Debug

Scenáristický sci-fi debut Davida Hewletta vypráví o týmu šesti hackerů, který je poslán na obří nákladní loď v hlubokém vesmíru za účelem ladění (debugging) pokročilé umělé inteligence. Posléze však zjistí, že se jednoduchá práce mění v souboj "mozků" s protivníkem, který by doslova zabíjel za to, stát se člověkem. (Sandeagle)

viperDavid

Mít tak hroznou grafiku v 21. století, by mělo být trestné. Filmaři tady hodně šetřili a dali snad zakázku 15 letému studentíkovy. Hrůza děs, příběh by nebyl tak zlí kdyby ho asi nerežírovat Hewlett. Herci se taky moc nepředřeli. Nevím, proč tento film vůbec vzniknul, ale přeci jen jednu hvězdu mu dám za hezké herečky ()

kaylin

„Debug“ není horor. V tomhle směru naprosto selhává, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nízkorozpočtový film, popral se se svými omezeními dobře. Stejně jako s tím, že se snaží o příběh, který nesrší originalitou, ale pořád se něco děje. Jason Momoa je navíc skvěle vybraný herec pro zápornou postavu. Finále už je trochu nuda, když dojde na akční scénu, ale celkově jsem vlastně spokojen s tím, jak bylo tohle levné béčko provedeno. ()

George Stobbart odpad!

Niekoľko počítačových blbečkov na vesmírnej lodi súperí s nebezpečnou umelou inteligenciou, ktorej mali za úlohu vychytať chyby, no zákerne sa obrátila proti nim, húúúú! Režisérovi sa v detstve páčila Kubrickova Vesmírna odysea a tak si rozhodol splniť sen a vytvoril tento shit. Čo na tom, že bez talentu, bez prostriedkov a s tlupou nehercov vyprdol len prázdny, lacný, nezáživný a strašne otupne natočený pseudo sci-fi horor, ktorý sa ešte aj drzo tvári, že sa odohráva vo vesmíre, čomu by snáď neuverilo ani malé dieťa. A je to tak nudné, stereotypné, chudobne spracované a umelo počítačovo dorobené, až je to trápne. ()

AlistairMir

Modré a bílé chodby (podle světla) pečlivě vymodelované z plat od vajec, pixelový Jason Momoa, občas nepixelový Jason Momoa, zato v saténovém pyžamu a s blond melírem (bože můj za co), a digitální krev. To vše občas zpestřené záběry na vesmírnou loď, která je vytvořena asi deset let starou počítačovou grafikou. Přidejte cca 8 herců všech barev, jednu myš a máte recept na to jak v žádném případě nemá vypadat horor.... ()

SOLOM.

Herec David Hewlett se svého času vrhl na režírování filmů, ale příliš velkých úspěchů se nedočkal. Snad jen jeho prvotina komedie známá pod českým názvem Snídaně pro psy snese přísnější měřítko a těší se divácké oblibě, ale takový Rage of the Yeti ,už byl laciný propadák a Debug rovněž nedopadl moc dobře. Alespoň co se kritiky a hodnocení napříč internetem týče. Přitom to zas až tak velká katastrofa není. Scifi-hororových filmů ve vesmíru existuje dnes již celá řada a nešlo si nevšimnout, že originalitou to tu zrovna nehýřilo. Při přečtení strohého obsahu jsem si hned vzpomněl na takový Horizont událostí a říkal si, že by to mohlo být něco podobného. Leč nebylo.    Speciální efekty nejsou žádná sláva, ale mě se třeba zpracování lodi docela líbilo. Horší už to bylo s digitální krví a samotným tempem příběhu. Úvodní seznamování se šesticí hackerů, kteří kromě umělé inteligence (zde ztvárněné tehdy ještě ne až tak slavným Jasonem Momoou), budou řešit i vzájemnou nevraživost a infikovaného důstojníka, který na ně měl dohlížet. Bohužel na nás tedy čeká i řada osobních sporů a rodinných problémů, které zbytečně brzdili tempo a samotnou akci.    Systém lodi hodlal prozkoumat lidské tělo opravdu důkladně a pro nezvané hosty si připravil řadu nemilých překvapení. Počet přeživších se začal rychle zmenšovat (u některých až zbytečně moc rychle). Kromě několika pastí tu dojde i na fyzické násilí, ovšem souboje už tak atraktivní nejsou, digitální výbuchy krve či gore tomu taky zrovna moc na kráse nepřidali. Diváci tak spíše ocení výběr docela pohledných hereček a fakt, že tento film netrval zas až tak moc dlouho. ()