1862 - v tomto roce doléhá na rolníky jedna rána za druhou. Epidemie, špatná úroda a hladomor. Šlechtici se starají jen o rozmnožování svého majetku a nepřestávají chudáky vykořisťovat. V té době je pro rolníky jedinou nadějí Kundo, bojechtivá skupina, která je schopná nahnat boháčům opravdový strach. Rodinu řezníka Dolmuchiho dá urozený pán Jo-yoon zabít a podobný osud chystá i samotnému řezníkovi, který neplní dvoustrannou dohodu. Ale řezník vražedný útok přežije, přísahá šlechtici pomstu a připojí se ke Kundu. (Film+)

MartinezZ

Nezvyklý jihokorejský historický "eastern", kterému škodí jen jeho skoro dvou a půl hodinová délka, rozložená mezi několika kapitol, vyprávějících příběh tyrana a postupně se proti němu stavícího lidu v čele s tzv. bandity a řezníkem. Vůbec to nevypadá špatně, rozhodně to špatně nezní (u jihokorejského historického filmu trochu nezvyklé ale dobré westernové skladby), ale minimálně tak dvakrát jsem si říkal, že už by to tady mohlo nějak končit a ono ne, čekala mě ještě další příběhová kapitola, což už začínalo být skutečně trochu moc., protože vyprávění bylo dosti pozvolné. Chtělo by to trochu sestříhat a uhladit dějovou linku, aby děj gradoval jen jednou a pořádně a ne několikrát a pak se s další kapitolou jelo zase od začátku, pak přidám čtvrtou *. Nicméně to vypadá to a zní skutečně překvapivě dobře. ()

Martrix

Vůbec mi nevadila stopáž, což je svým způsobem pochvala sama o sobě. Herci byli vynikající a postavy byly vymyšleny/napsány také na jedničku. Velmi mě potěšil look filmu, kamera, zvuk, režie...ale co mě dráždilo, byla hudba. Tvůrci jsou buď ukrutní fanoušci westernů, nebo mělo jít o snahu vymezit se z produkce podobných historických filmů...těžko říct. Samozřejmě je to na vkusu každého diváka, ale já bych prostě víc ocenil asijský podmaz a to i když uznávám, že ta paralela s westernovým příběhem tam je. I když....Goondo působí mnohem tvrději, surověji, realističtěji, než většina westernových filmů, které jsem viděl. A snad právě proto mi vadilo, že ta hudba to tak nějak zlehčuje; a přitom se děly opravdu vážné věci. Záporák je opravdu sviňa, resp. chová se jako sviňa, hlavní hrdina je správnej magor, rubaček je dost a mají slušnou úroveň...líbilo se mi to. 4 a čtvrt hvězdy a doporučuji. Vždycky dám přednost takovému filmu, před úchylárnou a la Tarantino. ()

Five By Five

Hlavnú postavu 18-20 ročného mäsiara hrá herec, ktorému vtedy bolo 36 rokov a s bradou a bez vlasov vyzeral na 40... To isté s hlavným záporákom, no u toho to aspoň vďaka tomu, že bol jediný dohladka oholený až toľko nebilo do očí... Keď už nevedeli zohnať mladších hercov - tak aspoň nemuseli hovoriť o veku postáv, ktoré hrali... Tiež neviem ako pred koncom prišiel ku tomu guľometu - ale keďže som už pri konci druhej hodiny neudržal pozornosť na 100% - možno som to iba prehliadol... Inak film veľmi dobrý... ()

Ceres

Celkově velmi dobré obsazení, "Gaksital" v záporné roli byl výborný, Ha Jung-woo jako řezník ještě lepší, ale největší radost asi to téma - boj proti zkorumpovaným státním úředníkům, kdy praktiky "banditů"= čestných lidí, by se klidně mohl praktikovat i dnes. Už prolog by mohl sloužit jako shrnutí historie celého lidstva:-) Jinak film byl velká zábava a nebýt některých chyb a toho konce, tak bych asi dal plnou palbu. ()

Johnny.ARN

Ach tie čínske, historické, výpravné veľkofilmy. 2000 postáv, všetci vyzerajú rovnako, každí chce každého zabiť, každí každého zradí a všetci navzájom si chcú pretiahnúť manželky. Nepamätám si film, ktorý by som pozeral systémom štart - cieľ so záujmom, naplnením a na konci by som si povedal, že nič veľkolepejšie som nevidel. A Kundo, aj keď názov je dobrý, presne taký film veru že fakt nie je. Ja neviem prekusnuť ten ich výpravno-rozprávačský štýl, ktorý sa naťahuje, musí obsiahnúť všetkých dvesto príbehových odbočiek a diváka dokonale zmiasť. Preto zase raz len treba vyzdvihnúť súboje, kostýmy a výpravu, ktorú fakt vedia spraviť. A na záver poučenie z filmu, nikdy si neberte do partie farára, zradí vás ako prvý. Skvelé ako podmaz prakticky ku všetkému. 3 z 5 ()

• Postava Butler Yanga (Man-sik Jeong) ve filmu používá katanu známou jako Nodachi. Délka Nodachi je 1450 mm, délka čepele 865 mm. Nodachi měla sloužit hlavně při obřadech, ale samurajové si ji velice oblíbili, takže ji začali používat i v boji. Nodachi se musí držet oběma rukama, jinak se nedosáhne kýženou efektu při boji. Na rozdíl od klasické katany, Nodachi je schopna dosáhnout delších a prudších řezů, hlavně v oblasti dolních končetin. O Nodachi kolují legendy, že pokud ji bojovník mistrně ovládá, tak dokáže rozseknout až tři lidi vedle sebe. (Yoshitsune)
  • V roli filmové Ma-hyang (Ji-hye Yoon) se dle původních záměrů měla objevit herečka Min-hee Kim. Nabídka byla herečkou prostřednictvím zastupující agentury odmítnuta z důvodu pracovní kolize s jiným rozpracovaným filmovým projektem. (Conspi)
  • Filmové natáčení odstartovalo 27. 4. 2013 a skončilo 1. 11. 2013. (Conspi)