Blood Charlie Staz je upírem, který je posedlý lidským světem. Fuyumi, lidská dívka, byla zabita, proměněna v ducha a vhozena do světa démonů, kde potkává Staze. Ten slibuje, že jí pomůže a získá její lidskost zpět tím, že ji vrátí zpátky do života, což znamená, že Staz bude moci navštívit lidský svět. (pecan23)

Hromino

Blood Lad je pokusem o komedii, která čerpá nikoli z komediálního naturelu postav, nýbrž výhradně z ksichtění, různých deformací obličejů, hysterických výlevů postav, blikajících a mihotajících se onomatopoeií a grafického zjednodušování scén, jež mají působit komediálně. A sází na to tak nezdravě často, že jsem nejednou při sledování musel pochybovat, zda se tvůrci bez onoho ksichtění vůbec v nějaké komediální scéně obejdou. –– Více najdete v prvních dojmech nejen mých, ale i Bile_pani a Larkyho zde. ()

Kimkong

Jelikož to měla být komedie, musím hodnocení ubrat, jelikož vtipné to nebylo vůbec. Deset dílů v podstatě jen popisuje jednotlivé hlavní postavy, jejich historii a rodinu. Snaží se působit roztomile, což opět nefunguje. Být to jedna větší úvodní epizoda něčemu většímu tak budiž. K něčemu zajímavějšímu se seriál dostane až ke konci. ()

Larky

Kdyby se Zdeněk Troška zbláznil, respektivě zbláznil o něco víc než jaká je jeho současná situace, a odjel do Japonska s cílem natočit komediální Anime, Blood Lad by se dalo, vzhledem k jeho předchozí tvorbě, bez problémů označit jako jeho výtvor a nikdo by proti tomu nemohl říct ani popel. Proč ? Protože je v něm zkrátka, podobně jako v případě českého pseduorežiséra, hlavně po komediální stránce, všechno špatně. -------- Hned nástřel zcela neoriginálního scénáře už budí rozpaky nad celkovou kvalitou seriálu. Během 10-ti dílů se navíc vlastně nestihne ani pořádně rozjet a docela dobře to dokládá lajdáckost autorů. Je mi jasné, že komediální produkce nemusí nutně stát na nějakých bůhvíjak silných příběhových základech, ale udělat postopadesáté střet světů lidského a nějakého dalšího už mě docela unavuje. ------- Tohle by ale samozřejmě nebyl žádný výrazný problém, kdyby byl Blood Lad dobrou komedií a zároveň měl zajímavě napsané postavy. ------- Želbohu ani jedna jediná nevybočuje z těch nejprimitivnějších Anime archetypů. Ať už mám na mysli tupou, kozatou Fuyumi nebo třeba naprosto imbecilní postavu hlupáka Staze. Všechny postavy navíc projdou jen zcela minimální charakterovou proměnnou. Nikdo vtipně nehláškuje, nikdo není alespoň vtipný svým vzhledem, všechno je mdlé a primitivní. Ach jo. ------- Kde ale v rámci přehršle problémů, který seriál má, selhává na plné čáře, to je jeho humorná složka, která díky téměř nulovému vývoji příběhu, zaujímá v podstatě celou stopáž 10-ti dílů. -------- Humor tu není černý a už vůbec né specifický. A spíš než o nějakou rozdílnost názorů, to dokazuje, že dotyčný ani neví, co to černý humor je. Specifický je humor Blood Lad tak maximálně pro ta nejhloupější Anime, protože se z drtivé většiny skládá z primitivního ecchi, hloupých narážek a trapného fanservicu vůbec. ------- Blood Lad tak vidím ve velmi špatném světle, nejen díky naprosto katastrofální animaci, která není žádným uměleckým záměrem, ale jen a pouze odfláklou prácí a docela dobře mi dokazuje, jak se komediální Anime posledních let zaseklo a schází mu výraznější představitelé. Ostatně, to jsem psal již v prvních dojmech a na mém názoru na seriál se pranic nezměnilo. Téměř odpad. ()

SonGokussj

Musím říci, že mě tuto sezónu (Q3-2013) Blood Lad vcelku překvapil. Příběhově se teprve rozjížděl a před jakýmkoli vážnějším dějem byl uťat počtem 10 episod. Za tu dobu se mi však zapsal pod kůži svými krásnými narážkami na ostatní anime, nejvíce však na mou srdcovku - (scéna, kdy se snaží udělat Kame-Hame-Ha byla dokonalá...). Určitě nás (doufám) čeká druhá sezóna, kdy by se dle mangy měl příběh konečně rozjet. Z hlediska animace mi to velmi příjemně připomenulo starší Soul Eater, který si v tomto vedl dobře. Postavy v Blood Lad jsou jednodušší, avšak nejsou takové ty úplně klasické a bez změny od začátku do konce. Věru, i hlavní hrdina se jen za 10 dílů změní :-) Nejvíce mě však na této show dostává humor. Specifický humor. Specifický černý humor :-) Ten já nejradši. Proto, možná i přehnaných, jsem si toho vědom - 70% ()