Posádka súdi Flinta a zbaví ho hodnosti kapitána. Flint sa snaží mužom vysvetliť, že ich jediná šanca, ako sa z ostrova dostať, je obsadiť španielsku vojnovú loď, ktorá ich porazila. Akciu by zvládli dvaja muži, ktorí vniknú na palubu a zabijú stráže. Flint sa ponúkne výmenou za milosť za svoje zločiny proti posádke a ako druhý sa prihlási John Silver, čo Flinta nepoteší. Podarí sa im dostať na palubu a zabiť stráže, ale španielski vojaci ich zajmú. Silver zdanlivo zradí Flinta, ale následne mu zachráni život. Flintova bývalá posádka potom obsadí španielsku loď a vyplávajú do Nassau. (TV JOJ)

ZeroCZ1233

První epizoda druhé série vším převyšuje předešlých osm. Působivá akce, postavy se nechovají jak čuráci, ustálená temporytmika, flashbacky rozšiřující expozici, prostě prvky, jež se v předchozích epizodách takhle kompletně nikdy neukázali a i samostatně nepůsobily tak dobře. Odér béčkové kvality však stále trvá, ale už pro nás cinefily mnohem přístupnější, tak uvidíme, kam se tahle série dostane. ()