Chaplin

Kamera:

Sven Nykvist

Hudba:

John Barry

Robert Downey Jr., Dan Aykroyd, Geraldine Chaplin, Paul Rhys, Anthony Hopkins, John Thaw, Milla Jovovich, Moira Kelly, Kevin Kline, Diane Lane (viac)

Ztvárnit osudy geniálního komika Charlieho Chaplina na filmovém plátně bylo pro slavného režiséra Richarda Attenborougha těžkým oříškem. 88 let života tuláka s buřinkou poskytlo nepřeberné množství materiálu, který by vystačil na dlouhý televizní seriál. Chudé dětství v londýnském East Endu, první úspěchy v kabaretu, rychlá kariéra v němém filmu, život filmové superhvězdy. Ale také problémy s manželkami, mladými dívkami a se zákonem, neslavný odchod z Ameriky, evropský exil a opětovný triumfální návrat do Hollywoodu. I to patří k Chaplinovi. Stejně jako sešmajdané boty, hůlka v ruce a nezbytná buřinka na hlavě krále komiků, dodnes rozesmávajícího milióny vděčných diváků. (oficiálny text distribútora)

fishki

Prekrásny životopisný snímok prekypujúci známymi tvárami. Robert Downey Jr. podal svoj životný výkon (nech už si robí v súkromí čo chce). Nikdy som nebol veľkým fanúšikom Chaplinových filmov, ale teraz, keď vidím, že za tým čaptajúcim nemým trampom je skutočný príbeh, na jeho tvorbu sa od teraz pozerám inak. Vďaka za to, páni! ()

Aky

Moc příjemný, uměřený životopisný film, na první pohled nepochybně pravdivý a poctivý. Nedělá z Chaplina supermana, ale pokorně vzdává poctu jeho géniovi. Malinko mi chybí jednotící příběh, ale možná je to spíše jen otázka vkusu, když autoři zvolili metodu jednotlivých epizod volně pospojovaných Hopkinsovým hybatelem děje, jehož pomocí se mohou svobodně pohybovat v čase a vybírat jen to nejzajímavější z nekonečného množtví všeho zajímavého, co Chaplinův život provázelo. ()

Madison

Ponuré detstvo, chudoba, malé krôčiky k úspechu, divadelnícky vzostup, šťastné chvíľky, svadby, rozchody, filmová kariéra v Hollywoode......... - reč je o naslávnejšom komikovi v histórií, Charlie Chaplinovi, ktorý nám svoj životný príbeh sprostredkoval skrz autobiografickú knihu a jej prevedenia na filmové plátno sa chopil Attenborough s vynikajúcim hereckým koncertom Roberta Downeyho Jr. V živote by som neverila, že super - hrdina Iron Man sa tak autenticky stotožní so stvárnením amerického komika Chaplina a všetky gestá, mimiky, radosť či smútok mnou budú tak bolestivo prenikať. Filmový zážitok podfarbený melancholickou hudbou Johna Barryho, pre ktorú mám priam nemožnú slabosť :-) ()

Tosim

Věděli jste, že Douglas Fairbanks si to rozdával s Mary Pickfordovou? Životopisné snímky Richard Attenborough umí a z tohoto se dozvíte víc, než pouze tyhle pikantnosti (a nejen proto, žebyl inspirován Charlieho knihou.) Film nám přibližuje hlavně osudy muže, který v žádném případě nebyl svatý, ale byl to sakra dobrý herec. Když jsem byl malý a viděl jsem Charlesovu fotku a srovnával ji s Tulákem, říkal jsem si, že to nemůže být on :-) Ten pocit vás bude pronásledovat i při sledování Chaplina... ()

• James Wood natočil svou roli za jediný den. (Kulmon)

Zemřel Richard Attenborough

Zemřel Richard Attenborough

25.08.2014

Devadesátka je požehnaný věk a právě v tolika letech nás opustil významný herec a režisér Richard Attenborough. Rodák z britského hrabství Cambridge se mohl chlubit titulem lord, mnohem víc respektu… (viac)