Ninja je legenda, která přežívá staletí. Ninja je pojem, který nahání hrůzu. Ninja je mistr, který pije ze staleté studnice předků. Haru je Ninja a dělá této privilegované kastě bojovníků pořádnou ostudu. Není to snad proto, že je bílý. Není to snad proto, že je blbý. Haru je jen trošku tvrdší. Když ho jako malé dítě přinesli do jednoho japonského kláštera, vzbudil pozornost. Nemá šikmé oči, ale i tak by z něho mohl být Velký bílý bojovník. Naštěstí se tak nestalo. Haru má sílu, Haru umí kolem sebe mlátit rukama i nohama, ale chybí mu trochu koordinace. Nejeden učitel při hodinách bojového umění svlékl kimono, odhodil katanu a utekl do pralesa. A k milosrdné harakiri se chystá i nejvyšší velmistr, protože se právě dozvěděl, že Haru chce do Beverly Hills, aby v nebezpečné misi holýma rukama srovnal tlupu banditů. (oficiálny text distribútora)

Hashirama

Zcela nezáměrně geniální komedie a výstavní produkt své doby - devadesátek, éry tak bizarní, že se v ní i lidi jako Steven Seagal mohli stát celebritami. Film si s prostinkým námětem "sympatický méďa kulička s dobrým srdcem je strčen do pozice ninji a detektiva" vystačí po celou stopáž a se zdatnou kadencí sype z rukávu situační gagy, záchodový humor a v závěru klasicky devadesátkovou kampaň za morální hodnoty jak z krabice cereálií, a rozhodně nepřekračuje svoje možnosti v nudné snaze o seriózní příběh. Myslím, že odpovídající remake v dnešní době by šel udělat jen tak, že by v něm hrál Eddie Redmayne a celou dobu by měl na sobě outfit ve stylu Gogo Yubari z Kill Bill včetně té koule na řetězu. Prostě guilty pleasure jako řemen. ()

coscarelli

S tou trapnostou to neprehanaju, bol by na to iny pohlad. Vo vodovahe s dost uprimne vtipnymi situaciami, pri niektorych som zasiel za hranicu smiechu. Ale len pri niektorych. jedna sa o light relaxacny pobyt popri drinku, chutiacom najlepsie pri zapade slnka. Rezia postupujuca z bodu A do bodu B a tak dalej, tak proste vsetko vypocitane jak ma pri takychto filmoch byt. Nic víc, nic mín. ()

juta

No jo, jedna z těch komedií, která je založená na nemotorném chlapíkovi, kterého musí zachraňovat skutečný ninja, aby neudělal nějakou hloupost, to ale není vůbec jednoduché a právě na to většinou doplatí sám ninja. Pokud máte rádi podobné komedie o nemotorech, tak se vám rozhodně bude líbit i tato. ()

ES13

Možná se bude zdát moje hodnocení jako přehnané, ale mě se ten film strašně moc líbil! Bylo to vtipný, veselý a docela i napínavý ke konci. Navíc koukat se hodinu dvacet na tohohle ťulpase opravdu stálo za to! :D Navíc mi přišlo i dobré herecké obsazení. Sem tam nějaká ta chybička samozřejmě byla, ale tak je to točeno v roce 97, a to si myslím, že vzhledem k roku je to fakt dobrá klasika! ()

SOLOM.

Ujetá blbost s ninja tématem a tlustým bílím ninjou v hlavní roli. Bylo tu hned několik pasáží, u kterých jsem se docela pobavil, ale i těch u kterých jsem jen nevěřícně kroutil hlavou nad jejich stupiditou. Dennis Dugan to ovšem dokázal jakžtakž rovnoměrně rozprostřít do celého filmu, navíc obsadil i tehdy ještě přitažlivou Nicollette Sheridan. Přiznám se však, že asi nejvíc mě odboural samotný začátek a první polovina filmu. Ta druhá už byla poněkud slabšího rázu. Chris Farley si to viditelně užíval a tenhle nemotorný tlouštík si získal mé sympatie. Škoda, že tu více prostoru nedostal Robin Shou z Mortal Kombat. Za to Chris Rock tu byl úplně zbytečný. Průměrná záležitost, u které se člověk sice pobaví, ale jestli to potřebuju vidět někdy znovu…? ()

• Haru (Chris Farley) jezdí v kabrioletu Chrysler LeBaron ročník 1993, ale například při scéně s automyčkou je použitý stařší model LeBaronu z roku 1987. (Lumberjack)