maddy

Keď po dlhom čase začnem dúfať v lepšie ázijské-hororové zajtrajšky, príde opäť prekvapenie, resp. vytriezvenie, ktoré má vráti späť do reality a nechá len nostalgicky spomínať na predošlé obdobie. Pokračovanie Horror Stories je presne tým príkladom. V prípade prvého filmu som v sebe začal živiť nádej, že Južná Kórea po dlhej dobe začne opäť produkovať kvalitné hororové kúsky. Horror Stories (2,5*) v roku 2012 bol prvou lastovičkou. Film síce neprekypoval kto vie akou kvalitou, ale s prižmúrením všetkých očí sa jednalo aspoň o solídny priemer, navyše efektne natočený (poviedky: Don't Answer to the Door a Endless Flight) a s pár slušnými nápadmi (zombie poviedka: Ambulance on the Death Zone). Pokračovanie sľubovalo veľa – pútavý trailer, vynikajúce plagáty, v podstate veľmi podobné režisérske zloženie, ale niečo sa cestou úplne pokazilo. Základný príbeh s názvom 4:44 od Min Kyu-dong, ktorý natočil aj rámcovú poviedky v prvom Horror Stories, tento krát tvorí rozprávanie akejsi dievčiny s nadprirodzenými schopnosťami, ktorá vyšetruje prípady v poisťovni a vo výsledku to nemá s hororom, okrem trápneho konca, absolútne nič spoločné. Rámcová poviedka o vrahovi z prvého filmu slúžila rozhodne ako lepší základ pre vyrozprávanie troch/štyroch hororových poviedok. Terajšia 4:44 nemá takmer žiadne opodstatnenie a až príliš okato pôsobí dojmom, že je tu zaradená len preto lebo musí. Nakoľko sa opäť nejedná o jeden ucelený príbeh, tak hodnotenie neudelím. Ako prvý plnohodnotný príbeh prichádza na scénu Cliff (2,5*) od Kim Sung-ho, ktorý je zároveň jeho debutom. Z počiatku sa jedná o akúsi variáciu na „127 Hours“ o dvoch turistoch, ktorí uviaznu na útese, až sa do toho začne tradične miešať ducharina s celkom netradičným zobrazením ducha (žiadna tradičná vlasatica), aby v závere mohol skĺznuť až do „revenge“ príbehu. Vskutku originálna poviedka, ktorej je však až príliš na prekážku 30 minútová dĺžka, pretože daná story mohla pokojne rozohrať aj celovečerný snímok. Takto je väčšina udalostí podaná príliš zbĺklo (napr. pocit hladovania po 5 dňoch na útese nastáva po prvom strihu) a aj motivácie postáv sú vykreslené len veľmi povrchne. Škoda, rozhodne však najlepšia časť z Horror Stories 2. / Druhý príbeh The Pain of Death (1*) od Kim Hwi, režisér kórejského thrilleru Neighbor z roku 2009, ktorý som však nevidel, je zo začiatku akousi variáciou na The Blair Witch Project. Tri študentky sa po havárii automobilu ocitnú v lese, v ktorom samozrejme straší. Prevedenie je však priam zúfalé. Príbeh je absolútne nepodstatný, vzhľadom na prostredie neponúka snímok ani jednu strašidelnú scénu, a v závere dielo skazy dokonajú chabé CGI efekty. Postavy troch dievčat sú navyše tak neskutočne otravné husi, že smrť im divák praje snáď od prvého záberu počas jazdy autom. / Po slabom druhom príspevku, som dúfal v zlepšenie, ale s treťou poviedkou klesol film takmer až na samotné dno. Posledný príbeh má názov Escape (odpad!) a natočil ho Jung Bum-sik, režisér slabého hororu Epitaph (2*) z roku 2007, ale veľmi slušného zárezu Don't Answer to the Door (3*) v predošlom Horror Stories. Ukazuje sa, že táto kvalita bola len ojedinelým úkazom jeho schopností a pri Escape klesol ešte oveľa hlbšie ako s nudným, ale stále aspoň pozerateľným Epitaph. Escape totiž nemá s hororom nič spoločné (snáď okrem záverečných dvoch minút, kde opäť prichádzajú na scénu zbytočné CGI triky). Sledujeme komédiu o idiotskom učiteľovi, ktorý polovicu času behá doslovne s holým zadkom, a jeho „cestu do pekla“. Trápne, nevtipné, zúfalé a priznám sa, že som mal veľký problém dopozerať to vôbec do konca (čo pri filmoch zo zásady nerobím, ale chvalabohu, že som si mohol minimálne 5x odbehnúť na internet, lebo inak by mi tá nuda privodila snáď aj infarkt!). CELKOVO: 1* a obrovské sklamanie. Po akýchkoľvek náznakoch režisérskych zručností, nápadoch z prvého filmu neostalo v pokračovaní ani stopy. Vďaka aspoň za priemernú prvú poviedku Cliff, ktorej uškodila hlavne krátka stopáž, inak by som išiel s hodnotením ešte nižšie. () (menej) (viac)

Dellamorte

Nemyslím, že pri podobných kolážach je potrebná nejaká hlboká analýza. Ide totiž o komerčne a nekonečne natiahnutý J- soplík, ktorému nestačil krvopotný prvák a takto sosá ďalej a ďalej, vraj sa snáď ryža postaví do pozoru.Omyl - vykalkulovná a nepotrebná náhražka na dávno videné " více/méně použitelné. ()

playboxguest

První dva příběhy nic moc nepřinášejí, je to celkem ohraná a předvídatelná záležitost, která spoďáry nezprasí. Třetí povídka o učiteli, co se zaplete s peklem a jeho pošahá studentka mu radí, jak zpět, je ovšem tak neuvěřitelně ujetá záležitost v oblasti hororových komedií, že mám jen za ní chuť flákat pětkou. Geniální. Škoda jen, že člověk musí přetrpět první hodinu (ta sice neurazí, ale ani vyloženě nebaví). Spojovačka 40%, 1. povídka 40%, 2. povídka 40%, 3. povídka 80%. "Jdou nám špatně hodiny" :D ()

pyzma84

Škoda toho, o čo sa snažili v jednotke, všetko to pokafrali v dvojke. Možnože ak by opäť vyňali jeden príbeh z toho a urobili film, bolo by to lepšie, ale opäť strata času pre mňa a tentokrát väčšia a väčšie sklamanie. Pritom rozprávanie malo väčší náboj, ale o to chudobnejšie bolo samotné rozprávanie a dej príbehov. ()

ricci.s

Po skvelej jednotke je to pre mňa dosť veľké sklamanie, ledva mi to na ten priemer vyšlo. Opäť hororová antológia, rámcová poviedka 4:44 ponúka príbeh riaditeľa poisťovne, ktorý s mladým dievčaťom s jasnovideckými schopnosťami vyšetruje záhadné prípady v tajných archívoch. Síce mi neprišla v rámci antológie nejako extra dôležitá, ale aspoň je slušne ukončená. Tieto hlavné postavy skúmajú tri prípady. Ten prvý s názvom Cliff je o dvoch kamarátoch, ktorí spadnú z útesu a na malej plošine bojujú o prežitie. Z takého malého dobrodružného thrilleru sa vykľuje celkom zaujímavá duchárina s kvalitným rozuzlením, takže pre mňa najlepšia poviedka filmu (70%). V druhom príbehu Accident máme trojicu dievčat, ktoré po autonehode ostanú trčať v noci uprostred lesa, až kým si neuvedomia, že nie sú celkom samé. Nejaké pekné duchárske zjavenia sa tu síce vyskytnú, ale ináč je to väčšinu stopáže nuda. Navyše to záverečné "prekvapenie" snáď nemohli ani myslieť vážne, lebo bolo jasné už po pár minútach a z toho obrovského klišé sa mi až zatočila hlava (40%). Posledný príbeh Escape je pre mňa zbytočné hodnotiť, pretože s hororom nemá nič spoločné. Bezduchá komédia o jednom idiotskom učiteľovi a jeho ceste do pekla... niekto sa možno pri tom urehoce na smrť, ale mne takéto niečo absolútne nič nehovorí. Ako celok je to pekne nakrútené a je vidieť, že režiséri už majú niečo za sebou, avšak napriek tomu občas vystrelili do úplnej tmy. Prepadák to ale určite nie je. ()