Svetoznámy pretekár a bývalé práškovacie lietadlo Dusty si užíva slávu, pohodu medzi priateľmi a pripravuje sa na ďalšie preteky. Jedného dňa však príde rana - v dôsledku vážneho poškodenia motora už možno nikdy nebude môcť letieť na plný výkon a nebude nikdy pretekať. Pokúša sa vyrovnať so situáciou a hľadá novú motiváciu. Preto sa rozhodne prijať ponuku práce hasiaceho lietadla. V národnom parku bude zodpovedný za hasenie lesných požiarov. Dusty spojí svoje sily s veteránom požiarnej a záchrannej služby - vrtuľníkom Blade Rangerom a jeho kolegami – partiou svojráznych terénnych vozidiel a lietadiel. Spoločne tak vytvoria neohrozený tím bojujúci s veľkými požiarmi, pri ktorých Dusty zistí, čo znamená byť skutočným hrdinom. (TV JOJ)

Mrkvič

Dětem jsem doma udělal kino a bohudík padl návrh na Letadla. První díl byl příšerný a tak jsme raději navrhl druhý s oblíbenými hasiči. Moc dobře jsem udělal. Dvouletý syn přestal sledovat po půl hodině, pětiletý po hodině. Já nadšeně dokoukal. Scénář jak pro hraný film, až mi to animování trochu vadilo. Silná zápletka, silné emoce a silné osudy postav. Sice je možná v každém třetím animáku snaha nacpat takové ingredience, ale v Letadlech je pomálu jiných blbostí, které by tyto ingredience rozmělnily. A tak jsem si užil silný příběh v pěkné grafice. ()

Cervenak

Výrazne lepšie ako prvý diel, už len preto, že namiesto leteckých pretekov sa tu hasia požiare a zachraňujú "civilisti", takže je to dramatickejšie, napínavejšie a efektnejšie. Občas sa urodí solídny vtípek ("Keď sme tu boli na medových týždňoch, zodrali sme všetky gumy!") a scéna s prvým lesným požiarom, šikovne rytmizovaná na AC/DC, je dokonca špičková. ()

RAFT

Úplně to samé jak předchozí díl.První díl mě nebavil,sice druhý je trochu lepší ,ale pořád je to sračka a všechno samé ,akorát přibylo pár kravin.Malé publikum si na 100% animovaný film oblíbí.Ti větší se budou zase nudit.Co mě z celého animovaného filmu bavilo nejvíc ,tak asi ty písničky ,nic víc .Film se na kino rozhodně nehodí ,spíš bych to určil na vydání dvd . ()

Shakers

Rozhodne lepšie ako prvý diel. Zatiaľ čo od prvého dielu som moc nevedel, čo čakať a svojím štvorkolesovým kamošom nesiahol postavami a ani príbehom po kolesa, pri druhom mi to bolo jasné, lebo to nosil už v názve. Druhý diel je rozhodne lepší. Hneď na úvod ma brali problémy hlavného triskáča Dustyho, lepší a zaujímavejší príbeh, či vedľajšie postavy, uprostred zas skvelý tréning, ktorému nechýbali nápady a vypeckovaný song od AC/DC a v závere skvelé finále a napínavá hudba od Marka Mancinu, ktorá bola vlastne dobrá po celý film. A keď si k tomu pripočítam opäť skvelý slovenský dabing a zalejem to jedným Motochitom, hneď sa zdvihnú otáčky aj celému animáku. 70% - 3* ()

NitroXcz

Tak po roce tu máme pokračování Letadel… no, tak si říkám, jestli to bylo nutné. Práškovu závodnickou kariéru to moc neposunulo, i když na začátku bylo vidět, že si asi po velkém závodě “Letem světem” vede. Jenže to byly hádám takový ty normální závody. A bylo nutné mu dávat roli hasiče ? Pokud bylo nutné příběh nějak posouvat, proč zrovna takhle ? Asi proto, že si tvůrci už v roce 2013 řekli, že až nechají Práška vyhrát ten závod, tak někam v noci poletí a při přistání narazí do benzínky nebo čeho a budou muset letiště uzavřít a jediná možnost je další hasič ? Ok. Prášku, musíš být hasič. Ok. Nevím, takhle to vidím já. ()

• Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)
  • Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)
  • Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)