Noční směna

• USA Last Shift (viac)

Jessica Loren (Juliana Harkavy) je bežná, radová policajtka, ktorá dostáva počas prvej nočnej služby pomerne jednoduchú úlohu. Do nasledujúceho rána má postrážiť jedno z prázdnych policajných oddelení v mestečku Sanford, ktoré je úplne odpojené od núdzovej linky "911". Keď už sa zdá, že splnenie daného rozkazu od nadriadeného bude obyčajnou rutinou, nečakane zazvoní telefón, v ktorom mladá žena v ohrození žiada o pomoc. Rozkaz pre Loren znel ale jasne a stručne: policajné oddelenie nesmie za žiadnu cenu opustiť. Ani keby ožili "steny", ktoré boli svedkami mnohých, niekedy až krutých zverstiev. Odbitím polnoci sa mladá policajtka ocitne vo väčšom nebezpečí, než by bola ochotná sama sebe pripustiť. (*CARNIFEX*)

maddy

Last Shift by sa toho dalo vyčítať mnoho. Doslovne nulová originalita v čomkoľvek, využívanie snáď všetkých obohraných duchárskych klišé (tajomné telefonáty, scéna v tme s baterkou, hlasy na chodbách atď. atď. atď.), ale prečo to vlastne robiť? Faktom totiž je, že to o čo sa Last Shift snaží – postrašiť, robí veľmi obstojne a o viac sa tu nikto nepokúšal. Po dlhej dobe duchársky horor, ktorý dokáže nahnať pár znepokojivých pocitov a priniesť pár funkčných zimomriavkových scén. Na malom priestore jednej policajnej stanici, takmer iba s jednou herečkou, evidentne za pár dolárov. DiBlasi tu dokáže aj z minima vyťažiť maximum a v úplne tuctovom námete navodiť solídnu atmosféru. Byť v závere o niečo odvážnejší, vrátane aspoň čiastočného rozpracovania toho stokrát videného twistu neváham a idem s hodnotením aj vyššie. Po pár hodinách si na Last Shift asi nikto nespomenie, ale počas tých deväťdesiatich minút ako horor funguje bez najmenšieho problému a to niekedy stačí. Od takéhoto malého, lacného, nenápadného, takmer neznámeho hororu celkom príjemné prekvapenie. Rozhodne nie taký Last Shit aký som čakal. Keď si do budúcna DiBlasi zoženie aj scénar dlhší ako polovica A4-ky a financie, tak by mohol priniesť skutočne zaujímavé hororové kúsky. Remeslo mu evidentne nie je cudzie. CELKOVO: 3* (6/10) ()

kaylin

V tomhle je film rozhodně výborný. Je to horor, který je skutečně hororový. Když se budete dívat na „Last Shift“, tak rozhodně pocítíte, co je to strach, anebo budete mít alespoň to příjemné mrazení, které se dostavuje, když koukáte na dobrý, hororový snímek. Má to svoje chyby, například herecké, ale i scenáristické, ale podobných hororů, které jsou děsivé i vůči divákovi, zase tolik není. ()

dubinak

Páni. Tak tady se toho rejža fakt nebál. Za to já jo. Když opomenu šíleně nudný, nezajímavý, stereotypní scénář, můžu být vlastně nadmíru spokojená, protože strašení jelo fakt od začátku do konce. Začalo se doslova od první minuty a to pěkně od podlahy. Dost mě vyděsil už jen zjev seržanta, co tam sype z rukávu jednu hlášku za druhou. Hlavní hrdinka měla pro strach uděláno a dokonce působila sympaticky, takže mi nedělalo problém se soustředit na okolní dění. Když se vrátím k tomu strašení, v podstatě se tu objevilo úplně všechno z celé škály děsivosti. Trailer mi sice připadal laciný, ale nakonec jsem se dočkala slušné jízdy a jako bonus se objevilo i pár slušných masek. Za mě palec nahoru. ()

Kudly4 odpad!

Nesympatická kráva a její první směna na policejní stanici, kde doslova zažívá stovky nevysvětlitelných událostí a ona neustále v klídečku, jako by se vůbec nic nedělo, pohodička, kafíčko, čteníčko ? Při sledování jsem vybouchával vzteky, jak to bylo víc a víc stupidnější. Scénář a triky průhledný jak tanga rumunské striptérky. Trapná, nudná sračka, odpad, sorry jako. ()

Rodriguez

Důstojník Lorenová je mladá atraktivní policistka, která jde ve šlépějích svého zesnulého otce, který byl zabit při výkonu služby. Nastupuje na stanici, která se zavírá a stěhuje do nových prostor. Ze začátku jde vše hladce, čtení knihy, usínání, nuda, pak se objeví bezďák, kterého zavře do cely. Od té doby se začne "něco divného" dít po celé stanici, otevírají se dvířka u skříněk, zavírají dveře, mrtví bloudí chodbami, podivné telefonáty, slyší hlasy.... Myslí si, že začíná bláznit, ale mezitím zjišťuje krutou pravdu o otci se kterou se bude jen těžko smiřovat. To je jen začátek skvěle našlápnutého hororu s ponurou atmosférou. Lorenové právě začala poslední směna! 90% ()

• Příjmení rodiny Paymonů je odvozeno od jména démona Paimona. Podle středověkého grimoáru Göetia se jedná o jednoho z pekelných králů, který je poslušný Luciferovi, a pod svým velením má dvě stovky démonských legií. (NiWi)