Sejong

Můj překlad. Další seriál od mého oblíbeného režiséra. Tento se opět zabývá jinou částí korejských dějin (časově i zaměřením) a opět ja na co se dívat. Příběh je zajímavý, herci dobří, barevnost, kostými a stavby zase ukázkové. Hudba mne, kromě jedné/dvou skladeb tentokrát moc neoslovila. První díl/dva byl celkem zmatečný, ale pak se to ustálilo. V seriálu je pár velmi silných momentů, které mě zvedly ze židle a budu si je pamatovat asi napořád. Svou realističností je místy (oproti Daejanggeum či Hodžunovi) mírně na hraně, ale ne zcela. Seriál byl místy komický, zvláště interakce princezny Sukhwi, paní Kwak a důstojníka Maha. Nebo i šlamastyky Kajony a Úči. Doporučuji se na seriály tohoto režiséra dívat v chronologickém pořadí, občas na sebe poukazují. Příběh Baek Kwanghjona stojí za shlédnutí. ()

• V pětisetletém období vládnoucí korejské říše Čoson označoval slovní výraz "Maui" (마의) veterináře, veterinárního lékaře. Pro dokonalejší porozumění, co tato funkce pro lékaře ve skutečném měřítku představuje, odebrali se seriáloví tvůrci společně s hlavními aktéry do Bundang-gu, největšího a nelidnatějšího městského okresu satelitního města Soulu, Seongnam, kde v místní orientálně uzpůsobené veterinární ordinaci sledovali při práci zkušené veterinární lékaře. Hercům se dostalo průpravy v použití tradiční čínské akupunktury, léčebná metoda, během níž se do akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly, a orientální medicíny. Celá tato výprava se odehrála 27. 6. 2012 a trvala po dobu čítající takřka dvě hodiny. (Conspi)