česť. Tiež chválim hudbu Oh Joon Sunga, ktorý už v Shinui ukázal, že talent má a vie ho náležite použiť. ()

Axineya

JO! Po dlouhý době mě konečně něco pořádně chytlo. Po velkém zklamání z Heirs přichází překvapivě zábavný k-drama s duchařskou zápletkou, po které bych normálně nešáhla. Ústřední dvojice je skvělá, jiskří to, je to vtipné a romantické, dialogy jsou fajn, duchařský příběh každého dílu mimo hlavní dějovou linii je příjemným osvěžením. Zvlášť jsem se dobře nasmála, když se Tae Gong Shil poprvé opila;D Taky potěšila postava sekretáře Kima, který byl děsně nenápadnej dohazovač;) Poslední čtvrtina seriálu je slabší a sklouzává do dramatického klišé, ale vzhledem k tomu, že přináší s sebou skvělou hudbu, budiž jí to odpuštěno. Painful Memory je naprosto úžasná skladba, kterou teď poslouchám dokola, a Fire of Love ze City Huntera taky velmi nostalgicky potěšilo=) Celkově OST nadprůměrný. Musím říct, že rozuzlení hlavní dějové zápletky se jim taky celkem povedlo. Super - 5 hvězd! ()