Star Wars Rebeli

• Česko Star Wars Povstalci (viac)
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (viac)

Seriál plný akce je zasazen mezi Epizodu III a IV, do období, jež se na obrazovkách doposud neobjevilo. Star Wars Povstalci začíná ve chvíli, kdy Impérium pevně svírá Galaxii ve svých rukou a loví zbývající rytíře Jedi. V této chvíli se proti Impériu začne formovat povstalecká Aliance... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Lukas__ k tomuto seriálu (26)

Star Wars Rebeli (2014)

Celkově se tento seriál moc dobře zhodnotit nedá, proto to shrnu po jednotlivých sériích! (Pokud SW milujete stejně asi skouknete všechno, ale pokud jste jen zvědaví stačí vám epizody, které uvedu u hodnocení jednotlivých sérií.) U 1. série je vidět, že seriál míří (na rozdíl od CW) spíše na děti a většina epizod absolutně nikam nevede. Za to stojí pouze 1. epizoda pro seznámení s postavami a poslední 3, které oživí a zdrsní (např. popravou 2 idiotů) velký Moff Tarkin. 2. sérii zpříjemní návrat postav Rexe, Ahsoky a dokonce i Vadera jakožto hlavního protivníka. Za zkouknutí stojí všechny Ahsoka/Vader epizody. Ve 3. sérii přichází na scénu ultimátí mistr umění války Velkoadmirál Thrawn, který svými mistrovskými plány opět dokázal z neschopných stormtrooperů opět udělat (aspoň trochu) efektivní vojáky a jako jedijský nepřítel se opět vrací darth Maul! Taku v této sérii prozkoumáváme 3. z filozofií Mortisu, skutečnou rovnováhu v podobě toho uprostřed - Bendu. Všechny epizody s Maulem i Thrawnem jsou čistý zlato. 4. série vrací boj o jen 1 planetu (Ezrův domovský svět), ale dospěleji s pokračujícím Thrawnem a jeho epickými plány. Taky tu máme silný závěr (smrt 1 z hlavních postav) a ve finále i 2 camea od Palpatina. Za skouknutí tu už stojí celá 4. série! ()

Season 1 (2014) (S01)

Pokud vám je víc jak 10 tak aby ste mohli tvrdit že znáte tuhle sérii, stačí kouknout na 1. epizodu a poslední 3 epizody s Tarkinem. Ostatní epizody vám můžou dát nějaký info navíc ohledně postav, ale budete se u toho pravděpodobně nudit. ()

Tajemství starých mistrů (2014) (S01E04)

Inkvizitor může působit cool, ale já zůstávám zastánce pravidla 2 a tvrzení, že Palpatine je idiot, že dal Vaderovi (týpkovi kterej ho časem bude chtít zabít) na hraní bandu dalších na cílu citlivejch bojovníků. Taky je tu fakt, že ten jeho meč reálně působí cool, ale jak s tim chce bojovat aniž by zrakvil sám sebe. A hlavně sem jedinej kdo si na 1. pohled všim toho, že když ten meč jen roztočí a drží před sebou má obří slabinu uprostřed (v rukojeti meče)!? Ale celkově je to furt mnohem lepší než koukat jak sháněj ovoce, nebo něco kde je C3PO (z nejhorších nápadů už chybí jen Jar Jar!). ()

Hlas svobody (2015) (S01E12)

Ou jé, Tarkin zasahuje! ()

Požár napříč galaxií (2015) (S01E14)

Epický finále! Taky sem rád, že někomu konečně došla ta obří slabina, když Inkvizitor jen točí mečem a nekryje si rukojeť. ()

Season 2 (2015) (S02)

První série byla docela mimo - aspoň Tarkinovi se povedlo zlepšit konec. Tady to bylo až na pá výjimek celý dokonalý, taky díky návratu starých postav (Vader, Rex, Ahsoka a na konec i Maul), ale i novým zajímavým zvláštnostem. Taky musím udělat něco co sem snad nikdy nevnímal tolik a to hudbu která neuvěřitelně doplňuje situace (hlavně v epizodě Legendy Lasatů při průletem hvězdným clustrem a ve finální epizodě na konci souboje Ahsoka/Vader)! ()

Past na Lothalu (2015) (S02E01)

Ahsoka se vrací a Vader je prostě nej!!! ()

Ztracení velitelé (2015) (S02E02)

Epic!!! Po Ahsoce s Vaderem ještě přihodí nejlepšího z klonů. Rex je zpátky, po těhle 2 epizodách má tahle série našlápnuto to pořádně rozjet ve stylu CW, narozdíl od předchozí dětský uspávačky. ()

Vždy dva jsou (2015) (S02E04)

Trochu bych si dovolil zkritizovat název, který zcela jasně odkazuje na sithské pravidlo dvou, zatímco ve skutečnosti ti dva jsou jen další dva inkvizitoři. ()

Křídla mistrovství (2015) (S02E06)

Aneb origin stíhačky B-wing. I když si nevybavuju, že by ve filmech byl až tak smrtící? ()

Budoucnost Síly (2015) (S02E09)

Epik, zápletka z CW v čase impéria. Ale hlavně Kanan s Ezrou konečně prohrajou s inkvizitorama a Ahsoka už tam neni jen tak ale něco dělá a ukazuje že inkvizitoři v reálu umí prd, naprosto úžasná epizoda!!! ()

Soumrak učedníka (2016) (S02E20)

Snad nejlepší co kdy vzniklo - akce, hudba, Vader, Maul, Ahsoka, ... nedokážu ani popsat jaký z toho jdou pocity - celý ultimátně epic!!!! ()

Season 3 (2016) (S03)

Supr drží si to kvalitu 2. série a naštěstí to nepadá k té 1. takže pohoda. Díky návratu Maula vidíme zajímavou dynamiku vzhledem k tomu že Ezra tu má takový pád na temnou stranu ala Anakyn, ale na rozdíl od něj je opakovaně vracen zpět na světlo. Taky tu je zajímavá entita (vycházející z postav Mortisu na tu poslední a nejmíň prozkoumanou filozofii - skutečnou rovnováhu, Ten uprostřed) Bendu. A i když už tu nemáme Vadera tak ho nahrazuje stejně cool postava v impériu velkoadmirál Thrawn, se kterým (a s Maulem) tu sou ty nejlepší epizody! ()

Železná skvadra (2016) (S03E07)

Retardovanej klučík co si myslí, že má loď o velikosti Destruktoru a "ničí" imperiální (ve skutečnosti transportéry) tim že na ně hází krabice!? To NE! Jsme zpět u epizody jak z 1. řady! ()

Nultá hodina, 2. část (2017) (S03E21)

Kalus utíká, Ezra verbuje Mandaloriany, kteří aspoň mají helmy a jatpacky (a ne jen vesmírný koně jako nějací idioti ve SW 9) a nakonec i Bendu jede bomby a je to EPIC jak strejda Pepik!!! :) ()

Season 4 (2017) (S04)

Plný potenciál seriálu se konečně zúročil, nejlepší série! Toto konečně dosahuje kvality nejlepších sérií CW a když si vezmu jak tento seriál začal tak je to fenomenální zakončení při návratu na původním světě/planetě!!! ()

In the Name of the Rebellion: Part 2 (2017) (S04E04)

Saw Garrera nikdy nebyl + a tady taky neni, docela i download pro deadtroopery. Přesto zajímavé reference na Roug One takže dávam aspoň 2 *. ()

Kindred (2017) (S04E07)

Mističtí vlci jedou, nastiňuje se nám tu nějakej cool vlko-jedijský event? A Kanan je Caleb Dume (to nějak nvm, nechce se mi učit nový jméno doufam že mu dál budou řikat jen Kanan). ()

Rebel Assault (2017) (S04E09)

Thrawnova chladnokrevná strategie opět ukazuje rebelům kdo je tu šéf! A Hera ukazuje kdo je tu mistr pilot!(Ve 2. půlce se epizoda mírně zhoršuje.) ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)