Kosmická loď s cestujícími, mezi nimiž je i prezidentova manželka, je na svém prvním letu kolem Měsíce a zpět na Zemi. Dojde však k masivní sluneční bouři, která vykloní raketu z kurzu a poškodí ji. Neovladatelná loď nyní míří přímo ke Slunci... (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Sedel jsem si to takhle vcera u pc a matka tuto hovadinu sledovala v tv tak jsem se po ocku taky koukal a jenom jsem si tak rezignovane rikal boze pro koho se furt tyhle katastroficky televizni voloviny toci no neprisel jsem na to ale aspon jeden poznatek jsem si odnesl kdyz jsem si vzpomel na slova svoji matky o tom jakej ze to filmovej hnuj se sem zacal navazet po roce 89 tak to musim ale oponovat filmy co tu bezeli po roce 89 byly jeste v pohode a stanice jako nova nebo prima byly jeste tak před 10 ci 15 lety taky bez problemu ten pravej hnuj se sem zacal totiz navazet az ted a skvosty jako tento toho budiz dukazem ()

pakobylka

Myslím, že není (a nikdy nebude) v lidských silách naštvat Sluníčko ... naštěstí. Ale taky se můžu plést: Technické ani jiné vědy nikdy nebyly mou silnou stránkou - a aplikace fyzikálních vzorečků v praxi mi působila nemalé problémy už na základní škole. Takže když nebudu hloubat nad podstatou zápletky, zbyde k vyhodnocení její zpracování. Na první pohled je zřejmé, že rozpočet není nijak závratný, neboť nestačí na davové scény ani na špičkové efekty. Ale s nedostatkem finančních prostředků si příběh poradí vcelku šikovně, když se soustředí na osudy těch, kteří jsou nějakým způsobem svázáni s kosmickou lodí a s její posádkou. Tím ovšem veškerá šikovnost začíná i končí, neboť největší katastrofou každého katastrofického filmu je rozvleklý děj, který plnými hrstmi předává divákovi takřka nekonečnou, statickou nudu bez osvěžujícího závanu jakékoli atmosféry. Nejtalentovanějším hercem je bezesporu Sluníčko, dále s určitým odstupem kosmická loď, která si hraje na kamikadze ... a až někde daleko vzadu se bezradně potácejí ostatní protagonisté. A tak vám nezbývá než si přát, aby výše jmenované Sluníčko nějakou parádní akcí ukončilo trápení všech zúčastněných ... aby se mohli sebrat, pospolu si dojít pro honorář a v klidu se rozejít domů. Skomírající 2* ... P.S.: Na druhou stranu znám i horší způsoby, jak strávit sobotní večer. ()

LiborGondek

Katastrofické scifi bývá vždycky alespoň trochu zajímavá podívaná. Smrtící Slunce mi ale spíše připadá jako dlouhá, předlouhá nuda, pár nezajímavých neuvěřitelných záběru a děsná sňůžka keců. Jediná pozitivní věc na filmu je, že kvůli své ohromné délce nemůžete předem odhadnout jak se bude dále vyvíjet, protože tam tvůrci vždy šoupli ještě nějakou další scénu... 35% ()

Ryuuhei

Čtyři úmorné hodiny strávené u tohoto filmu, budu-li počítat televizní vysílání vč. reklam. Úmorné doslova, protože první tři hodiny, což jsou tedy taktéž 3/4 filmu, jsem v něm marně hledal nějaký smysl, či vůbec význam. Vždyť se tam ale vůbec nic nedělo! Dobře, celý první film byl o letu raketoplánu. O nekonečném, smysl postrádajícím letu a záchranné misi, která byla ve výsledku ale úplně k ničemu. Druhý film, začátek taky o ničem, řešily se absolutní exkrementy. V poslední hodině se věci zlepšily a bylo to i trochu zajímavé, ale jinak děs a hrůza. Laciná, nudná, nelogická hovadina, která se ani nesnažila tvářit velkolepě. Ani postavy nebyly žádná sláva, naopak. Proboha, kdyby to aspoň neroztáhli na 2 části, možná by se z milosti daly uvážit i 2 hvězdy, ale takhle? Jen jsem se těšil, až to skončí a já si tak budu moct připsat další zhovadělost na svůj seznam. ()

MickeyStuma

Dvoudílný televizní film využívá možnost vesmírného turismu a používá k tomu fiktivní technologii a s tím spojené i případné katastrofické scénáře. Příběh nepředstavuje nic nového, ale je vyprávěn lehce a srozumitelně. Netlačí se tu moc na pylu a využívá čas pro dramatičnost. Některé dialogy jsou poněkud nesrozumitelné a nelogické, ale tím bych si starosti nedělal. Atmosféra se tu buduje pomalu a věrně si ji drží. Rytmus krapet brzdí citové pasáže, ale bez nich se žádný takový příběh neobejde. Po trikové stránce je to uspokojivé. Rozžhavené slunce dlouho nebylo takhle vidět. Větší rozpočet tu je znát. Sci-fi žánr je pouze jen pro zaryté fanoušky, protože jinak se kolem toho moc přemýšlí a nacházejí se zde reálné i nereálné věci. Tento počin je vcelku povedený a ve sci-fi žánru si místo zaslouží. ()