Bůh opustil svět v neděli... Díky tomu nikdo nemůže zemřít a ani nevznikne nový život. Když někomu přestane tlouct srdce, dále se pohybuje mezi živými. Svůj odpočinek nalezne, až když je řádně pohřben speciální bytostí zvanou hrobník. Jednou takovou je i mladá dívenka Ai, která toto řemeslo převzala po své matce. Její poklidný život v malé vesničce jednoho dne naruší muž jménem Hampnie Hambart, což je shodou okolností i jméno otce Ai. Chtě nechtě se dívenka rozhodne doprovázet tajemného muže na jeho cestě. Během ní se snaží plnit své povinnosti hrobníka, poskytovat mír mrtvým a pomáhat živým a současně se dozvědět více o světě, který Bůh v tomto tragickém stavu zanechal. (P.V)

Terezinka198

Soundtrack překrásný, opening i ending se mi zalíbily ihned. Měla jsem obavu, že pro mě tento seriál skončí po 3. díle. Po odchodu té nejúžasnější a nejtajemnější postavy ze všech jsem měla skutečně sto chutí to vzdát. Za ty tři díly bych klidně dala plný počet bez váhání. Potom přišly slabé tři díly. Další příběh byl ale opět zajímavý – objevila se zde postava, která mi přirostla k srdci stejně jako Kizuna předtím (Alis). A poslední část se mi opět líbila, jako první část. Alisova minulost, spolu s jeho spolužačkou Dee, v jiné dimenzi… Nádhera. U konce mi málem ukápla jedna slza. Dávám silných 9/10 (tj, slabších 5*)… bohužel, určitá „část“ se mi nelíbila ani trochu. Jinak to byl skvost mezi skvosty! PS: Ke konci jsem se bála, že budu muset pohřbívat dalšího oblíbence, ale nakonec mě tvůrci vyslyšeli! ()

rikitiki

Hodně mysteriózní, snad ze snahou o trochu filozofie, a dost temné, přestože s nadějí. Série se odehrává vždy po třech dílech sevřených jedním příběhem, z nichž jednoznačně nejlepší byl ten první. Postava s bílými vlasy a červenýma očima vnesla do příběhu napětí, protože bylo zřejmé, že jeho charakter bude jiný, než se zprvu jevil. Ani další příběhy nepostrádaly originalitu, ale emočně už byly slabší. Snad až na poslední, kde se ale těch dějových kotrmelců a prapodivných, ne vždy srozumitelných dialogů, odehrálo tolik, že smysl nebo jasná dělová linka byly zastřené. Nevadí, někdy i nesrozumitelné a trochu nezvládnuté historky dokážou upoutat a dojmout. SHRNUTÍ: Malá holčička ohánějící se zdatně rýčem je přínosem v každé společnosti. ()

DaweForeman

Tohle anime je opravdu zvláštní, protože se pohybuje v mnoha různých dimenzích (Není tu jen jeden mysteriózní fenomén, ale je jich tu více. Dále těžko zařaditelný pojem času, kdy je to svým způsobem postapokalyptické, dále renesanční, středověké, fantazijní, ale i z období první poloviny dvacétého století.), kdy je jednoduchý se v tom ztratit. Popravdě nevím čím to pořádně označit, kdy asi psychologický mi sedí nejvíce. Je tu spousta sociálních a psychologických otázek, kdy samozřejmě jsou řešeny až příliš pohádkově. Prvních pár dílů bylo asi nejlepších, kdy se udržovala určitá surovost, ale postupně to přebyla ona dramatická pohádkovost. O posledních záběrech ani nemusím mluvit, protože mi zkazily úplně celkový dojem z anime o celou hvězdu. Kdyby tam bylo více napětí a udržovalo si to tu surovost, bylo by to hodně dobré anime. Autor vytvořil celkem zajímavé univerzum se širokým spektrem žánrů. Animace je hodně dobrá a především musí pochválit hudební stránku. ()

Fordzy

Nejrozporuplnější anime co jsem kdy viděl. S překrásnou hudbou i kresbou. Děj je rozdělený na čtyři příběhové arcy (1 arc - 3 díly). První Arc byl pro mne jeden z největších zážitků v anime tvorbě a obsahuje jednu z nejlepších postav co znám a už jen kvůli prvním třem dílům stojí se na tohle Anime podívat. Další části jsou už právě kvůli absenci oné postavy dosti o ničem a pomalé tempo mě div neunudilo k smrti . První tři díly 100%, zbytek 40%. ()

Teelus

Není těžké odhadnout, kde mělo toto anime skončit (v souladu s předlohou), protože po bombastickém začátku, přijde strhující vyvrcholení a pak seriál náhle drasticky upadne. Zápletka je sice zajímavá a vcelku originální, ale stočené je to jaksi nudně. Tudíž za první tři díly bych se nebála dát plné hodnocení, ale novým divákům doporučuji to poté utnout. Pár dílů se ještě dá, ale závěr je hrozný. Je to škoda, protože je to příběh o apokalyptickém světě, kde mezi živými se pohybují mrtví, neboť lidé ztratili možnost normálně zemřít, nejsou-li pohřbeni někým ze speciální skupiny "božích hrobníků". V důsledku toho někteří lidé sami vyhledávají smrt, aby zůstali navždy mladí a zmíněných hrobníků se děsí a likvidují je. Nevyužití tak skvělé zápletky je takřka zločin. ()