Letní romance o ztracených a znovu nalézaných láskách se odehrává v malém přímořském městečku, kde žije i pracuje fotograf Asahi. Natsuki žije v Tokiu, ale když ji během svatby opustí přítel, rozhodne se strávit léto u moře. Naproti tomu Asahi, který na jejich svatbě fotil, se snaží už tři roky vyrovnat s tím, že ho jeho dívka bez vysvětlení opustila. Třetím vrcholem trojúhelníku je Nanae, která je naopak už deset let do Asahiho zamilovaná. (ainny)

Zíza

Upřímně první dva tři díly mě dost štvaly – měla jsme dost problémů se donutit koukat dál, ale nakonec jsem docela ráda, že jsem to udělala, protože se to o mnoho zlepšilo; drahý Asahi přestal být takový lůzr. Pak padlo do takové pěkné všednosti a všichni, co mi byli protivní, protivní přestali být a já si to od nějakého 4. 5. dílu docela užila. Vhodné na taková ta ospalá horká odpoledne. Není to nic, z čeho vám stoupne adrenalin, ale máte takový ten příjemný pocit z koukání na příjemné věci ze života. Pro je to ovšem něco, na co se podívám jednou a stačilo. Na chvilku úsměv na tvářit a pak je to pryč i s celým pocitem, co jsem při sledování měla. Pokud chcete něco civilního, nebojte se toho. Přeloženo. ()

Vavča

Seriálek v žánru slice of life, který nikam nespěchá, má celkem zajímavé charaktery, slušné herecké výkony. Seriál mě první polovinu bavil tím, jak byl pohodový nikam nespěcha, přesto mě svoje kouzlo, slušnou hudbu, zejména mi odhalil vynikající song skupiny Fujifabric http://www.youtube.com/watch?v=7Zy51NpbFPc z alba http://en.wikipedia.org/wiki/Teenager_(Fujifabric_album) Jenže po díle šest to nějak ztrací dech a sílu. Chápu snahu o hořkosladké ladění děje, problémy mladých charakterů, které stojí na rozcestí, ale tak nějak mi přijde že původní civilní podání, nenásilnost, uvolněnost vystřídala rutina, šeď. Jenže hodnocení nemůže jít mimo lehký nadprůměr, přece jen to má kvalitu, a hlavně jsem viděl celou řadu slabých japonských seriálu celý rok, které mě nebyly schopny nijak oslovit. Jakoby japonskou variabilitu, originalitu seriálů oslabila morová vlna remaku, nebo křečovité oživování různých sérií. Kéž se ostatní podělí o svoje tipy na dobré japonské seriály pro rok 2013! Onegai desu. ()

Tsuki

Konečně jeden z nových japonských seriálů, kterému se po dlouhé době odvažuju dát takto vysoké hodnocení. Jako letní romantický příběh to sice ničím až tak moc nepřekvapí, ale mě osobně si hodně získala ta letní atmosféra, moře, písek, sympatické hlavní postavy a úvodní píseň, kterou nazpíval Yamapi - to mi dokonale stačí na 4 a půl hvězdy. Je moc hezké nasávat příjemnou letní atmosféru, zatímco za okny vládne zima, a v rytmu písničky "Summer Nude '13" vzpomínat na krásné zážitky léta 2013. Ani mi nevadilo, že ke konci už příběh trochu ztrácel dech (nemluvě o nesmyslných vsuvkách, kde vystupovaly postavy Haruo a Kiyoko a donekonečna řešili svou "zapovězenou" lásku, čemuž nasadil korunku příchod ještě nesmyslnější postavy - "Rickyho". Ale jak říkám, tyhle detaily se na mám konečném hodnocení příliš nepodepsaly). Jsem ráda, že se ještě sem tam najdou nějaké novější "doramata", které stojí za to. ~(4,5)~ ()

ainny

Jemná, milá, japonská romantika. Obzvlášť zdůrazňuji to japonská, protože ani tady nechybí "komické" postavy. Většinou mi v doramách nevadí, ale v Summer Nude mi prostě nesedly. Vstupy dvou (později tří) lidiček do děje, mě tentokrát rušily. Ale to byl můj problém. Jinak je to, jak jsem psala na začátku, milá záležitost. Nic se sáhodlouze neřeší a děj plyne jako voda v řece. Divák má pocit, že je léto a on si může kdykoliv dojít do kiosku na yakisoba. Je si jistý, že tam bude krásná Natsuki, praštěný Takashi, zamračený Hikaru, zamilovaná Hanae a hlavně zakaboněný Asahi, kterému byste na začátku jednu lupli za ucho, aby se probral. S klidným svědomím můžu Summer Nude doporučit. Určitě na vás dýchne létem a prosvětlí zamračený den. ()

Jirka_Šč

Čím déle to trvalo, tím se mi líbilo víc. Oddychové, příjemné, plážové, civilní a Karina je kus ženy. Negativem byla pouze jedna nepodstatná vedlejší dějová linie a fakt, že v prvních dvou, třech dílech seriál moc nebavil. Pozitivně naopak hodnotím děj, u kterého jsem doopravdy netušil, kdo s kým skončí. Nelituji a děkuji Zíze za tip! ■ Hudba ze seriálu: http://www.youtube.com/watch?v=WtEe9htFKr0 trailer: http://www.youtube.com/watch?v=16HqNa4ynq0 ()

Tyckin

Zkusil jsem to vzít jako letní oddychovku a dopadlo to jaksi neurčitě. Celé tohle dílo je trošku moc jednoduché a bez nějakého výraznějšího obsahu, zkrátka skupinka mladých lidí (nutno dodat sympatických) se plácá během léta na pláži zejména ve vzájemných vztazích, různě blbne a ojediněle i něco i řeší, což je jako obsah seriálu krapátek málo. Samozřejmě, sledovat ty polonahé krásky nebylo vůbec špatné, je tu půvabná Toda Erica, tudíž v tomto ohledu nespokojenost vyjadřovat vážně nemohu. Oproti tomu některé „zábavné“ vsuvky vyznívají naprázdno či až trapně, zejména jistá dvojička je zde vážně navíc. Závěr byl takový...moc sladký :-) Shrnuto a podrženo – jako letně orientovaný seriál to přes ta nedávná vedra posloužilo relativně dobře, ale byla to tak trochu letní nuda. ()

Moiraine

Příjemný nenáročný letní seriál - asi tak bych Summer Nude popsala. Yamapiho mám ráda, Eriku taky (i když jsem jí nejdřív vůbec nepoznala) a Karina je mi sympatická. Pro tenhle seriál to vcelku stačí. Nikam to nepospíchá, ale ono proč taky, když je tu léto a pláž? Je to jeden z těch seriálů, na který se sice dobře kouká, ale po čase člověk zapomene, že to viděl. ()

loveless

Příjemný letní romantický příběh s veskrze sympatickým obsazením. První tři díly byl takový pomalejší rozjezd, potom se vše najednou zlepšilo. Ze začátku mi dělalo problém rozlišit bratra Hanae s jeho dívkou a ten párek dvou zamilovaných, protože mě jejich vtipný příběh vůbec nezajímal a úplně nejhorší tečku v této části na tom udělalo objevení slečnina bratra Rickyho. OST moc dobrý, Yamapiho úvodní/závěrečná písnička se mi líbila, letní nálada se povedla, celkově fajn. ()