Císař Palpatine alias Darth Sidius se snaží přimět Ezru, aby otevřel portál ke svým rodičům, čímž by otevřel všechny a vydal minulost, přítomnost i budoucnost Impériu. Plány se mění, Thrawn odstřeluje město a finální zúčtování je tu! (GejmronCZ)

Dr_Virus12

běž do hajzlu BLACKHANDE...(jak tady, tak i na Edně, už mě sereš). Tohle byl nejlepší konec jaký jsme si vůbec mohli přát... dokonce potvrdili i roky starou teorii, že REX bojoval na planetě Endor.. už jen toto je dost velká věc. Ezra přežil, Ashoka taky, lidi, co víc si přát? a nijak jejich přítomnost nenarušuje kanon. Za mě to bylo velmi skvělé zakončení celých čtyř sérií, já jsem spokojen :) ()

Blackhand47

Finále by bylo fajn, kdyby Filoni něco neslíbil a pak nedodržel (či to spíše okecal tak, že Lothal neosvobodila Aliance, takže to není jejich vítězství). Také jsem čekal smrt aspoň jednoho člena týmu. O vztahu Kanana a Hery jsme věděli, ale jak nám řekly poslední epizody, lásku Hera Kananovi nechtěla přiznat, takže potomek nedává úplně smysl, i když to není až tak velký problém. ()

GejmronCZ

Za celej dvojdíl. Tohle bylo fantastický. Naprosto nádherně vybudovaný, zpracovaný a zakončený. Aspoň už vím, proč je tam, kde je v Ahsoce. Mimochodem Ahsoka tu je taky ačkoliv jen na pár sekund bezeslova. Vypadá ale skvěle jako vždy. A taky už vím, proč se Sabina rozhodla tak, jak se rozhodla v navazujícím seriálu. Nevím jestli to je někde zpracováno, ale teď už jen vidět jak Sabina objeví svou sílu a rozhodne se stát Jediem s mečem od Ezry. Konec mě opravdu dojal a jistě nejsem sám. BTW čekali jste Purrgily? Já teda rozhodně ne. ()

Cardo

Nejlepší díl Rebels pokračuje, ale nutno říci, že jsem trochu zmaten: Když Ezra a Trawn odletěli hyperprostorem bůhvíkam, tak je divný, že zatím je nikdo nenašel, když OBA DVA PŘEŽILI a nejspíš skončili na planetě, páč na tom můstku bylo vyražený sklo a Ezra by tam ten vzduch určitě příliš dlouho neudržel. A ještě mi tam nějak nesedí ten Jacen Syndulla, u toho si neustále kladu otázku: Kdy?                                                                                                                                                                            Ale vem to ďas, je to dokonalý. ()

MasterD

Závěr, který se časově nacházel až za šestou epizodou, měl pořádně grády. Jsem moc rád, že Ashoka přežila, i když její neúčast v původní trilogii moc smysl nedává (třeba se z Jedi Temple potom, co ji Ezra zachránil, skutečně dostala až takto do budoucnosti). Velice oceňuji Filoniho um a souhlasím, že je mnohem lepší režisérem než Jar Jar Abrams a ten další, kdo dělají na nové Star Wars trilogii. Co mě ovšem zarazilo byl způsob, jakým se vypořádali s Thrawnem. Space whales jako deus ex machina, u toho jsem si spíš říkal 'what the fuck'. Není to taková plothole jako rozprásknout celou Snokeovu flotilu jednou vesmírnou lodí jako v Epizodě 8, ovšem dát Ezraovi tak obrovskou sílu, no nevím. Příliš uvěřitelné mně to nepřišlo. Každopádně finále hodnotím velice pozitivně. ()

• V epizodě se nepřímo (jako hlas v rádiu) objeví Gilad Pellaeon, věrný stoupenec Thrawna, který je v Expandovaném univerzu jednou z hlavních postav série Thrawnovy trilogie od Timothyho Zahna (který v ní stvořil i Thrawna), jednoho ze zakladatelů Imperiálního zůstatku a významné postavy dalších sérií, například duologie „Ruka Thrawnova“, kde vyjedná pro Zůstatek mír s Novou republikou, či Nového řádu Jedi, kde tomuto zůstatku de facto vládne. V této epizodě je nicméně (zatím) pouze kapitánem hvězdného destruktoru. (vojtaruzek)