Kung Fu zabiják

• Čína I ke žen te wu lin (viac)

Mistr bojových umění a policejní instruktor kung-fu Hahou Mo (Donnie Yen) nechtěně zabije při souboji svého protivníka a je odsouzen na 5 let do vězení. Po 3 letech však někdo začne v Hongkongu zabíjet jiné Mistry a Hahou Mo nabídne policii, že jim pomůže vraha dopadnout, pokud ho z vězení propustí. Začíná tak hon na zločince, který ovládá nejrůznější styly boje beze zbraně i se zbraněmi, a postupně vychází najevo, že vše nebude tak jednoduché a průzračné, jak se na začátku zdálo. (Tamten)

ZkuKol

Kung fu film, kde se nikdo nemazal se zapletkou a to je jeho plus. Dojde na dostatek souboju, kazdy trochu jiny a vsechny remeslne velmi dobre zvladnute. Stridani stylu, kamera v pohybu, poctvive ramovani bitek snad jen ty policajti zaslouzili vic pecen- i ty vlastovky jsou tam za rozymnejsi. Poctivy akcni film od Donnieho...75% ()

Ouwen

Ačkoli komentáře Snipera vesměs dávají většinou smysl a odpovídají tomu, co filmek nabízí, zde je zcela mimo. Nenechte se odradit komentářů o ubohé a dětinské choreografii. Střídání rytmik, kontakt zřetelný, souboje se zbraněma, různé finty s prstama do neuvěřitelných úhlů, gradace a ve finále se to všechno smíchá. Přehlednost, pěkně vlezlá kamera, neustálá hudba podepírající každý chvat, spousta akce. Tady člověk nemůže chtít víc! Viděl jsem sice aj lepší, jenže torpédová kadence úderů Donnieho je tak hmatatelná! Bojovkou roku zůstává Berandál, ale tady nejde o to bejt nejlepším. Jde o to natočit nejlepší souboje, aby je divák mohl doslova cítit a sledovat s otevřenou hubou. Kvalitní postavy (nejsou zase až tak vykreslené, vinou velké porce bitek), jenže pro potřeby filmu stačí. Děj je celkem obyčejnej, ale zajímavě načrtnutý. Záporák se povedl, jizvama se netají a je to mix šmejda s lehkým charismatem. A ukončení finální bitky mne mile potěšilo. Díky za skvělej zážitek, jen tak dál. Pálím plné body! ()

Trustme

Kung Fu Jungle je filmem, který vnáší do moderní podoby asijského akčního filmu závan mystiky a tradic bojového umění i samotnou přehlídkou filmařských technik používaných u tohoto žánru a je i jeho poctou. Na pozadí klasického kung-fu příběhu o tom, kdo je Bojovník č. 1 mezi Mistry různých technik se rozvíjí smrtonosný thriller, kde psychopatický zabiják má potřebu si dokázat, že pod jeho údery umře každý z legendárních postav z branže. Zbývá mu už jen zabít Donnieho... Po čase perfektní žánrovka, která vsadila na maximální efektivitu soubojů, kde se mlátí hlava nehlava v zajímavých interiérech (souboj na obřím skeletu) či venku mezi kamióny a celé to má říz. Však taky výběr bojovníků je excelentní (šaolinský výcvik). Oproti Special ID diametrální a vítaný přesun k rubačkám, které odsýpají a je jich dostatek. To nejhezčí, ale přijde až nakonec u titulků. Až tam si fanoušek martial arts filmů uvědomí, že ty obličeje různých starých pánů jsou opravdu ti herci z classics kung fu movies a že vlastně celý film je prošpikován cameo postavami slavných producentů, režisérů, herců, drsňáků z legendárního kaskadérského týmu Sammo Hunga až po samotného tatíčka Raymonda Chowa, bez kterého by možná ani tenhle žánr neexistoval. ()

kaylin

Nenápadný film, který z klasické béčkové zápletky graduje k finále, jež je skutečně choreograficky výborné. Jsou zde zajímavé nápady, například dostat ty bambusové tyče k bojujícím bylo zábavné i neotřelé. Docela se mi začíná zamlouvat, že někteří tvůrci se snaží o to, aby i ta levná béčka vypadala hodně dobře. Tohle se povedlo. ()

Lacike

Pocas tohto filmu som mal pocit, ze sa Donnie vratil do temneho obdobia svojej kariery, ked sa rozkmotril s Yuen Woo-Pingom a tocil drsne detektivky s mizerne natocenymi bitkami. Zapletka je dost podobna legendarnemu becku s Bolo Yeungom Tiger Claws. Nejaky magor si chce dokazat, ze je najväcsi borec a tak vrazdi spickovych majstrov v bojovom umeni. No a Donnie ako uznavany majster bojovych umeni ho pomaha policii vypatrat. Je tam este par dalsich drobnych linii, ale tie nestoja za rec. Hlavny problem je, ze dost skoro sa dozvieme identitu vraha a nasledne patranie po nom je dost nudne. V tomto ohlade film nefunguje. Ale film by mohli zachranit spickove bitky. Tie su dost rozporuplne. Na jednej strane je choreografia rôznoroda a celkom kvalitna. Nechyba jej ani tvrdost. Ale je casto znehodnotena trikmi. Ci uz zbytocnym castym poskakovanim na pomocnych lanach, ktore znizuju schopnosti akterov napriek tomu, ze sa jedna o vytrenovanych borcov. Tak digitalnym prostredim s mizernymi trikmi. A cele to nakoniec priklincuje nenadväzný strih. Obcas som mal vdaka tomu pocit, ze sledujem nejaku cenzurovanu verziu. Vsetky tie stare neduhy ktorych sa Donnie ako reziser akcnych scen dopustil v minulosti su spät. Smutne. Pritom zaverecne venovanie ukazuje, ze cielom tohto filmu mala byt velkolepa pocta martial arts hercom. Velke susto, ktore Donniemu vôbec nevyslo. Takze nakoniec mi najväcsiu radost spravilo mnozstvo cameo vystupov hviezd a hviezdiciek megaborcov, ktory sa preslavili jak pred kamerou tak za kamerou. V tomto smere ma najviac potesil Mang Hoi. Skoro dvadsat rokov uplynulo od posledneho filmu, ktory som s nim videl. Dost pribral, ale stale sa este vie slusne hybat. A takisto Yuen Cheung Yan. Brat slavnejsieho Yuen Woo-Pinga tu ma roztomily vystup. 5/10. ()

• V Hongkongu vyšla snímka aj pod názvom A Man's Fighting Arts. (MikaelSVK)