Američan Jason (Ty Hardin) je vykutálený kriminálník usazený již nějaký čas v Athénách. Právě je znovu eskortován místní policií, když zasáhnou tajemní gangsteři a umožní mu útěk. Nenabízejí jen svobodu, ale i pořádný balík peněz, pokud Jason pronikne do policejní márnice a donese jim zub muže zvaného Bulhar. Pro člověka Jasonových schopností se jedná o zcela banální úkol, netuší však, že po tomto bizarním artefaktu je v Athénách smrtelně nebezpečná poptávka. (J.Connor)

Isard

Náramně zajímavý film, kde „hrdina“ ukradne mrtvole zub a pak musí kličkovat mezi několika skupinami, které jej chtějí chytit. Nejde nicméně o nějakou samoúčelnou zašmodrchanost, protože nás čeká podařený příběh, ostatně onen zub není žádný MacGuffin, naopak má logiku, díky které mají postavy a postavičky nějakou motivaci. Díky tomu i spousta tvrdé a rychlé akce, kterou je film naplněný, není nijak samoúčelná. Navíc si bohatě užijeme Athén, od Akropole, až po mnohem prozaičtější místa. Podtrženo, sečteno, náramně podařené dílo. ()

J.Connor

Slušný Korbučiho biják. Nic velkého, ale také zábavná a zamotaná krimi ve slušném tempu, atraktivní lokalita (honička na Akropoli), špetka napětí, humoru či brutality a sympatický euro B ksichty (Gordon Mitchell jako Albánec vládne). U nás uvedla TV Premiéra v roce 1994. ()

• Scény a plagát fiktívneho filmu "Operazione Dyn-o-Mite!" objavujúceho sa vo filme Vtedy v Hollywoode (2019) pochádzajú a vychádza z tohto filmu. (Real Tom Hardy)