Bad Film

Šion Sono

Scenár:

Šion Sono

Willy Kufalt

Mno, tenhle undergroundový film vážně nechápu. Trvá málem 3 hodiny, je točen na schválně poloamatérský formát, ale pořádný děj nemá. Takže ačkoliv se Sonovi daří jako obvykle vytvářet slušnou atmosféru (tentokrát i dost realistickou) a díky tomu mě úspěšně držel v očekávání, co vše se tady postupně přihodí, už v polovině můj zájem o film rapidně klesal směrem dolu. Přestože Bad Film i tak nespadne úplně do monotónnosti a částečně ho pozvednou mj. akční scény, zase většina úchylností, kterým ho Sono zpestřuje (ať už takové obyčejné vracení nebo opravdu nekonvenční vášnivé líbanky s useklou prasečí hlavou), mě dost štvala. Ve výsledku ani nevím, zda jsem si měl z této směsice dění v japonském městě a různých jeho zákoutí a podob včetně krvavých událostí odnést i kritiku společnosti (ale spíše bych to neřekl vzhledem k tomu, že jasná vodítka ke kritice mi tu chybí) nebo šlo jen o hodně divokou a svéraznou poetiku každodennosti, u níž si kdyžtak mohu pozitivně říct jedině: díkybohu, že kolem mě takto ona každodennost nevypadá, případně alespoň já ji takovou neznám či nevnímám. Já vím, že Šion Sono točí skvělé filmy (za všechny z toho, co jsem viděl, zmíním Suicide Club a Heya!) a zatím mě jeho tvorba spíše baví, než naopak, ale po tomhle si od něj zřejmě dám nějakou dobu pauzu. [35%] ()