Mŕtva hliadka

• Slovensko Tajomné zlo (viac)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

JohnCZ

Fajnové béčko, které potěší především tím, že nestaví na gore, ale na atmosféře. Hnusně zablácené zákopy, mrtvoly a krysy kam se podíváš, bezútěšný déšť a valící se mlha. Ten hnus zákopové války tu je zobrazen parádně. A pak tu taky máme nějaké to paranormální zlo, které se, i díky finále, dá interpretovat vícero způsoby. Občas trochu drhne tempo, ale jinak je to poctivé béčko, které není vůbec tak blbé, jak by divák očekával. ()

AlistairMir

Zálézt a následně čekat na záchranu v zákopu po skopčácích se ukáže jako ne zrovna šťastnej nápad. Britská jednotka však ze začátku nemůže tušit, že v zákopu číhá COSI co je bude pomalu nutit postavit se proti sobě a naši vojáčkové se tak začnou likvidovat navzájem. Mrtvá hlídka má velmi dobrou atmosféru, kvalitní herce a několik velmi povedených scén. Za mě vyzdvihnu scénu s oživlým bahenním mužem :) Potěší i role našeho Pavla Tesaře. Válečné horory mám rád a tento je více než slušnej. Bassett pro mě je už opravdu zárukou dobré hororové zábavy. ()

Marek1991

Horor s výborným poučením o tom, čo je vojna zač a o tom ako by sme sa mali a nemali k sebe správať. Má výbornú atmosféru, prostredie a scéna s potkanmi je naozaj príšerná, byť zaživa rozožieraný s nemožnosťou úniku. To posadnutie zlom bolo trocha divné. Takisto, to že nie všetci mali rovnakú možnosť oslobodiť toho akože Nemca a potom aj ten koniec vyznieva zvláštne. Postavy boli priemerné. Veľmi strašidelné to na moderný horor nie je, ale ako som už spomínal najmä ide o poučenie, veď ako by ste sa správali keby ste mali na výber, ale spoločnosť by vás tlačila k niečomu inému a vy by ste chceli ostať nažive a robiť dobro. Film o dobre a zle, máme na výber. ()

Heroine

Takový slabší horor, s lepším obsazením. Jamie Bell jako obvykle úplně výborný, z ostatních herců potom ujdou Matheson, Fox a Serkis, který konečně nedělá šaška u Petera Jacksona. Jako film je to trošku slabší, i když zásada proti zabíjení i v boji je mi sympatická. Ale nevím o jiném důvodu, kromě Jamie Bella, proč takový film jinak sledovat. Trochu na nic. ()

Všivák

Film je v podstatě takové tisíckrát omleté klišé o partě lidí , kteří na nějakém prokletém místě zmagoří a začnou se zabíjet mezi sebou. Jenže je to celé zasazené do neokoukaného prostředí blativého zákopu první světové války, z kterého přímo kouká ostnatý drát, ponurost, deprese, smrt. Rozkládající mrtvoly, všude se válející v blátě, oblézané tisíci hlodavci jenom dotvářejí krásně tísnivou atmosféru. Horor to neni. Nebýt nesmyslného konce, dal bych víc.. Ve filmu je historická chyba. Samopal Sten, co našel u zákopu vojín Shakespeare a následně z něj párkrát vystřelil, používali angličané až v druhé světové válce. V první se střílelo pouze z kulometů. ()

• Až na Jamieho Bella si všichni herci vyzkoušeli, jaké je to být vojákem (kvůli lepšímu vžití se do příběhu). Den před začátkem natáčení spali venku ve stanu v blátě, zimě, bez světla i jídla. (Lynette)
  • Všichni herci museli povinně pomáhat kopat zákopy, protože filmový štáb neměl finance na zaplacení lidí, kteří by tuhle práci za ně udělali. (Lynette)
  • Hans Matheson (Jack Hawkstone) a Laurence Fox (Bramwell Jennings) jsou přáteli i v soukromí. V roce 2007 se Matheson účastnil svatby Foxe s herečkou Billie Piper. (Lynette)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)