Lady Gaga - Born This Way

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2011, 7 min

animaxis

Zatím jediný klip od Gagy,kterému nedávám odpad,protože tady mi přijde Gaga taková svoje,protože jakoby jí tady došlo,že si napořád nemusí hrát na to,jaká byla v jednom klipu a jen proto,že se zalíbila lidem si to nechala.Tady je správně odvázaná a dokonce se v této písni vyskytuje TEXT! Nic co by se dalo označit textem jiné její klipy nemají.Kdyby byla svoje a originální pořád.Ono si o ní všichni myslí,jak je originální a přitom kopíruje sama sebe dokola a dokola.A mimochodem to originální není. ()

papaguy

První část klipu, poměrně dlouhou, zaujímá něco jako mýtus "Jak Gaga na svět ze slizu přišla". Obvyklá klipiová klišé jsou zremixovaná do něčeho odporného a zároveň fascinujícího. V tomhle druhu estetiky se LG naučila chodit bravurně. Z kakafonie kýčových citací přepálených tak, že tomu nešlo nic vytknout, se Lady Gaga posunula zase jinam, kam si ji hned tak leckterá hvězdička netroufne následovat. Leda by si do svého klubu fanoušků chtěli přibrat vyznavače všeljakého bizardu. Hudebně jde o epileptické disko, ke kterému se klip perfektně hodí. V podstatě jde o záměrnou recyklaci Madonnina alba Confession of Dancefloor. Oproti některým vizuálním nápadům však melodie z hlavy rychle vypadne. Marně si ji snažím vybavit i po třetím poslechu. ()

Aluska88

Lady Gaga pro mě patří mezi jedny ze tří interpretů, kteří dokáží ukázkově spojit vizuální stránku svých klipů s tou obsahovou. Kromě Lady "Dží" je to pro mě také Michael Jackson a 30 Seconds To Mars. Jejich songy nejsou "jen" songy. Vypráví dlouhé příběhy a jsou mnohdy na hraně dokonalosti. Born This Way je pro mě jedním z takových klipů. Zejména patrná je inspirace geniálním snímkem Metropolis. ()