Omluva slonům

• USA An Apology to Elephants

Objevte krásu, majestátnost a inteligenci slonů, stejně jako ohrožení jejich životů. Film je zaměřen na život slonů v zajetí, kteří jsou vykořisťováni ve jménu zábavy. Jen málo zvířat fascinuje člověka tak, jako sloni. Po mnoho století byli adorováni, inspirovali velká umělecká díla, dokonce byli vzíváni jako bohové a nakonec se k nim lidé chovali s neuvěřitelnou krutostí. Film Omluva slonům popisuje zneužívání těchto inteligentních zvířat. Film vypráví o často velmi brutálním zacházení a psychických traumatech, které jim přináší život v některých ZOO a cirkusech. Kromě záběrů slonů žijících v zajetí, ale i divoké přírodě, obsahuje film Omluva slonům rozhovory s biology, vědci a aktivisty. Film produkovala a zároveň vypráví Lily Tomlinová a režírovala držitelka Emmy® Amy Schatzová. (HBO Europe)

Hpatrik

Srdceryvný dokument ze světa slonů v zajetí, člověk by nevěřil co všechno tyto nádherná zvířata musí vytrpět. Velmi smutné a poučné. ()

Khalesi

Myslím si, že inteligentný jedinec v dnešnej dobe nenavštívi cirkus so zvieratami. Argumenty, že kvôli deťom- to myslíte vážne??? A čo sa tam deti naučia? Ako zbaviť pôvodné majestátne divoké tvory ich dôstojnosti, slobody a podstaty a urobiť z nich atrakcie? Tak isto zoologické záhrady nie sú najlepším miestom pre tieto zvieratá. Naučme radšej deti, že ich prirodzeným domovom je volná príroda a tú im musíme chrániť a zachovať. Slony nestoja o naše ospravedlnenie, krivdy, ktoré sme na nich ako rasa spáchali už neodčiníme. Naučme sa radšej, ako bojkotovať tieto zariadenia a vrátiť slonom ich slobodu, len to bude mať skutočnú hodnotu. ()

Madsbender

Silný a krásny dokument, ktorý hádam po prvý raz skutočne hovorí a ukazuje všetko zlo, páchané na týchto majestátnych tvoroch. Skutočne by sme sa mali hanbiť za to, čo týmto úbohým zvieratám robíme, a za ľudí, ktorí to podporujú. ()

sskrblik

Jako každý správný Američan musíte chránit slony před cirkusy a malými výběhy v zoologických zahradách, jako každý správný člověk se však můžeme zamyslit na všemi týranými živočichy a přestat jim narušovat jejich jinak běžný život. My lidé jsem vlastně bravurní pokrytci, jinak si nedokážu vysvětlit to, že slepičky, prasátka a krávičky se mohou zabíjet hlava nehlava, mohou žít v daleko menších prostorech a v daleko horších podmínkách a přes to všechno je vidět jen utrpení tzv. "roztomilých zvířat". Jistě, můžete namítnout, že tento dokument je věnován pouze slonům, nicméně téma se týká všech živočichů. Zkrátka se to už se zautomatizovalo, má-li zvířátko hezký výraz ve tváři - ruce od něj pryč. Jinak velmi citlivě natočený dokument ukazující stereotyp vztahu lidí a slonů dnešní doby. P.S. Nic proti slonům nemám, mě osobně fascinují, proto bych nerad abych zde byl pochopený v negativním slova smyslu. ()

whack

Rozhovory s rôznymi aktivistami a aktivistkami, ako Pat Derby (zakladateľka neziskovky Performing Animal Welfare Society), biológmi a vedcami, zoológmi a veterinármi, ktorí/é nehovoria iba o utrpení nádherných inteligentných cítiacich zvierat, akými sú slony, ale aj o negatívnych dopadoch ich odchytu na životné prostredie. Stále viac a viac krajín v EÚ a po celom svete zakazuje cirkusy so zvieratami. To najjednoduchšie, čo môže urobiť každý, je bojkotovať ich a nabádať k tomu aj svojich známych. ()