Snehuliak a psík

(TV film)
  • Česko Sněhulák a sněžný pes (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Dráma / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / Írsko, 2012, 24 min

Billy sa s mamičkou a svojím psíkom presťahujú do nového domova. Psík už má svoje roky a v čase jesene odíde na večnosť. Chlapec si na Vianoce neželá nič iné, než aby sa mu psík vrátil. V novom dome nájde skrýšu, v ktorej sú ukryté veci a inštrukcie k stavbe snehuliaka a preto ihneď ako sa objaví prvý sneh, Billy neváha ani chvíľu a postaví snehuliaka, presne podľa návodu. Keďže mu psík nesmierne chýba, rozhodne sa postaviť zo snehu aj jeho podobizeň. Príde noc a chlapec zvonka počuje štekot psa. Vybehne von a tam uvidí snehuliaka aj psíka, ktorí už nie sú len sochami zo snehu, ale žijúcimi bytosťami. Obaja sa spolu s chlapcom vydajú na nezabudnuteľné, čarovné, nočné dobrodružstvo, na ktorého konci bude Billyho čakať Vianočné prekvapenie. (RTVS)

Gemini

Pokus oživit po třiceti letech legendu jménem Snowman. Pokus ne špatný, ale s originálem ne úplně srovnatelný, protože daleko víc hraje (lacině) na city, a moc si neláme hlavu s logikou (všichni sněhuláci mohou létat, ale na světový sraz z nějakého důvodu někteří z nich potřebují motorku, jiní letadlo nebo čínský balón. Takže i když se Ilan Eshkeri snaží srovnat krok s Howardem Blakem, zachránit to nemůže. I tak ale Sněhulák A Sněžný Pes ční poměrně výrazně nad většinou "vánoční" programové náplně, takže zasluhuje hodnocení na hranici sedmdesátky. ()

Lovely.Bones

Vánoční "film" letoška č. 16 vám asi toho tolik nedá, pokud neznáte originál. Pokud ho totiž znáte, tak pravděpodobně prožijete úžasnou nostalgickou jízdu. Já, jakožto neznalec originálu, jsem si akorát říkal, kdy už to skončí a potichu přidupával do rytmu skvělé hudby od Eshkeriho. Animace je sice slušná, ale dnešního diváka nemá čím zaujmout. Netuším, jestli je česká písnička i v originále, ale ta je slušná a možná někoho i dojme. Dětem to ale nemůže uškodit ;-) ()

ostravak30

Mezi Vánočními filmy pro děti je to určitě jeden, který vyčnívá. Jednak má hloubku, jednak dává možnost dětem snít. A když se sní, možné je zcela všechno. Škoda jen, že dospělí sní hrozně málo či spíše vůbec. Hlavní devizou filmu je rozhodně hudba, která je vynikající. Původní film jsem neviděl, tož nevím, zda je to velká absence či nikoli. ()