Francúzsky dokument je zložený z viacerých línií. V jednej sa cez dôsledky používania pesticídov a inej chémie v poľnohospodárstve dostane k dlhodobému testovaniu potravy s dopadom na zdravie testovaných krýs. Poukazuje na to, že vplyv potravín z geneticky modifikovaných organizmov (GMO) nebol nikdy dôsledne preskúmaný a pritom sa už distribuuje do potravinového reťazca ako potrava pre ľudí i živočíchy. Ďalšou líniou je pretrvávanie jadrovej energie vo svete napriek mnohým jej zlyhaniam. Rôzni aktivisti bližšie analyzujú posledné nešťastie japonskej atómovej elektrárne Fukušima a jej dopady na obyvateľstvo a okolie. Choroby, hlad, finančné otroctvo a samovraždy sú podľa autorov dokumentu úzko spojené s pestovaním tak GMO plodín, ako aj využívaním atómových elektrární. (Marek1991)

Marek1991

Aktivistický dokument, ktorý nie je pre väčšinu, pretože môže byť ľahko odsúdený skrz to, že spája dve na seba nezávislé témy a to hrozbu jadrovej energie a boj proti GMO. Navyše má názov, ktorý ako keby vyvolával strach, čo nie je dobré. Mne toto však nevadí, lebo názov podľa mňa môže byť aj strašidelný, pokiaľ zodpovedá faktom a dve na seba nezávislé témy môžu byť spojené, ak sa tam ľudia snažia ukázať, že aj také veci môžu mať niečo spoločné a ako tu bolo ukázané, že proste aj keď v jednom prípade neexistujú dlhodobejšie detailné štúdie, tak sa to do sveta distribuuje a v druhom prípade, aj keď existujú reálne skúsenosti z Černobyľu, kde to dodnes stálo život vyše 1 milióna ľudí minimálne, tak sa podobné nešťastie zopakovalo dokonca v Japonsku na tektonických zlomoch a zamorilo okrem iného Tichý oceán. Práve to sú však body, ktoré mi tu chýbali, proste aby ukázali, že jadrová energia má nevýhody aj skrz odpad, ktorý zostáva rádioaktívny po stovky rokov, že to nie je len o tých ľuďoch priamo zasiahnutých tam, ktorí jednoducho neodišli, že sa predávajú rádioaktívne plodiny, tam mohli tú spojitosť s GMO viac urobiť, no nestalo sa, tak ako u GMO tá jedna dlhodobá štúdia môže byť ľahko popretá. Mali viac faktov dodať, lebo ľudia, čo sa rozhodnú zaútočiť na polia nie sú pre kritikov dobrý argumentačný moment. Ja viem, že tí ľudia, čo tam priamo zomreli a mali na to vplyv pesticídy sú sami o sebe presvedčivý dôkaz, no aj samotné pesticídy sú akoby tretím bodom o ktorom sa v úplnom začiatku točil film. Aj poľnohospodári, ktorí sa stávajú závislí na týchto produktoch sú dôkaz toho, že sa tu uplatňuje monopol nadnárodných spoločností, no viete, ak chcete bojovať za správne veci, čo ja súhlasím, že boj proti jadrovej energii a boj proti GMO sú, tak to treba robiť dôsledne a profesionálne, lebo ak sa na toto človek pozrie s nadhľadom, bolo to praktické, no nie až tak faktické ako iné dokumenty napríklad o GMO, tie síce tiež trpia chýbajúcou opozíciou, no sú iným pohľadom a dosť presvedčivým a možno nakoniec aj veľmi pravdivým. Tu by mohlo byť veľa pochybností, forma s obsahom neboli najlepšie, aj keď to zas nie je žiadna podpriemerná záležitosť, my sme asi naozaj jediný druh na planéte, ktorý si v záujme rôznych cieľov úmyselne často trávi svoje nové jedince, najhoršie je, že od niektorých vecí sa nedá uniknúť a majú celosvetový dopad a to treba brať v úvahu, tu sa nejedná o žiadne maličkosti, netreba sa s tým zahrávať. ()