Dokonalé alibi

• Slovensko Vražedné pochybnosti (viac)

Úspešný chicagský advokát Mitch Brockden šoféruje pod vplyvom alkoholu a okolo polnoci zrazí mladého muža. Keď zistí, že obeť nehody niekto pred chvíľou ťažko dobodal a dorezal, pričom útočník môže byť nablízku, spanikári, privolá záchranku a utečie z miesta činu. Polícia vzápätí zadrží podozrivú dodávku, v ktorej leží zakrvavené mŕtve telo zrazeného Cecila Ackermana, 24-ročného muža, ktorého nedávno prepustili na podmienku. Šoféra dodávky, automechanika Clintona Davisa, obvinia z vraždy prvého stupňa a jeho obhajoby sa ujme sám Mitch. Má výčitky svedomia, a tak sa rozhodne, že mu na súde pomôže. Aj napriek tomu, že na Davisových pracovných nástrojoch sú stopy Ackermanovej krvi, súd Davisa oslobodí. No už onedlho začnú na povrch vychádzať ďalšie desivé skutočnosti, ktoré môžu advokátovi Brockdenovi zničiť celý život. Davisovi totiž pred rokmi niekto v jeho vlastnom dome vyvraždil celú rodinu, manželku aj dcéru, a on sa chce pomstiť za každú cenu... (TV JOJ)

Dont

Ten námět nebyl úplně zlý. Jenže tím pozitiva končí a nepovedlo se skoro všechno ostatní, režie hodně matná, scénář vyloženě špatný a neklaplo ani obsazení. Zamýšlená sázka na jistotu nevyšla, kouzlo Samuela L. Jacksona nezafungovalo a do hlavní role mi vůbec nesedl ani Dominic Cooper, který mi jinde nevadí, ale tady to byla bída. Podprůměrné i jako televizní thriller. ()

Hal_Moore

Tohle by se hodilo jako kniha. Dokážu si představit, že by se výborně četla, avšak filmové zpracování námětu se nijak nevymyká zajetému průměru, titul by zapadl i v televizní produkci (zpracováním, nikoli příběhem). Samuel L. Jackson se tu vlastně jen vyskytuje (čti - nehraje) a Dominic Cooper dělá bohužel přesný opak (čti - tváří se, jako by šlo o životní roli). I přes to všechno však nemůžu jít pod tři hvězdy. Reasonable Doubt utekl rychle jako třicetiminutová krimi epizoda a vlastně i přes zkratkovitý scénář se v každé scéně něco děje. ()

peetriss

Thrillerová jednohubka s nosným námětem, avšak s po všech stránkách podprůměrným a zkratkovitým přepracováním do scénáře. Peter Howitt se však snažil vytěžit maximum možného a úroveň atmosféry i napětí se střídavými úspěchy udržuje v koukatelných proporcích. Samuel L. Jackson, coby hlavní záporák, si jen odehrál své, přidal tak jen další položku do své filmografie, ve které klade důraz na kvantitu, co do počtu filmů, na úkor kvality. ()

Rodriguez

Dobře rozehraný krimithriller, který vsází na originalitu se mění během snímku na laciný televizák. Mladý ambiciózní advokát má dobře rozjetou kariéru, manželku s děckem, velký barák, auto.....prostě klasický američan. Jenže jednoho večera se rozhodne odjet z baru autem a né taxíkem jak původně plánoval. Osudová chyba s ním rozehraje nečistou hru o jeho čisté svědomí. 45% ()

erased

Přesně dle očekávání nevyniká Reasonable Doubt ničím jiným, než obsazením S. L. Jacksona. Především příběh je i přes zkratkovitost k prasknutí naplněný klišé a kdykoli už nakračuje nějakým zajímavým a neotřelým směrem, vrátí se do nekonfliktní polohy sériové produkce. Nakonec ho tak nejvíc zachraňuje právě ta zmíněná zkratkovitost, žádné téma sice není pořádně rozvedené, ale zároveň se díky tomu stále něco děje a hodinka a půl uběhne svižně, a čas od času se přitom kupodivu podaří navodit i nějaké to napětí. ()

• Natáčelo se v kanadském městě Winnipeg a v americkém Chicagu. (Terva)