Vědecký pediatrický chirurg je se svým kolegou neustále na ostří nože -- rivalita, která se ještě vyhrotí, když se začnou zajímat o stejnou ženu. (Netflix)

Zíza

Viděla jsem různá videa, na kterých Won Joo působil jako frajer (čti skvěle to zahrál). Nakonec to nebylo tak horký, ale rozhodně špatný nebyl a nedivím se, že za svůj výkon dostal různé ceny. Kdyby se seriál míň soustředil na milostná trable (a politikaření) a víc na lékařské problémy, tak bych byla o dost spokojenější. A být to o něco kratší, ten konec už byl lehce přes čáru. Má to však i pozitiva, třeba vývoj hlavní postavy (ačkoliv ten se také ke konci pěkně zpomalil, ne-li zastavil) a ukočírování tolika vedlejších postav. Vážně jsem měla pocit, že mají svůj život a nejsou jen nastrčené figurky (tedy až na ty dvě sestřičky). Rány vypadaly hodně reálně. Ani ty děti mě neštvaly. Vcelku příjemná podívaná a nejvíc se mi líbilo, když dorazily zraněné děti z autonehody. Já prostě miluju dění v nemocnici, když musí rychle ošetřit hodně lidí najednou. Škoda, že to netrvalo trochu delší dobu. Navíc mě potěšily camea: v 10. díle Ryu Duk Hwan (předtím jsem viděla Faith, kde hrál krále, takže z mé strany fakt nadšení) a ve 12. díle Seo Kang Joon (následující rok v Cunning Lady hrál podržtašku a jeho nepřekonatelným sokem byl zdejší Joo Sang Wook). ()

Jirka_Šč

Ještě jsem neslyšel, aby muž vyjádřil city vůči ženě slovy, že to je: "... jako když náš národní tým kope penalty na mistrovství světa" :). ■ Po prvních dílech jsem měl celkem čtyři pocity: 1) tomuhle možná nedám ani čtyři hvězdičky, 2) mimo Asii by seriál na lékařské téma natočili minimálně stejně dobře, 3) nevěřím, že mě toto vtáhne, a 4) pokud není na plátně Joo Won, není to nic extra. Nevím, kde se to zlomilo. Možná v okamžiku komplikované operace spojené s porodem, když chirurgové nastoupili na sál. Joo Won zůstal v roli začínajícího chirurga (Park Shi On) se savantovým syndromem dokonalý, Moon Sae-Won byla krásná a sympatická, zřídkavých flashbecků z hrdinova dětství mohlo být i víc. Seriál neměl postavu, která by mi vadila (ani pan "sestřička"), přestože se ke konci střídalo víc dějových linií, díval jsem se na všechny stejně ochotně. V zdejších komentářích se objevil názor, že se hrdina v druhé polovině nevyvíjí a díly by chtěly prokrátit. Stále jsem čekal, kdy to bude a nic. Podle mě se Park Shi On posouvá dál až do samotného konce. Vtáhlo mě. "Posledních" 18 dílů za 2 dny :). ■ Vystihující hudební video: http://www.youtube.com/watch?v=dg-RdQdvfSM Trailer: 1 http://www.youtube.com/watch?v=1iwOXuzagmk, 2 http://www.youtube.com/watch?v=VkjhqKCtclc ■ Dobrý komentář: Krysap ()

Tyckin

Nemohu popřít, že tento seriál o zdraví a lidskosti má něco do sebe, ale zhruba v půlce z mého pohledu vyčerpal svůj potenciál, takže ho ukončuji předčasně. A zejména pak po medicínské stránce nepůsobí moc realisticky, takhle to prostě ve špitále nevypadá :-) ()

andiek05

Je zajímavé vidět Joo Wona v jiné roli, než jakou měl v Bridal Mask či 7 Level Civil Servant. Je to skvělý herec a ve všem, kde jsem ho dosud viděla, zvládl své role bravurně, takže ani zde tomu není jinak. Dorama je dojemné a to nejen příběhem doktora Park Shin Ona, ale i některých pacientů. Moc pěkné! ()

Moiraine

Celý seriál táhne dopředu Joo Won, to je bez debat. Problém spočívá v tom, jak pak člověk přistupuje k té lékařské části. Já, přestože doktorské seriály moc nemusím, jsem dlouho chtěla dát o hvězdičku víc. a asi bych tak i udělala, kdyby měl Good doctor o dvě až čtyři epizody méně. Je to jak všechny lékařské seriály: každý případ je když už ne naprosto unikátní, tak má alespoň nějaké speciální komplikace; stejně tak žádná operace nemůže proběhnout hladce - ať už je problém před, během nebo po operaci. S tím bych problém ani neměla, ale podle všeho jsme tu viděli jediné pediatrické oddělení v celé Jižní Korei, kde doktorům nedělá problém se složit na operačním sále kvůli zanícenému neošetřenému zranění, aby mu incidentu přítomný otec za to ještě poděkoval. Joo Wona mám ráda a jeho Park Si On byl naprosto úžasný, proto mě mrzí, že se v druhé polovině už to trochu přestalo být o něm a jakýkoli "vývoj" jeho postavy skončil. Jestli mě ale něco na konci opravdu potěšilo a pobavilo, byla vzpomínka na Gaksitala v cameu Park Ki Woonga. ()

Krysap

Vůbec neváhám s pěti hvězdičkami. Je to sice přeslazené, zidealizované, občas nějaké to lékařsko-seriálové klišé.. Ale za Park Shi-Ona bych dala těch hvězdiček klidně víc. To je přesně ten typ postavy, na kterou určitě nikdy nezapomenu. Za což z velké části může Joo Won, který ho zahrál naprosto dokonale. Moon Chae-Won je tradičně dobrá, moc se mi líbil i Joo Sang-Wook. Kupodivu si nevybavuju ani jednu postavu, která by mi byla vyložené protivná (a takové postavy v korejských seriálech bývají skoro pokaždý). I pan sestřička bych vynikající, o dětských představitelích ani nemluvě. V Good Doctorovi je velmi pěkně ukázáno, jak blbě většina "normálních" lidí přistupuje k handicapovaným. Už jenom pro to stojí za zhlédnutí. Doporučuju a sama si to určitě dám ještě někdy znova. Jo a to cameo na konci je opravdu vtipné. :-))) ()

Sykon

S Joo Wonem toho moc nakoukaného nemám, ale už jen touto rolí samotnou by mě přesvědčil, že je výborný herec. A i díky tomu seriál stojí a padá s ním, protože kromě postavy doktora Park Shi On-a jde jen o další zaměnitelné doktorské drama. Proto ode mně jen 3*, jelikož ke konci už těch lékařských klišé na mě bylo trochu moc. ()

mmatuli

Viděla jsem nejdřív americkou verzi a až posléze jsem se dostala k původní předloze. Musím říct, že jsem spokojená s oběmi. Důraz na začlenění kolegy se specifickými potřebami je fajn, reakce okolí taky odpovídají a románové klišé nic neubírá na lidském rozměru celého seriálu. ()