Vraždy na domácí frontě

(TV film)
  • Česko Vraždy na domácí půdě (viac)

Londýn během bleskové války roku 1940 je místem, kde každý žije ze dne na den a užívá si každého okamžiku. Ale je to také svět, v němž mohou zločinci zneužít tragických událostí a všeprostupující zkázy k zakrytí vlastních nezákonných aktivit. (Filmbox)

Volodimir2

Je rok 1940 a začala sa bitka o Britániu. Táto bitka sa odohrávala v lete a na jeseň (10.7. až 30.10.1940) vo vzdušnom priestore predovšetkým v južnom Anglicku a nad kanálom La Manche. Išlo o prvú čisto leteckú bitku v dejinách do ktorých sa nezapojili žiadne pozemné vojska. Cieľom Luftwaffe bolo zničiť Kráľovské letectvo (RAF – Royal Air Force). A na pozadí tejto leteckej bitky sa odohráva násilie, vraždy, podvody a vojnové rabovanie. To sa viac menej darí zvaľovaním na bombardovanie a iné aktivity vyvíjané v rámci 2. svetovej vojny, ktoré nepredstierajú život na domácom fronte. ()

Gilmour93

Patolog ministerstva vnitra a jeho snaživý Watson v sukni kličkují mezi Göringovými pumami a větří stopu neukojitelného „Nazi škrtiče“. Což o to, premisa zní lákavě, ale celé to působí anachronicky a jako nějaký pilot televizního seriálu, co měl šmytec, Kennedy má charisma mastných novin od Fish & Chips a po nevzrušivém ději se stopovým množstvím vtipu přijde slaboučké undergroundové finále. Spoiler o velikosti Double-deckeru: Vrahem je instalatér z Bletchley Parku! Ach, ten britský rasismus.. ()

flyboyeda

Vtipne, zabavne a tak akorat svizne. Mlady patolog s lehce Holmesovskymi dedukcemi a jeho okouzlujici asistentka rozkryvaji serii vrazd, ktera ma prekavipvy podtext. Zasazeno do valecneho obdobi, pricemz je zde zjevny pokus o temne barvity vizual. Z meho pohledu by teto dvojdilne miniserii prospelo o trochu vice napeti. To sice vynahrazuji smypaticke postavy a humorny scenar, ale i tak... ()

mira.l

Dlouho se mi  to jevilo jako čtyřhvězdičkové, jako vcelku zajímavá, svižně natočená detektivka. Ale posledních patnáct až dvacet minut to poněkud zhatilo. Jestli jsem to pochopil správně, tak se tam řešil výsledek války pro Británii za cenu zametení vražd pod koberec a pověšení nevinného. Nebo tak nevinný nebyl? Nevím, ten konec to nějak podivně zamotal. ()

Johnny.ARN

Úplne v pohode by som si toto vedel predstaviť ako pilot k seriálu alebo mini tv sérií. Dobrá dobová detektívka, kde sympatický pár "vyšetrovateľov" rieši vraždy v temných uličkách vojnového Londýna. Spraviť z toho hodinové diely, kde by sa odstránil balast, pridať nejakého zákerného zloducha, sem tam nemeckého špióna a našlo by si to fanúšikov. Milé, vtipné, pitvy len naznačené, našťastie a s potenciálom do budúcna. 3 z 5 ()