Polícia Chicago

• Česko Policie Chicago (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2014–2024), 155 h 36 min (Minutáž: 40–45 min)

Jason Beghe, Jesse Lee Soffer, Patrick John Flueger, Marina Squerciati, Laroyce Hawkins, Amy Morton, Elias Koteas, Jon Seda, Sophia Bush, America Olivo (viac)

Detektív Hank Voight berie ochranu Chicaga ako svoje poslanie a pri vymáhaní spravodlivosti sa sám pohybuje na hranici zákona. Svojimi svojráznymi metódami budí rešpekt nielen u svojich podriadených, ale aj vo svete zločinu. Nie každý ale jeho praktiky schvaľuje... Za Políciou Chicago stojí producent Dick Wolf, ktorý počas svojej dlhoročnej kariéry v televíznej brandži vytvoril viacero úspešných seriálových hitov a krimi žáner posunul na novú úroveň. (TV Markíza)

Ukážka z filmu 1

slunicko2

Kriminální pohodovka. 1) Tvůrci očividně vědí, jak na diváka. Nezatěžují ho přílišným balastem, přemisťováním z místa na místo nebo z kanceláře do kanceláře. Svižný střih přeskakuje etapu zjišťování fakt a hned je prezentuje. Velmi milá změna oproti spoustě jiných podstatně nudnějších kriminálek._____ 2) Nicméně i zde si tvůrci tak tochu naběhli a nedokázali se vyhnout stereotypům. Seržant Hank Voight chápavě přikyvuje, rozkročen naslouchá referujícím členům svého týmu a pak vydává akční rozkazy, o jejich povaze lze říci, že by koně nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Jednotka zvaná bůhvíproč Rozvědka (Intelligence Section) posedává v autech při sledovačkách a pak naklusává s beranidlem ke dveřím podezřelého bytu. Zadržené si pak seržant bere na projížďku a vrací se už s obviněnými (v jednotlivých případech i odsouzenými)._____ 3) Postupně se tvůrčí potence scénáristů vyčerpala a sedmá řada (poslední, kterou jsem viděl) už nic nového nepřinesla._____ 4) To nejpěknější byli urostlí až trochu umělovecky působící chlapi: 54letý charismatický Jason Beghe (seržant Hank Voight), 44letý mladistvě vyhlížející Jon Seda (Antonio Dawson), 30letý Jesse Lee Soffer (Jay Halstead), 31letý Patrick John Flueger (Adam Ruzek), 28letý Samuel Hunt (ajťák v první řadě Greg Gerwitz) či například 39letý Brian Geraghty (pochůzkář blonďák Sean Roman). Věk protagonistů se vztahuje k první řadě seriálu._____ 5) Chicago Fire jsem neviděl. ()

mad_ness

Po všetkých detektívkach a kriminálkach, kde 50% času zaberali detailné zábery na odlepovanie odtlačkov prstov a rozbor balistiky je fajn pozrieť si echt policajnú robotu, kde sa rieši surový a aktuálny zločin. Serióznosť, nenútené twisty a fakt pozerateľné napätie na čele s jedným s najkrajšie sa vyvíjajúcim charakterom. Aj Fire aj Med majú vo vedúcich pozíciách výborné postavy, ale Hank Voight je proste nádhera. Gúd džob Chicago! ()

DandaPiper

Přivedla mě na něj Brooke Da... pardon, Sophia Bush a proto jsem se těšil, ale zároven obával, co moje oblíbená teen seriálová postava bude tropit za bengál v seriálu tohoto typu. Ohlasy na ni nebyly moc vlídné, tak jsem se lekl ještě víc, nicméně vůbec mě nezklamala. Sophia už v OTH předvedla pár fightů a už tehdy jsem zjistil, že pistole v ruce jí prostě sluší. Co víc, po první slabší a zkrácené sérii přichází druhá s plným počtem 22, která už více-méně jede na sto procent, přestávám sledovat jen kvůli hezké tvářičce a sexy chrapláku, ale sleduju kvůli celé jednotce, která se vyzná, ví a baví. Absolutní top díly jsou crossovery s "SVU", které se nachází jak v S2, tak i v S3, která mě utvrdila, že PD si zaslouží a také našlo místo v mé polici seriálové slávy. Je nutno podotknout, že tento žánr rozhodně nemaže med kolem pusy, je dost "gore", neučesanej a vymyká se klasickým US formátům (které mě ale stejně baví). ()

Ivoman

Postupem času zjistíte, že se díváte na policejní stát v policejním státě, kde si fízl může dělat co chce a všechno se dá zažehlit, vyžehlit, ojebat, omrdat a kdoví co ještě. Střílet můžou kdykoliv na kohokoliv, hlavně aby uměli odříkat fráze pro vnitřní jednotku, která už má předepsaný formuláře a nedělá problémy, když to tady ti brutální vrazi odříkají jak mají. Ano. Napsal jsem brutální vrazi. A jinak to napsat nejde. Ale s velkou PORCÍ nadsázky se na to dá koukat a některé fópa scénáristů klidně opominete, protože je to čistě popcornová domácí podívaná. ()

rodier

Pokud jste meli radi Wire a proste celkove mate radi detektivky ktere - nepouzivaji zadny nesmysly a snazi se byt maximalne realny - neobsahuji moc nahody ktera vede k vyreseni pripadu - nevadi vam cast venovana vztahum v jednotce proste jste meli radi The Wire, bude se vam libit i tohle :) Mozna mi trosku vadi ze tam zatim nebyl zadnej dlouhodobej pripad.. jako treba u The Wire..ale i tak je to po letech nejlepsi policejni serial vubec. ()

Galéria (2 676)

• V čase 30:59 přijíždí Adam Ruzek (Patrick John Flueger) a Kevin Atwater (Laroyce Hawkins) ve voze Aston Martin Vantage (generace 2005–2018), ovšem v jiných záběrech používají vůz Aston Martin DB11. (DBlitz)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)