Som tvoja

(festivalový názov)
  • Česko Jsem tvá (viac)

Príbeh slobodnej matky s komplikovaným vzťahom k vlastnej rodine, ktorá neustále hľadá lásku a vrhá sa aj za najnepatrnejším prísľubom šťastného rodinného života. Mina žije v Osle so 6-ročným synom Felixom. Nie je len slobodnou matkou ale aj tuctovou herečkou, ktorá si nikdy nemôže byť istá ďalším angažmánom ani tým, kam ju zaveje. Zdá sa, že Mina si nevie vyslúžiť uznanie svojich konzervatívnych rodičov, ktorí sa nikdy neintegrovali do nórskej spoločnosti a mienka miestnej pakistanskej komunity je pre nich smerodajná. Možno z trucu zaujíma Mina pozíciu na opačnom póle a vedie pôžitkársky život plný tanca, pitia a flirtov s nekonečným zástupom nesprávnych mužov, ako nočný motýľ neustále narážajúci do rozsvietenej lampy. Keď Mina stretne Jespera, švédskeho filmového režiséra, zamiluje sa doňho až po uši. Nasleduje ho aj s Felixom do Štokholmu, aby tam zistila, že Jesper nie je na rodinný život pripravený. Mina zanietene bojuje za ich spoločnú lásku, až napokon pochopí, že musí sama zistiť, o čom láska je. (IFF Bratislava)

PP66

Příběh nezodpovědné a emocionálně nevyrovnané mladé matky, naturalizované Indky v Norsku, která marně hledá nového partnera a hereckou roli, a kašle na své dítě. Proto ji odvrhne původní rodina a ona se vzdává syna, doslova jej odkládá jako kufr přede dveřmi otce. No síla, co vám budu říkat. Viděno v rámci Challenge Tour 2015. ()

Malarkey

Překrásný naprosto lidský film. Naprosto překrásná Amrita Acharia tady hraje Minu. Holku, co žije sama se synem a neví si rady, co se životem. Tak se zamiluje do jednoho režiséra, umělce a postupem času oba zjistí, že to zase tak jednoduché není. Ona se pak potácí životem, zkouší co se dá, někdy je úplně pitomá, jindy jenom naivní, ale to je život. Jako bychom nebyli jiní...a právě proto si mě tenhle film tak moc získal. ()

Ephemeris

Táto žena nepatrí nikam. Jej rodina ani ona sama nepatria do krajiny, v ktorej žijú. Ona zase nepatrí do rodiny, ktorá ju do tejto chladnej krajiny vzala. Vyberá si mužov, ktorí k nej vôbec nepatria. Nedá sa jej držať palce, bohužiaľ. Vzťah na dlhé lakte, k tomu nezáujem o svoje dieťa a absolútne neprimeraný životný štýl. Takéto veci ma dokážu slušne rozhodiť, napriek tomu odporúčam. Len neviem komu. ()

Enšpígl

Mina je ženská, která jedná impulzivně, hrozně moc by chtěla lásku, ale na to, že je to dospělá ženská jednala v některých chvílích neskutečně naivně. Chvílema si jsem jí litoval, chvíle jsem jí držel pěstičky, ale chvílem hlavně pokud šlo o její vztah se synem jsem si jí občas nazval krávou. Jenže tak to má asi bejt, to je život, každej jdeme za tím svým štěstím a na ty cestě je všechno, radost, zklamání, euforie, bolest a to všechno Mina, která je mimochodem neskutečně sexy na tý svý cestě prožila a já s ní. ()

tahit

Nebudu tvrdit, že zrovna multikulturní příběhy jsou mým oblíbeným šálkem čaje, nicméně musím přiznat, že to nebyla úplně špatné pro výplň večerního času. Exotická kráska s erotickým jiskřením herečka Amrita Acharia se s postavou poprala skutečné obdivuhodně. Dokonce jedna scéna mně připomněla zážitek z mého života. Na filmu je zrovna i zajímavá lokace Norsko, tak trochu střelba do vlastních řad. Kdyby někdo ve skutečné realitě na ní totiž prásknul její úlety, tak úřad na ochranu dítěte Barnevernet by měl posvícení. ()