Život je boj

• USA Getting On
USA, (2013–2015), 8 h 30 min (Minutáž: 26–30 min)

Laurie Metcalf, Alex Borstein, Niecy Nash, Mel Rodriguez, Ann Morgan Guilbert, Mark Harelik, Patricia Scanlon, June Squibb, Molly Shannon, K Callan (viac)

Tento nový komediální seriál HBO se odehrává na ženském oddělení léčebny dlouhodobě nemocných v Long Beach v Kalifornii a sjeduje každodenní životy personálu, jež má za úkol pečovat o postarší pacienty, kteří jsou ... jaksi na odchodu. Sestra DiDi je nováček, jež je první den v práci kárána za úklid číchsi výkalů zanechaných v hale. Veteránka oddělení sestra Dawn dostane za úkol zacvičit DiDi, ale zcela jí pohltí nadějné vyhlídky na vztah s vedoucím ošetřovatelem Patsym - nově příchozím zaměstnancem, který se pokouší implementovat Disneyem inspirovanou, na zákazníka orientovanou pracovní kulturu, zatímco odsouvá otázky o své sexuální orientaci. Nabručená Dr. Jenna Jamesová, ustanovená ředitelkou oddělení díky rozkladu nemocničního pořádku, pokračuje ve svých náladových výbuších a záchvatech vzteku, přestože dostala možnost nového začátku. Dr. Jamesová a Patsy se spolu neustále potýkají, zvláště když Patsyho průzkumy odhalí, že plno zaměstnanců v tomto zchátralém, byrokracií prolezlém lékařském zařízení je nedostatečně zacvičena.

Černě humorný seriál Život je boj se vrací s druhou řadou, v níž se mírně potrhlý personál opět potýká s péčí o postarší pacienty na geriatrickém oddělení v jedné kalifornské nemocnici. V této řadě seriálu bojuje sestra DiDi, už dávno ne nováček na oddělení, o dlouho odkládané zvýšení platu, zatímco čelí novým povinnostem a rodinnému napětí. Poté, co se dozví velké novinky o své budoucnosti, je ostřílená sestra Dawn více než kdy dřív odhodlaná založit rodinu s vrchním ošetřovatelem Patsym, který se snaží protlačit svůj nový ekologický program, jehož výsledky mu stoupnou do hlavy. Ředitelka oddělení Dr. Jenna Jamesová, znovu nabitá energií, divoce rozjíždí nově schválený výzkum (jehož financování dosáhla zákulisním jednáním v předchozí řadě seriálu) a ocitne se v posteli s "korporátním hospicovým programem", který začne ovládat oddělení. Přes nejrůznější protivenství se tito medicínští "profesionálové" pokoušejí všechno zvládnout a s rozvahou čelí krušným i veselým incidentům, jež přichází s péčí o pacienty, kteří jsou... jaksi na odchodu. (HBO Europe)

MMR

První díl byl o hovně, a to doslova. Nevím, zda to mělo býti vtipné, ale rozhodně to vtipné nebylo. Dál pokračovat nebudu, jedno hovno mě bohatě stačilo. ()

Eddard

Po pilotu. Pracuje se tady, podobně jako u Gervaisova Dereka, s humorem riskantně balancujícím na trojí hraně banálnosti, smutku a absurdity. Faktem je, že tématizovat prostředí hospicu a (ne)důstojnosti lidského dožívání je jednak záslužné, jednak divácky hrozně riskantní - nepodaří-li se vám to opravdu dokonale, máte na krku seriál, který si pustí jenom hrstka přesvědčených nadšenců a zbytek od něj dá (z nejrůznějších důvodů) ostentativně ruce pryč. První díl mi zatím jasnou odpověď nedal. Casting je sympatický, několik situačních vtipů bylo výborných a konec milý, ale na jasný verdikt si ještě počkám. ()

Bart

Zdánlivě nenápadný, přesto výrazný projekt HBO, který by si zasloužil plnohodnotnou sezónu o 24 kratých epizodách, místo stávajících šesti. Příběh zaměstnanců oddělení následné péče. Hlavní hrdinka obtloustlá a neatraktivní sestra Dawn ze zoufalství udržuje beznadějný intimní vztah s latentním homosexuálem staničním bratrem-sestrou Patsy. V případě tohoto seriálu se HBO opravdu s ničím nemaže. A tak se v jedné epizodě řeší lidský výkal, který zanechal na křesle jeden z pacientů, v jiné zase orální sex, kteří provozují stařečci na oddělení nebo anální hrátky, které Dawn praktikuje se svým teplým přítelem. Getting On je opravdu plný zajímavých excentrických charakterů. Celému seriálu podle mého názoru vévodí herecký výkon Laurie Metcalf jako doktorky Jamesové, neúspěšné kariéristky, která by ráda prováděla výzkum čehokoliv, lidskými výměšky počínaje, pohybovými schopnostmi severských Evropanů konče. Britský originál jsem neviděl, ale po první sezóně je pro mě americká kopie slušný průměr. ()

Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 27 Dokoukáno: 7+1 Zahozeno: 17 _ Další hodně povedený komediální seriál od HBO. Každý díl pobavil a určitě stojí za to. IMDb hodnocení 7,7 je určitě zasloužené. Bohužel tady seriály od HBO nedostávají moc velké hodnocení. Jestli tady je tolik haterů HBO nebo lidi jsou prostě zvyklý na ty svoje Babovřesky, Základka, PanMáma a podobný český komedie? Za mě 70%. ()