Kuroki Tomoko právě nastoupila na vysokou školu. Je velice krásná, talentovaná a chytrá. Tak jak to, že ještě nemá ani jednoho jediného přítele či kamaráda? Asi to bude tím, že si většinu věcí jen vysnila nebo přebrala z počítačových her o randění. Ve skutečnosti je velice tichá a málokdy s někým vůbec promluví a když, tak jen něco zamumlá, zpraží dotyčného děsivým pohledem štěstí a uteče. Ale přesto se chce změnit, aby nebyla jen nekonečně neoblíbenou a ošklivou holkou, se kterou nikdo nechce nic mít, ale aby měla normální vysokoškolský život se vším všudy. (Tsukikage)

Starletka

Epizodická, občas vtipná, občas spíš až smutná komedie bez nějakého hlubšího příběhu, ale zato plná narážek na ostatní anime, která rozdělí diváky na dvě strany. Jedni budou pokyvovat hlavou a s hlavní hrdinkou soucítit, protože se v podobných situacích v životě sami ocitli; druzí nepochopí jak někdo mohl vytvořit tak otravnou a neschopnou postavu, která ani není schopná projít nějakým vývojem a poučit se, protože překonat svou asociálnost je přece úplně jednoduché. Já sama jsem se s představitelkou sžila hned, neb jsem to úplně já když mi bylo 14. I ten bratr sedí. Animace je skvělá, opening zavádějící, hlavní veselý ending se dobře poslouchá, z těch ostatních mě příjemně přikvapil ten od Hatsune Miku. 7/10 ()

SonGokussj

Konečně něco depresivního, zábavného, bez nějakého prince a s velmi dobrou hlavní postavou. Nejspíše nejlepší za sezónu Léto 2013. (komentář bude doplněn). || Edit 3.1.2015||: Koukám, že jsem komentář nedoplnil. Ani se nedivím. Watamote jsem totiž nedokoukal, začlo být až moc stereotypní, žádné překvapení, vyústění, závěry, poučení nic. O tom to také být nemělo, ale... Možná že "by" mělo. Prvních pár episod bylo opravdu vcelku prima, avšak něco se muselo stát (už si moc nepamatuji) a pro nudu jsem nedokončil. Proto hodnotím 60% ()

Hromino

Bláznivá, novopečená středoškolačka a její snaha o včlenění do kolektivu. Ne, originalitou námět opravdu nehýří, ovšem ze začátku jsem si myslel, že by postava Tomoko s jejími naivními a často vtipnými představami mohla tento seriál docela obstojně utáhnout. To je tak napůl pravda. Líbí se mi, že v seriálu tvůrci operují jen s minimem zajímavých postav, kde žádná nepřebývá nebo není zbytečná, ale do značné míry mě štval silný epizodický charakter seriálu. Tomoko sice v každém díle zkouší být populárnější nějakým jiným způsobem (změnou účesu, oblečení…), což ovšem nikdy nedopadne dle jejích představ, ale jelikož se její postava za celou dobu seriálu nikam neposune, nezmění, nevezme si ze svých neúspěchů žádná poučení, neustále se točí v kruhu pořád dokola a my sledujeme ty její marné snahy o změnu, z nichž sice některé vtip mají, ovšem jiné jej postrádají, neuspokojilo mě to úplně a ve výsledku mi jí bylo spíš líto. Watamote určitě není špatná podívaná, ovšem mě dokázala plně pobavit tak prvních pět dílů. Dál už mě tahle estráda tolik nezaujala. Na plnou spokojenost to rozhodně není. Co je ovšem třeba ocenit kromě postav, tak velmi dobrý a k tématu seriálu skvěle pasující opening. ()

Kerbello

Připojím se tu k hodně silným třem hvězdám. Seriál jsem zhltnul v podstatě za dva dny a mít více času, asi by to byl jeden. Prostě mě to chytlo a u spousty situací jsem se výborně bavil, nehledě na podivnost hlavní hrdinky a opakující se situace. Ona vlastně není až tak divná, jen se o tomhle typu lidí moc často snímky netočí. Je to vlastně dost zajimavý experiment s dívákem mainstreamových anime a vlastně jsem si na tom uvědomil jednu věc - nebýt hlavní protagonistka holka, která ještě dokáže být tu a tam roztomilá ikdyž je mimo, anime by ruplo a manga zrovna tak. O zamindrákovaných nerdech/mužích se asi nikomu moc číst nechce. A co bych vytknul: chyběla nějaká jednotnost. Spousta příběhů měla potenciál mít přesah do dalších dílů a každý díl vlastně začínal od začátku jako v sitcomech. Ale musím naopak pochválit neobvyklé prvky v jineak celkem standartní animaci. ()

fr3ak

Chudák Tomoko. Není to žádná princezna a vlastně ani nemá žádného prince… Nemá totiž vůbec nikoho. Zajímavý seriál s dosti netypickou postavou. Její fantazie vás bude udivovat, její nápady vás budou bavit, ale pořád vám ji bude moc líto. Jsem rád za ten závěr, takhle by to podle mého dopadlo i ve skutečnosti… PS: Velká poklona patří hlavní seyuu, ten její zmačkaný hlas byla radost poslouchat. ()