V roku 1715 ostrov New Providence ovládajú najznámejší kapitáni zlatého veku pirátstva. Jedným z najúspešnejších je pirátsky kapitán Flint. Ten sa rozhodol prenasledovať španielsku galeónu L'Urca de Lima, ktorá preváža zlato v hodnote piatich miliónov španielskych dolárov. Urcu sa mu zatiaľ nepodarilo vypátrať, ale pri prepadnutí menšej obchodnej lode nájde lodný denník, z ktorého bola vytrhnutá strana s cestovným plánom Urcy. zatiaľ ešte nevie, že tento cestovný plán sa na jeho lodi už nachádza. Najnovší člen posádky, mladý John Silver, ho ukradol a plánuje ho predať v New Providence. Flint hľadá informácie o trase Urcy a prepadáva len menšie obchodné lode, kde by ich mohol nájsť. Jeho korisť je malá, a to je príležitosť pre jeho konkurenta z posádky Singletona, ktorý chce kapitána pirátskej lode nahradiť. (TV JOJ)

ZeroCZ1233

Slušně našláplý úvod představující vše, co tento seriál bude (aspoň předpokládám) představovat, což znamená stylizované dobrodružství v levnějších kulisách s na oko lukrativní nahotou, brutalitou a několika charismatickými postavami. Zatím rozpačitých 7/10. ()

Big Bear

Mám rád filmy o lodích. Já preferuji spíše konec osmnáctého století kdy několika řadové fregaty brázdily oceány mezi kontinenty. Čekal jsem cosi mezi Hornblowerem a Odvrácenou stranou světa a tak trochu se bál, že to bude spíše dobrodružnější záležitost ve stylu Stevensonova Ostrova pokladů, jehož TV verzi z roku 1990 jsem nedávno náhodou viděl. Po prvním dílu musím uznat, že to kvality i vážnosti obou prvně zmíněných záležitostí nedosahuje a to už sám Hornblower měl k tomu románovému dobrodružnu místy dost náběh. Zatím je to taková dobrodružná záležitost o pirátech, kde na rozdíl od Pirátů z Karibiku chybí ta komická vložka. Nic proti zpracování, to se povedlo dobře. Digitální koráby mají vše co mají mít, moře je tropicky tyrkysové, ostrovy s bílým pískem a bujnou zelení přímo vábí k usednutí s lahvinkou karibského rumu a nějakou tou místní všeho svolnou kráskou... Ale už jen to, že Černovous je ženská, že Nassau velí žena, že všichni piráti mají nádherné bílé chrupy, košile sice ne nové, ale vyprané v Pervollu... Trochu to kalí tu syrovost té doby... Ale což, první díl ušel a bavil. ()

Necrotongue

První epizoda byla více než slušná, kapitán Flint v podání Tobyho Stephense byl výborný, jen mi není jasné, proč se musel seriál hned od prvního dílu tak vyprsit. Starz a HBO by mohly ubrat na nahých scénách, které nemají pro příběh žádný podstatný význam, já mám sice ženy rád, ale zdá se mi, že je tvůrci seriálů začali používat podle jediné šablony a už to začíná být trochu otravné. Člověk, který přijde k obrazovce uprostřed takové nahé scény, se musí snažit co nejrychleji zorientovat, aby poznal jestli jde o Black Sails nebo Hru o trůny. ()

emma53

Rozjezd zatím velmi dobrý, jen mě trochu irituje fakt, že některá slovní zásoba určitě v knize nebyla a trochu to kazí můj dojem, když ty vulgární výrazy běžně používají i ženy. Trochu to vyvažuje vizuální stránka, tak uvidím dál........... ()