Život v stávke

• Česko Sázka na život (viac)

Hráča pokru Jacka Daniela (George Eads) prenasleduje smola a dlhuje peniaze mnohým nebezpečným ľudom, s ktorými neradno mať problémy. Akoby to nestačilo, zoznámi s gangstrom Duffym (Stephen Lang), ktorý mu predostrie lákavú ponuku, pozve ho do svojej vily, predstaví mu svoju krásnu mladú manželku, a potom... zomrie po nešťastnom páde! Jack je bezradný a prestrašený, pretože nebohý gangster má brutálnych bratov a kopu kamarátov z tých najhorších zločineckých kruhov. A pre nich bude Jack navždy Duffyho vrahom! Grázlom zodpovedným za jeho smrť a hlavným podozrivým z jeho vraždy. Jack však veľmi potrebuje peniaze a zároveň mu ide o život, keďže čaká pomstu za Duffyho. Nezostáva mu už nič iné, len riskovať. Votrie sa do intríg medzi gangstrami a ich nevestami, aby zo sporov podsvetia vyťažil jackpot. Ako sa skončí jeho hra vabank? (TV JOJ)

tron

Toto by bol klasický noir – ničnetušiaci muž sa ocitne pod vplyvom tajomnej femme fatale, ktorá ho prostredníctvom (zdanlivo nezáväzného) sexu namočí do krvavých problémov. Je tu ale jeden rušivý element. Steven Seagal. Práve kvôli kompletizácii jeho filmografie som si Život v stávke pozrel. Nikdy by som si ho nepozrel, keby v ňom nehral Seagal. Avšak, jedná sa o podraz! Hlavným hrdinom je niekto úplne iný!! Seagal vystupuje len minútu na začiatku, dve minúty pred finále a minútu a pol počas finále. Ústredným hrdinom je chlap, ktorý je asi taký sympatický, ako podomový predajca elektriky, ktorý sa vás snaží stoj čo stoj presvedčiť o tom, že jeho zamestnávateľ by bol pre vás oveľa výhodnejším dodávateľom elektrickej energie, než vás súčasný dodávateľ. Popri Seagalovi, ktorý tu hrá ozaj netuším prečo (za tie štyri a pol minúty mu fakt boli ochotní a schopní dať honorár, za ktorý mu to stálo?), je ďalším tajomstvom tohto béčka prítomnosť Vinnieho Jonesa (má tu asi tak o 60 sekúnd väčší priestor, než Seagal), Stephena Langa a Teda Levineho (Mlčanie jahniat, Monk) v ponožkách. ()

kaylin

Pokud se nepletu, tohle je první film, kde vidíme George Eadse, mimo jeho účinkování v "CSI" - snadným ověřením jsem si to skutečně potvrdil. Ten film má celkem dobrý rozjezd, objeví se zde zajímaví herci, ale pak to v polovině prostě chcípne a tvůrci vlastně nemají o čem natáčet. Prostě to jen protrpíte do konce. ()

Xmilden

Znáte ty filmy, u kterých se často píše že by na odvyprávění příběhu stačila třeba půlhodinka? Tak tohle se tady děje naprosto doslovně. Protože 1/3 záběrů jsou flashbacky a 1/3 jsou zpomalované záběry. Občas jsem jen s úžasem koukal nad úmysly Justina Steela. Steven zde opravdu vlastně nehraje a hlavní postava je docela dřevák. 20% ()

Rodriguez

Kdyby ve filmu více zazářil Steven a Vinnie byl bych o dost veselejší. Takhle se musím spokojit s tím tetelením George, který se tváří jako hrdina, ale ve skutečnosti je k smíchu na každém kroku. Pokus o napínavý thriller s nápaditou zápletkou se podařilo zhruba do poloviny filmu, pak ta razance vyšumí a je náhle po všem. Škoda, ale i tak sem si to užil. 50% ()

DEXTER099

Tak je tu nová Seagalovka (tak jsem k tomu přistoupil),ale není tomu tak,protože Steven je tu asi 3-5 minut a to ještě přeháním.Jinak nevím jak vám a jestli jsem sám,ale mě ten film respektive scénář přišel snad nedopsaný nebo minimálně padesátkrát předělávání...pomalu bez příběhu kde přes půl filmu čekáte co z toho zase vyleze a ono v podstatě nic neboť to zůstalo někde schovaný.A ta vábnička v podobě účasti Stevena nebo Vinnieho Jonesa aby film přiláká alespoň pár diváku už je taky celkem trapný.Jediné pozitivum nebo dvě jsou docela pohodový výkon George Eadse z Kriminálky LA a pak pohled na některý ženský těla,ale to je vše.Takže sečteno podtrženo za mě 40 % a dvě hvězdy. ()

• Ve filmu se objeví i někteří profesionální zápasníci MMA, konkrétně bývalý dvojnásobný šampion v těžké váze UFC Frank Mir, dále Maurice Smith a Angelo Antuna. (The Viper)