Silver dáva Flintovi poslednú časť cestovného plánu Urcy. Na súradniciach, na ktorých by galeóna mala byť, narazia na španielsku vojnovú loď, ktorá Urcu sprevádza. Flint predstiera, že Walrus je len obchodná loď, na ktorú zaútočili piráti a keď ju vojnová loď minie, plánuje ju zozadu rozstrieľať. Časť posádky vedená Dufresneom a De Grootom sa mu však v tej najkritickejšej chvíli vzoprie. (TV JOJ)

Necrotongue

Závěrečná epizoda první řady se povedla, pořád se něco dělo, znovu se přerozděloval vliv, dočkal jsem se i pořádného námořního střetnutí a udělil jsem pět hvězdiček, přestože jeho závěr jsem příliš nepochopil. Z jakého důvodu to španělský kapitán nedokončil? Co by na to řekla Annie Wilkes? ()

Big Bear

Tak konečně jsme pořádně viděli tu španěláckou krásku Urcu de Lima i to co dokáže jejích několik dělových palub. Velkou válečnou loď, jejíž originál stejného jména byl v roce 1715 skutečně potopen a jejíž vrak je hledačům pokladů dobře znám. Pro mně byl tenhle závěrečný díl osmé řady zároveň koncem seriálu. Nesplnil mi to co jsem od něj čekal, je to roztahané, postavy se občas chovají divně a spíše než pirátství a námořní souboje je v něm řešena budoucnost lidiček v Nassau pod vedením spanilé guvernérky. Dávám tedy v závěru jen za 4 truhly zlata z toho vytouženého pokladu... * * * * ()

italka63

Přesto, že je seriál zaplněný velkým množstvím postav, ve druhém díle se již orientujete velmi dobře. Nádherné scenérie, modré moře a nebe, vrzající koráby se vzdouvajícími se plachtami a kupa mužů, kterým tak trochu pevnou rukou v tropickém ráji vládne přes obchod krásná, paličatá, tvrdá mladá žena. A kapitán Flint, ten narezlý týpek v koženém kabátě, ten se mi na konci seriálu jevil jako charizmatický muž, což bych do sebe nikdy neřekla. Doprovod slušné hudby, tudíž si s chutí pustím druhou řadu. ()