Návrat Falcona

• USA Falcon Rising

FAVELA, první z franšízy CODENAME: FALCON, představuje bývalého mariňáka Johna „Falcona“ Chapmana, temného antihrdinu hnaného vinou a utrpením. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a zničí sám sebe, pokud nedostane ke zničení něco jiného – užitečný krajní prostředek pro Ministerstvo zahraničí USA. Když je Chapmanova sestra brutálně napadena na misi v Brazílii, Chapman odlétá do Sao Paula, aby útočníky vystopoval, a rychle proniká do tamějšího podsvětí a objevuje svět drog, obchodu se sexem, úplatných policistů a syndikátů organizovaného zločinu, které bojují o nadvládu. (Filmbox)

SeBig

Jai White má sklony k sebevraždě (kvůli tomu že byl ve válce a má ztoho depky) takže mu je všechno ukradený a je mu jedno jestli ho někdo sejme. Jedinýho koho má je sestra a starej kamarád McDonough. Sestru někdo totálně zmlátí v Riu, tak tam Jai White letí aby dopadl ty šmejdy co mu zmlátily sestru. Celkem dost slušnej film, kde Jai White chodí po Riu a nebojí se jednat tvrdě. Bitky neměli chybu a hlavne Lateef vs. Jai White byli super. Jediný chybka je, že je to klišé no, ale i tak jsem se bavil. ()

verbal

Míša Jé Bílý, ač je černý, opět valí tudo svým unikátním neporazitelným stylem, který staří kung-fu mistři nazývají Hroší kopyto. S mrštností porážkového Segala a rychlostí rozzuřeného lenochoda tak v této céčkové sračce funivě unaví pár špatných tanečníků samby a metrových rachitických ťamanů v choreografii, za níž by se nemusela stydět ani prasátka z Maxim Turbulenc. Ale je vidět, že Míša na film tvrdě trénoval. Již zvedne své otylé koleno až k pasu! ()

Ouwen

Příběh je prostě prostý s tím jsem počítal daleko dopředu, ale že mě budeš až nudit?! Zatím ve všech filmech Barbarash dokázal story něčím mírně oťukat, tady mi to přijde nezáživné. A zejména v první půlce se toho moc neděje. Přesto je akce dost a bral bych jí aj víc, protože Michal Bílej se fakt předvedl, souboje jsou velmi solidní, i Lateef se slušně předvede a McDonough odvedl čistou práci, moc prostoru tu stejně neměl. Čekal jsem víc, mám rád filmy s takovým příběhem, ale záleží taky jak to bude podané. Tady mi to přišlo prázdné bez chuti, bez náboje. Ale akce za to fakt stojí a bez problémů jsem to dokoukal. 6/10 ()

ConanVJ

Podle mě povedené akční béčko s jednoduchým předvídatelným příběhem. Hlavní obsazení mi sedlo, jen bych čekal víc bitek bez divokýho střihu, protože jak Michael, tak i Lateef bojové umění umí na výbornou a ty střihy celkový dojem spíš kazí. Filmek ničím nevyniká od podobných žánrovek, ale já si u něj odpočinul. Nevadil mi ani pomalejší začátek a nesednoucí charaktek Michaela, který se po traumatu z války utápí v chlastu, ale to je jen detail :-) za mě 75% :-) ()

Morholt

Prostředí brazilských slumů je pro žánr dostatečně atraktivní, příběh rutinní, ale vyhovující a jakž takž sedlo i obsazení. Horší to bylo s bitkama. dokud se střílelo, tak to docela šlo, ale jakmile se pomalý White pustil do konfrontace s někým rychlým, působila jeho vystoupení když ne úsměvně, tak alespoň hodně strojeně. Problém je, že nikdo pomalejší než White se tam jaksi nevyskytoval. Škoda. S někým mrštnějším z toho mohlo být lehce nadprůměrné béčko. 35% ()

• Pracovný názov filmu bol Favela. (m.a.t.o.)
  • Když dostane Falcon (Michael Jai White) od obyvatele favely deník své sestry, tak má deník vytrháno asi polovinu stránek. V následující scéně je deník opět nepoškozený. Později, když sedí Falcon v baru, je deník opět vytrhaný. (jDanek)