Pred pätnástimi rokmi uniesol neznámy páchateľ mladej žene dcérku Suh-jin a nezanechajúc žiadne stopy zažiadal o výkupné. Polícii sa ho nepodarilo dolapiť. Teraz, 19. júla,  po pätnástich rokoch, lehota kriminálneho činu vyprší a páchateľ sa vracia na scénu opäť a s navlas rovnakým únosom. Mladá žena sa však nikdy nezmierila so skutočnosťou, že už nikdy neuvidí svoju malú Suh-jin a že detektív Oh, ktorý mal vtedy jej prípad na starosti, pátranie vzdal... (sochoking)

Immortal17

Musím chtě nechtě přiznat, že americká filmová tvorba v mnoha případech již celkem dost upadá když je srovnám s tvorbou korejskou. Ano, je to tak. Korea dělá výborné filmy, ať už se jedná o jakýkoli žánr. To je skutečnost. Kdo do těchto zákoutí stále nezamířil měl by to honem rychle změnit, nevíte o jaké poklady se okrádáte. Chápu, že je velmi málo známých titulů z této země, o kterých se především nemluví a media se o nich jen zřídka zmiňují, nutně to musím říct, je to vážně škoda, protože se mezi nimi nachází parádní věci, které rozhodně stojí za to se na ně alespoň jednou podívat. Pro ty, co nemají rádi titulky, asi mezi filmy moc neuspějí, velmi málo korejských filmů se nadabovalo. Za což bohudík. Jak dobře víme tak málokdy se český dabing povede, že? Nemyslím to špatně, ale některé filmy prostě s českým dabingem vidět nechcete. A už vůbec ne ty z asijské tvorby celkově. Originál je přeci jen originál. Bohužel (nebo naštěstí?) se řadím mezi jedince co upřednostňují původní znění. Takže opět musím s nadšením konstatovat, že Korea skutečně vydává možná ty nejlepší filmy. A o šokujících koncích ani nemluvím. Jsou to fakt "bomby" se kterými se divák snadno sžívá a málokdo s nimi počítá. Za to velké díky, a zaslouženě další jejich film hodnotím 5/5. ()

*CARNIFEX*

Veľmi solídny únosový thriller s prvkami drámy, vhodný najmä pre trpezlivého diváka, ktorému nevadí, že sa tempo samotného príbehu občas mierne spomalí. Mňa osobne najviac zaujalo vyobrazenie policajnej práce, takže kto má v obľube najmä kriminálky, pričom ho unavujú tie dementné rozhodnutia policajtov na baterky, hľadá trošku reálnejší pohľad na konkrétne kroky, "Mongtajoo" je výbornou voľbou. V druhej polovici sa dostalo taktiež na vzťahy na pracovisku i prekvapivé rozuzlenie, takže ja som skutočne spokojný. ()

EvilPhoEniX

Takový nemastný,neslaný únosový thriller,který se mi jeví jako velmi průměrný. Ve filmu je málo napětí,akce,tempo je pomalejší,takže všichni,kdo mají raději napumpované thrillery,rychle se sunoucí dopředu tak ruce pryč. Montage je spíše detektivkou,příběhově slušnou,ale nudě jsem se nevyhnul. 50% jsem zklamaný. ()

Aljak

Kórejci opäť potvrdili, že v dramatickom thriller žánri dokážu natočiť naozaj nesmierne kvalitné veci (čo sa zas napr. o ich komédiách nedá povedať ani zďaleka). Veľmi dobre natočené, dokonca s prvkami mystery, takže o to lepšie! Výborný spád a postupné odkrývanie neustálych pochybností všetkých postáv zainteresovaných do oboch identických únosov. Aj keď nechápem prečo si to musela odniesť pred tými 15 rokmi práv Suh-jin - to je zrejme jediná vec, ktorá mi v tej celej mozaike nesedela. Ale okrem toho sa to všetko pekne navzájom dopĺňalo. Presne takto si predstavujem správny thriller - mnoho zlomov, zvratov a napätie až do samého konca. ()

sniper18

Je to celkom dobrý krimi thriller. Má dosť dobrý príbeh o detektívovi, ktorý pred pätnástimi rokmi riešil prípad únosu malého dievčaťa, ale páchateľa sa mu nepodarilo nájsť, čo ho stále trápi, keďže by veľmi rád pomohol aj jej matke, aby sa s tým mohla lepšie vyrovnať. No pár dní pred koncom premlčacej lehoty urobí páchateľ chybu, kvôli čomu sa mu detektív dostane na stopu a navyše došlo k ďalšiemu únosu. A tak detektív urobí všetko preto, aby ho už konečne dostal. Spracovanie sa mi páči, ale k úplnému ideálu tomu ešte trochu chýba. Už od začiatku som mal z toho veľmi dobré pocity, všetky dôležité postavy sú výborne zvládnuté, obzvlášť detektív a matka, takže som si k nim ľahko vytvoril vzťah, k tomu kvalitná kriminálna línia, ktorá ponúkne dostatok zaujímavých sekvencií, chválim aj tento nápad umiestniť dej ku koncu premlčacej lehoty prípadu, čo tomu dodáva slušný potenciál, len škoda, že ho tvorcovia moc nevyužili, keďže aj tak sa väčšinu času film odohráva až po nej, takže o nejaké súrenie časom tu vlastne ani moc nejde. No filmu to našťastie aj tak moc neuberá, dobre to funguje aj v tomto prevedení a tak sa mi to väčšinu času dosť páčilo. Ale v poslednej tretine sa to predsa len trochu pokazí, síce nemôžem povedať, že by úroveň filmu klesla, ale dej sa začne uberať smerom, ktorý mi moc nesadol, snaží sa zmeniť pohľad na niektoré postavy a toto ma už až tak nebavilo. Ale tiež sa tu toho nájde stále dosť zaujímavého, takže som sa určite nenudil. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, síce to správanie polície, obzvlášť hlavného hrdinu mi niekedy prišlo dosť hlúpe, takéto chyby by si nemal dovoliť, ale aj tak sa mi všetky tie naháňačky, prenasledovania a nejaké tie doplnkové prvky páčili. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Kim Sang-Kyung ako detektív, Uhm Jung-Hwa v úlohe matky a viacero známych hercov, ktorých vždy rád vidím vo vedľajších úlohách. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, kvalitná vizuálna stránka, funguje aj napätie a ani emócie nie sú najhoršie, v rámci žánru slušný nadpriemer. Takže stále to mohlo byť aj o niečo lepšie, chcelo by to hlavne trochu zmeniť poslednú tretinu a lepšie využiť potenciál premlčacej lehoty, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, Montage svojmu žánru určite hanbu nerobí. 74% ()