Shi-Hyun (Kyung-Ho Jung), před tím než utekl, vyrůstal v sirotčinci. Na živobytí si vydělával jako drogový kurýr a začal si říkat doktor Son. Stal se z něj šéf gangu, jehož drogovým dodavatelem je člověk známý jako Scale (Byeong-ok Kim), hlava skupiny obchodující s drogami, která se skládá z organizovaných gangsterů a dealerů. Pro dopadení Scaleho je vytvořena zvláštní vyšetřovací jednotka pod vedením Hyeong-Min Jia (Jae-Yoon Lee). Při pokusu o jeho dopadení se Hyeong-Min Ji dozvídá o doktoru Sonovi, který se po neshodě se Scalem pokouší o mocenský převrat. Dopadení Scaleho je pro vyšetřovací jednotku teprve začátek. (Redi)

Zelilu007

Je vidět, že Korejci se s Pusanem nemazlej. Na JK ze začátku opravdu dost bezcitné a kruté. Co bych také měla čekat od bezcitného města. Jestli si tento seriál pustím znovu nevím. Každopádně Doktorovi to moc seklo a jeho spřízněnou duši jsem už také znala. Líbil se mi jejich vztah a vlastně nakonec všechny vztahy v drogovém průmyslu obklíčeném klasickou korejskou policií, která není žádný svatoušek. vysvětle te mi jen to proč muselo tolik lidí zemřít. Má to moc dobrý scénář i kameru. Pro mne je to 4,5 *. Tak ještě uvidím. ()

Krysap

Tak nakonec dávám čtyři hvězdičky. Jestli máte rádi dramata o drogový mafii a práci policajtů v utajení, tak se vám tohle drama bude určitě líbit tak jako mně. Hodně to připomíná legendární honkongský seriály ála Laughing Gor. V průběhu dvaceti dílů jsem se skoro vůbec nenudila, v každým díle se dělo něco akčního a poměrně často docházelo k nečekaným zvratům a šokujícím zjištění (i když, ne vždycky to bylo takový překvapení, jak to asi autoři zamýšleli). V podstatě je to zase o tom, že padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina. Takže nic moc novýho - co ale dělá tenhle seriál tak dobrým není děj jako takový, ale postavy. Především hlavní trojice "mafiánů" - Jin Sook, Safari a Shi Hyun. Všichni tři herci podali parádní výkony a především Jung Kyung-Ho zvládl postavu Shi Hyuna alias Doca velmi dobře. Rozhodně mu taková role sedla víc, než přiteplené prináctko Hodong. Prostě zase po nějaký době kvalitní napínavý drama, díky za ně. Určitě se časem podívám znova! Btw, ještě nesmím zapomenout na solidní soudtrack. ()

Vavča

Tak přiznám se, že jsem k seriálu Bezcitné město přistupoval dost skepticky, jelikož scénarista i režisér nemají na kontě nějaký vyloženě známý titul nebo povedenou sérii kterou bych znal. Ale navnadil mě jednak trailer, plakáty a v relativně "nehvězdném" obsazení Jung Kyung Ho (hvězda ikonické akční série Time Between Dog And Wolf) jako hlavní postava Jung Shi Hyun. Příběh jasně čerpající z tématiky undercover agentů s občasnými odkazy a lehkými výpůjčkami z legendární filmové série Infernal Affairs (Volavka) ovšem dovede neustále překvapovat. Zápletka je složitá rozvijí se přes více postav, nejsou zde takřka scénaristické lapsy!!! Někomu se to bude zdát možná zbytečně složité nebo překombinované, ale to může být jen dojem prvních 5-6 dílů. Je to fakt dobře promyšleno. Obsazení možná obsahuje jména, která nikdo moc nezná, ale nejde o žádná ořezávátka. Uvidíte skutečně skvostné herecké výkony ať už Jung Kyung Ho jeho pravá ruka Kim Hyun Soo je skvělým ranařem, kterého věrohodně podal Yoon Hyun Min (vypadá jako Lee Seung-ki!:) V ženských rolích největší pozornost a prostor pro sebe urvala Nam Gyu Ri jako Yoon Soo Min, osudová to žena hlavního hrdiny. Ovšem charisma i parádní herectví zde dodávají další, Son Chang Min jako policejní komisař Min Hong Ki jehož metody jsou hrozivě efektivní a téměř stalinistické (to je fakt výukový materiál pro dějepis, jak to tehdy fungovalo). Choi Moo Sung je velmi známý filmový herec, jehož postava gangstera s přezdívkou Safari má hodně do sebe. Co mě dostávalo nebyla jen povedená akční složka, ale především dramatická, postupný vývoj vztahů, dobře udělané zvraty, napětí, tempo nepadá ani v jednom díle do kytek, nemusíte tak skipovat! Nejde o nic uměle natahovaného, všech 20 dílů je potřeba, zbytečný není ani jeden. Charaktery jsou velmi pestré, pečlivě prokreslené, jsou hodně rozporné, komplikované, nikoliv černobílé.Ne však nějakým přepjatým způsobem, ale dost uvěřitelným. Každý se zde dostává do těžkých morálních voleb. Uvidíte korupční síť vztahů zasahující jako rakovina všechny patra společnosti, vládního, politického systému, který si na boj s drogami často pouze hraje. To je ztvárněno dokonale. Dále jsou zde tajní agenti, padlé ideály (někdy skoro na každém kroku). A tím výčet kladů zdaleka nekončí. Perfektně je zvládnuta hudební stopa, OST doporučuji (s málo, ale geniálními motivy se dá vykouzlit hodně), naprosto killer je stylový ending Hurt http://www.youtube.com/watch?v=9gxDbz4G-0M to je úroveň a kvalita, která by se neztratila ani ve filmech, nebo bondovkách. Kamera a vizuální stránka je nápaditá především z nočního života Soulu (to na Vás ta atmosféra fakt dýchá, velmi stylové), než při broušení denního života hrdinů a sjíždění načančaných interiérů. Dočkáte se každopádně mnoha povedených záběrů a zajímavě pojatých celků, polocelků, kompozice scén obecně (třeba v hned prvním dílu rubačka hlavního hrdiny proti přesile sjetá svrchu ve stylu HK akčních filmů). Tohle je prostě bomba herecky, audiovizuálně, příběhově, akční složka se vyžívá dosti v soubojích tělo na tělo a především se specializuje na souboje noži. Takže naostřete nože, vyražte za nočním životem do rozpraskané betonové džungle, kde vítr kvílí v ulicích a láska, čest, ideály jsou umírající minulostí a vybledlou vzpomínkou, kdežto bolest, osamění, odcizení trvalé. Zatím nejlepší série roku 2013, kterou jsem viděl v rámci regionu JV Asie. Z akčního ranku to nejlepší od dob serialu Athena. () (menej) (viac)

Zíza

Moc se mi to líbilo. Zamilovala jsem se do tichého hrdiny, který vše svým nádherným způsobem držel uvnitř sebe. Občas bylo těžké sledovat, kdo s kým táhne proti komu, ale o to byl seriál zajímavější. Navíc umřelo dost lidí, až jsem byla překvapená a na konci znechucená (ale to už bych zacházela do spoilerů, každopádně hned 3krát?! Proč?!). Sem tam se vyskytla hluchá místa, ale s ladností srny promíjím, protože hrála pěkná hudba. Sledování bylo vyčerpávající, už dlouho se mi nestalo, že by mi při sledování bušilo srdce až tak bolestně. Mohla bych sem psát další emocionální výžblept, jak mě to ovlivnilo a co jsem kdy při sledování cítila, ale to stejně nikoho nezajímá. Raději se podívejte a prožijte si to. Není to romantika, je to syrové maso a to prostě nezahřeje. Silné 4*. Přeloženo. ()

Mkqp

Cruel City si mě získal již prvním dílem. Jung-hyo Lee namíchal úžasný lektvar, který jsem přivítal s otevřenou náručí a slastně si vychutnával jeho účinky, které ve mě vytvořili opravdovou lásku k tomuto seriálu. Scénář, děj, hudba, úžasné zvraty, drogová mafie, všechny tyto a jiné přísady jsou smíchány mistrovsky a dělají z lektvaru "Cruel City" nezapomenutelný kousek. ()

• V prvotní verzi měl být název seriálu „Undercover“. (Jirka_Šč)