P.S. Man

• Taiwan Tou Xin Da Sheng P.S. Nan
všetky plagáty

Xia He Jie (Blue Lan) je do sebe zahleděný vypočítavý spisovatel, který by byl ochotný pro svoji popularitu  udělat všechno. Čím víc lidí ho žaluje, tím víc je spokojen. Jeho krédem je, že neexistuje žena, se kterou by si neporadil. Všechno mu vždycky prochází a má štěstí, ale jen do té doby, než jde na premiéru filmu, ve kterém hraje známá topmodelka Amanda, a díky níž si chce zvednout svoji popularitu. Když shání lístky na premiéru, narazí na Ma Xiao Qian (Sonia Sui), skromnou a spořivou dívku, učitelku ve školce a zároveň svou spolužačku z dětství, kterou rád a často šikanoval. On už na ni zapomněl, ale ona na něj samozřejmě ne. Ma Xiao Qian mu lístky na premiéru prodá. Jakmile se dostaví na tiskovou konferenci premiéry filmu, všechno se kvůli jeho provokacím a povaze zvrtne a režisér filmu ho zažaluje. Soud mu za trest udělí sto padesát osm hodin veřejně prospěšných prací, které musí vykonat během čtyř měsíců ve školce, kde Ma Xiao Qian pracuje jako učitelka. Nejenom, že Xia He Jie musí odpracovat veřejně prospěšné práce ve školce plné dětí, které zrovna nemusí, ale vezme si ho na mušku i vlivný dědic společnosti, Meng Cheng En (James Wen), který má stejnou povahu jako on, a chce mu dát lekci. (Liverka)

Zíza

Zaujal mě popis seriálu, a protože po dlouhém a nemilosrdném semestru mám zase na chvilku volno, šla jsem do toho. Po delší pomlce další zhlédnutý tchajwanský seriál. Hraje tady šmudla, který je úžasný v Autumn Concerto, tady je to smrad k nevydržení - první body dolů a těmi to nekončí. Co se mi nelíbilo: drahá Amanda používá své dítě jako nástroj k citovému vydírání, hlavní hrdinka je tak hodná káča, že jsem během sledování měla chuť jí vyrazit přední zuby, o káču-hrdinku se ucházeli dva princové, kteří nedělali nic jiného, než se 16,5 dílu hádali a to nijak zajímavě ani vtipně, vedlejší příběhy mě naprosto nebrali a tak nějak u 11. dílu jsem si říkala, kde seberu sílu na dokoukání celého seriálu, protože mě to vůbec nezaujalo, ale dala jsem to (přiznávám, občas jsem si trochu pomohla myší a čas poskočil…), ke konci k milostnému příběhu ještě přidali trochu obchodu a špatných rodinných vztahů - jasné, museli natáhnout nudu ještě větší nudou… ale co mi hlava nebere, je proč na "to" neskočili ti dva mnohem mnohem dřív? Hrozně se milovali, ale nebyli spolu, protože… jasně, nějak se těch 21 dílů musí zaplnit. Když pominu to, že přes tři čtvrtě seriálu jsem se zoufale nudila, tak ta jedna čtvrtina obsahuje opravdu pěkné scény, ze začátku vcelku dospělé chování hrdinky (nejančila při věcech, při kterých jiné hrdinky ječí a zakrývají si oči) a vcelku pěkný hudební podklad. Největší problém v mém velmi negativním náhledu na seriál je asi to, že jsem se absolutně nedokázala sžít ani s jednou postavou, všechny mi připadali nudné, ploché, bez pořádné špetky charakteru a přemýšlení, které se opravdu hodí jen do telenovely. Jakmile se s nimi člověk u takového příběhu nesžije, je konec. Ámen. Slabší 2*. Přeloženo. ()

Liverka

Hned na úvod musím říct, že PS Man patří do mé top trojky taiwanských seriálů. Viděla jsem ho poprvé před 2 roky na viki, ale hodně partů bylo rozflákaných, tak jsem s hodnocením čekala až to celé znovu zkouknu .Ani trochu mě nezklamal ba naopak, byl ještě lepší, jak před 2 roky. Ale při koukání doporučuju si dát pozor na dvd rip s oficiálním eng překladem. Stejně jako dabing dokáže naprosto zničit film/seriál, tak to platí i pro titulky. Odpustila bych často předsazené nebo hodně opožděné časování (nejednalo se o setiny, ale vteřiny), blikající titulky, zkomolená jména nebo menší nepřesnosti, ale nemám ráda, když jsou věty přeložené do půlky nebo nejsou přeložené vůbec nebo jsou dvě rozdílné věty spojené v jednu a bylo toho tam mnohem víc. Věřím, že ti, kteří trochu v čínštině válí s tím nebudou mít problém, ale ostatní … Vím o čem mluvím, protože jsem i tyto titulky využívala k překladu a musím říct, že někdy to bylo opravdu na hlavu. Ale nemůžu říct, že by stály úplně za prd, měly i hodně světlých chvilek, hodnocení těch titlí je z mého pohledu tak na 65%. A teď k hereckému hodnocení, soundtracku atd.:-) Blue, Sonia, James... tuhle trojku mám moc ráda. Chemie mezi nimi byla skvělá a ať už by Xiao Qian skončila s He Jiem nebo Cheng Enem, dopadlo by to dobře. Vůči nim nemám sebemenší výtku. Miluju Lan Cheng Longovo střídání pocitů ve výrazech viz. 15. díl scéna od 21:14-23:50 – bolest, tvrdost, vztek, lítost, beznaděj, budu zlej, proč, a to všechno v jednom, je dokonalej herec. U Xiao Qian se mi líbilo, jak ohnula při vzpomínce na Xia He Jieho šikanu z dětství hůlky, a jak ho seřvala v moři. Sonia je jednou z mých neoblíbenějších hereček z Taiwanu. Mám ráda její pojetí depresí a bezvýchodných situací. Na roli netlačila a bylo málo momentů, který bych jí nevěřila. Meng Cheng En, buď hop nebo trop byl taky perfektní. Dál Xiao Tuo Luo. Že je Xiao Xiao Bin roztomilý prcek, to se ví. Zahrát pro něj roztomilýho prcka je hračka, protože je roztomilý sám o sobě, ale v PS Manovi mě překvapil. Naprosto na jedničku dokázal zahrát roli malýho teroristy. Přesvědčil mě, že umí zahrát ledacos. Tvůrcům se taky podařilo hezky vykreslit povahu dětí, když je všechno tak, jak chtějí, jsou hodný, ale když není po jejich, seknou se a je to s nimi horší než s dospělýma. Navíc jsem netušila, že Xiao Xiao Bin je tak zdatný malíř, viz 13.díl 11:16 - 11:42, u toho jeho výrazu jsem se málem počůrala smíchy:D Malovat s tak nafouknutou pusou a vervou se jen tak nevidí:D A stejnak si myslím, že otravnej vůbec nebyl, naopak byl roztomilý, i když hrál teroristu. Trochu víc za hlavní trojkou zaostávala Amanda, které jsem mateřský cit vůbec nevěřila a z toho natahování soplů při brečení bych častokrát nejradši mlátila hlavou o zeď. Oblíbila jsem si vedlejší postavy - Ma Li, Da Mao, ředitel, Xiao Qianina rodina, svých rolí se taktéž zhostili dobře. A v neposlední řadě nesmím zapomenout na Meng Gong Zhaoa - Meng Cheng Enova taťku. Tomuhle herci dávám velkej palec nahoru. Zaujal mě jak výrazy, tak i přednesem, má opravdu charismatický hlas a je úžasnej herec. Dál se mi líbily flashbacky z dětství, celková romantika, kterou taiwanci umí, humor a především soundtrack, který se skládá z Magic Power, Rene Liu a Yena J. Jedním slovem Wo Shi Shei?;-) Tenhle soundtrack je jeden z úplně nejlepších i po třech letech od vysílání, ostatně všechny soundtracky, které jsou ve spolupráci s BinMusic jsou kouzelný:-) PS Man je seriál, který není v žádném případě povrchní, je mnohem dospělejší než ostatní drama, sečtělejší, má chvílemi dokonalé psychologické dialogy (Xia He Jieho myšlení a rozbor lidí) a v ratingu převálcoval, spíš rozdrtil ve svém vysílacím čase drama jako je Summer’s Desire, Down with Love a spoustu dalších. Jako jeden z mála se mi dokázal nejvíc přiblížit, ať už atmosférou či názory. Určitě není pro všechny, ale určitě se bude líbit těm, kteří mají rádi Taiwan takový jaký je:-) () (menej) (viac)