Podivný příběh pana Josefa 2

• USA A strange story - second - Josef´s Blood
Krátkometrážny / Horor / Komédia
Česko, 2012, 11 min

eraserhead666

Josef přijde k lékaři na odběr krve. Ze zákroku je docela vyklepaný, ale to ještě není nic proti tomu, jak ho vyděsí to, co lékař s odebranou krví udělá. Konečně nějaký český kraťas, kterej je docela ucházejícím způsobem zvládnutý po technické stránce, kamera dobrá, střih dobrý, zvuk v pohodě (proti tomu bych neměl skoro žádný výhrady), ale příběh trochu dost nuda. Josef je herecky dobrej, doktor strašnej no a sestřička? Palec nahoru. Od té bych se i nechal pokousat :-). Ta dlouhá závěrečná titulková sekvence je záživnější než celej film. To je asi možná největší problém. Ale jinak, koukl jsem na to rád. A nějak zvlášť mě to nezprudilo. A to kraťasy moc nemusím. Rozhovor se sestřičkou ve druhém čísle časopisu Howard, s režisérem v sedmém čísle. 2,5* ()

SOLOM.

Oproti jedničce viditelné zlepšení a tentokrát jsem se u toho i bavil. Bylo jasně vidět, že natáčení všechny baví a podle toho to i vypadalo. To myslím v dobrém. Po té hrůze co jsem za poslední dny viděl (co se krátkometrážní tvorby týče), tohle patří rozhodně k tomu nejlepšímu. Budu držet palce, aby měl Algore i nadále tolik elánu natáčet podobné videa a snad se někdy vrhne i na nějaký ten celovečerák. ()

kaylin

Film sám o sobě je poměrně krátký, ale za ním následují záběry z natáčení. Ty jsou vtipnější než celý film. Ten má dobrou kameru, zajímavé stylizování barev, ale to nic nemění na tom, že ten příběh sám o sobě je strašné nic. Nic se zde neděje, herecké výkony jsou místy velmi špatné a kazí i zajímavou scénu u doktora. Dějově to však zůstává strašně slabé a nedotažené. Přece jen od kraťasu čekám pointu. Ta se tady úplně nedostavuje. ()

pytlik...

Já nevím, že se všichni tak děsí toho upířího kousnutí... já bych to klidně bral. Upír je celkem zajištěná existence, někdo k vysátí se vždycky najde, žije navěky a navíc leckteré upířice vůbec nejsou vůbec k zahození, jak vidno z tohoto filmu. Jinak škoda, že Štoudek už v ničem nehrál, má evidentně talent a charisma. ()

• Premiéra filmu se konala 30. června 2012 v Třinci v rámci tzv. Noci hororu, která byla součástí festivalu Noc plná hvězd. (panjosef)