Vplyvný, ale idealistický politik Colin Pryce (Nicolas Cage) sa v roku 2010, počas devastujúcej ropnej katastrofy v Mexickom zálive, ocitá v ťažkej osobnej situácii. Musí sa totiž vyrovnať s vlastným zrúteným životom po tom, čo mu sexuálny škandál úplne zničil politickú kariéru. (TV Markíza)

Wacoslav1

Co proti tomu všichni máte? Náhodou je to výborná sci-fi komedie se strhujícím výkonem grandiózního Nicka v kleci! Ptáte se co to zase melu za hovna? No tak uvažujte co by to asi mohlo být za žánr, když se jedná o film ve kterém Cage hraje čestného politika?! Brečí, klopí oči, filozofuje, chlastá a bojuje za rovnost pro všechny. Normálně bych takovej typ filmu vyodpadoval z gustem, ale já se co chvíli musel chlámat a plácat do kolen. Výborně jsem se pobavil a proto ty 3* vím, že takhle ten film asi působit nemá, ale tak co už...55% ()

vegetol.mp

Kariéra Nicka Cage neprochází poslední dobou dobrým obdobím a herec se snaží hledat alespoň zajímavé role, ve kterých by ukázal, že na to herecky ještě má. A tohle je právě ten případ. Příběh o nadějném idealistickém politikovi, kterému mimomanželský poměr zničí kariéru, on odstoupí, začne pít a snaží se dostat zpátky na vrchol možná nezní nejoriginálněji, ale zpracování je vcelku solidní. Jde o nezávislé drama a film nebyl nějak extra drahý, takže většinou je na plátně pár herců, kteří se o něčem baví. Což mně osobně navadilo, protože mi děj přišel dostatečně zajímavý. Nejlepší jsou scény mezi Cagem a Peterem Fondou, který tu hraje jeho alkoholického otce. Bohužel scén je jen pár a na můj vkus by jich ve filmu mohlo být víc. Cage předvádí dobrý výkon a dokázal dát své postavě dostatečnou zranitelnost a lidskost a získat si tak divákovi sympatie. Člověk se jen diví, proč mu nechodí lepší nabídky. The Runner má čistého děje jen 82 minut, což se může zdát málo, ale nakonec je to tak akorát a film řekne přesně to, co říct chce. Celkově se zřejmě nestane, že by The Runner znamenal v Cageově filmografii nějaký zásadní obrat k lepšímu, není to ani jeho nejlepší film, ale v rámci možností jde o solidní podívanou. ()

PROCESOR

Život je otázka kompromisu, už jen za poselství by si zasloužil film lepší hodnocení. Nicolas hraje tyhle zkrachovalce dobře, no ono už mu nic jinýho v jeho věku pomalu nezbývá. Přesto, že šlo o ohromnou tragédii, která postihla zdejší stát, tak žádný soudní drama nečekejte. Jsou týpkové co by to zahráli líp, aby bylo pořádný dusno, ale zase by nezvládli toho zkrachovalce, nebo by jste jim to tak nevěřily..Hrátky s mocí, tahání nitek, šedá eminence, hroší kůže politiků, splachovací charakter, nic nového snímek nenabízí. " Je to skvělá myšlenka, jen to v praxi nejde". ()

Morholt

Politik plný ideálů odhodlaný páchat dobro má tak trochu problém s ženskejma a tak když se odmítne zaprodat ropné korporaci, vyjdou jeho zálety najevo. A to se v Americe neodpouští. Kromě toho chudák kongresman při každém mimomanželském pichu evidentně trpí a aby toho nebylo málo, jsou tu problémy s otcem a tak trochu i s alkoholem. To všechno ho limituje v páchání dobra, čímž opět evidentně trpí. Role jak stvořená pro Cage, který tady pravděpodobně překonal svůj rekord v počtu psích pohledů. Nebylo nic platné, že byl obklopen Connie Nielsen, Sarah Paulson a Peterem Fondou, kteří se mu snažili přihrávat, protože ať udělali cokoliv, pokaždé to skončilo projevem vořecha trpitelsky očekávajícího výprask a sladkobolnými patetickými bláboly. Ale zase jsem se u toho občas zasmál a za to si to těch 30% zaslouží. ()

peetriss

Toto politické drama mě zcela minulo, naprosto nedokázalo vzbudit můj zájem a ta střízlivá hodinka a čtvrt mně připadala jako tříhodinovka. Nicolas Cage spíše účinkuje ve velmi slabých projektech se slabým tvůrčím zázemím, než že by byl tak slabý on sám. Nemá zde co hrát. Jeho postava politika se ocitá v naprosto divácky nezajímavých situacích, které jsou zabíjeny scénáristickou a také režisérovou bezradností. Cena moci nebavila, nezajímala a ubíjela! Velice brzy také z hlavy vyprchala - v tomto případě naštěstí. ()

• Príbeh sa odohráva na pozadí skutočnej havárie ropnej plošiny Deepwater Horizon v roku 2010. (kacer4)