Střevíček

Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1935, 9 min

Film je součástí a byl vydán na DVD s názvem Pod značkou Baťa.
Propagační film o historii obuvnictví a současném vývoji a technologii výroby v Baťových závodech. (oficiálny text distribútora)

neo93

Zlaté české ručičky. Baťa uměl vyrábět boty, o tom žádná, ovšem natočit si ještě k tomu povedenou reklamu třeba na takový střevíček je už jiná věc. A to i bez zvuku. ()

Una111

Móda je vrtkavá a pomíjivá, ale tenhle střevíček, který se stal hlavním hrdinou propagačního filmu Baťových závodů, si zachoval svoji eleganci a opravdu by se za něj žádná nositelka nemusela stydět! Stejně léta nic neubrala na kvalitě tomuhle krátkému snímku režiséra Elmara Klose! Za zmínku stojí i hudba Bohuslava Martinů. ()

LadyPupu

"Móda je pomíjivější než čas. A nikdo skoro neví, kolik fantasie a tvůrčí síly je potřeba k vytvoření střevíčku tolik opěvovaného básníky." Nevím, jak moc básníci opěvují střevíčky, každopádně já opěvuji a pomyslně se skláním před panem Baťou, protože jako marketér byl ve své době nedostižný. ()

• Natáčanie snímku prebiehalo vo Valdštejnskej záhrade v Prahe, časť Malá Strana. (dyfur)