Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Réžia:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (viac)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (viac)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

kulyk

Po první sérii: k postavám (s výjimkou citově plošší míšenice) se cesta hledá trošku déle, ovšem nakonec chytnou a pouštět se jim moc nechce. Klíčový figurín Peralta vámi bude buď nenáviděn, nebo milován, spoludetektiv s trisomií jedenadvacátého chromozomu ozvracen, nebo litován, zbytek.... patrně překvapeně tolerován. Humor není přehnaně třeskutý, ale na takové to domácí žvýkání, prostě výmluvu, proč ještě nejít do ložnice, postačí. ()

KevSpa

Asi jsem se měla smát, ale nějak nebylo čemu. Tuctový komediální seriál, který tlačí na pilu. Ano, děcka se u toho infantilního humoru nejspíš pobaví, já jsem na nějakou vtipnou scénu marně čekala 22 minut. Zhlédnutí dalších dílů u mě nehrozí. Pilot - 40% ()

woody

Asi jako když si mateřská školka hraje na Zákon a pořádek. Nehorázně zábavné a osvěžující dílo, kde je přehrávání tím pravým kořením, nikoliv jen otravným trapčením (zdravíme Big Bang Theory) ()

Superpero

Parádní seriál, u kterého se fakt směju. Andy Samberg je megavtipnej a vždycky mě rozgebí. I ostatní členové jsou vtipní. Trochu mi drhne akorát drsná Rosa a debilní Gina. Baví mě na tom, jak tam neřeší žádný složitý případy, ale totální sračky. Prostě fakt bláznivej seriál. Je to tochu něco jako policejní Scrubs, bez dojemnejch kytar. ()

dO_od

// Po dlouhé době sitcom, který není ani náročný, ani hloupý, je plný sympatických postav a relativně chytrých zápletek. Jo, první řada byla skvělá, druhá zatím taky - takže velké doporučení. Terry Crews na hrad! ()

H34D

Půl roku mi trvalo prokousat se první sérií. Hlavní postava se zdála příliš afektovaná, hlášky sice sypala s kadencí rotačního plasmometu, ale moc jsem se nezasmál ani u jedné. Infantilní humor detektiva Peralty mi však postupem času alespoň částečně přirostl k srdci. Navíc i v okolních postavách se vyrýsovaly poměrně sympatické charaktery, zejména když v pozdějšíh fázích dostane prostor kapitán Holt, tak začíná ta pravá zábava. Celkově se seriál blíží nejvíce stylu Community a 2 Broke Girls, nicméně čas ukazuje, že zejména druhý zmíněný bezpečně poráží... 7/10 ()

MMR

Hned v první epizodě jsem cítil to, co chci cítit u sitcomů. Skvělá zábava a super hlavní postavy mi daly naději, že nové seriály nemusí být k zahození. Po 3 epizodách trvám na plném hodnocení, těším se na další díly. Btw. Peralta je skvost. =D Edit: 4.Série a stále geniální! ()

Spooner

Po 11 dílech:: Jeden z nejnadějnějších a nejoriginálnějších sitcomů posledních let. Malinko ulítlý humor sice rozhodně nesedne každému, pokud se ale po pár epizodách naladíte s tímto šíleným týmem na správnou vlnu, tak vás začne odměňovat jednou vtipnou situací za druhou. Tvůrci navíc místy chytře využívají policejní klišé a ani hereckému obsazení v čele se sympaťákem Andy Sambergem, Andrem "mám za každé situace kamenný ksicht" Braugherem či ze řetězu utrženým Terry Crewsem se nedá prakticky nic vytknout. Zlaté Glóby jsou zkrátka prozatím hodně zasloužené, podobný svěží vítr již televizní komedie potřebovaly hodně dlouho. 80% ()

Tom_Lachtan

Dejte tomu čas. Z nějakého důvodu si tu člověk musí na začátku sledování zvykat, na postavy, styl natáčení, na křečka co vám okusuje předloktí... Tedy, ten křeček v seriálu není, ale celkem by sem zapadal. Možná jsem spokojený převážně díky tomu, že jsem už sakra dlouho neviděl pořádý sitcom, neřku-li komediální seriál, ale já se vážně bavil a stižen koronou jsem sjel sedm sérií až odporně rychle a stihnul si zamilovat většinu postav a ocenil absenci dodaného (nebo živého) smíchu a bulvy přivíral třeba u toho, že většina vyšetřování končí policejní honičkou jako v kobře 11 (akorát bez aut, výbuchů a nevysokých turků). Je celkem škoda, že tu není víc vážnějších dílů ve stylu M*a*s*h, kdy se v pár epizodách řeší věci jako policejní násilí, rasismus a podobně, protože se celkem povedlo je natočit dobře a vkusně. PS: Chybí mi poslední sezóna, ale snad po ní názor nezměním. ()

Boogeyman

Trapné, trapné, trapné a s neuvěřitelně nepříjemným a otravným hlavním hrdinou. Po čtyřech dílech s tím nehodlám dále ztrácet čas. ()

Beckett51

Zezačátku mě to vůbec nebavilo, ale potom jsem najednou zjistil, že už jsem na konci druhý řady a že jsem se celou dobu neskutečně bavil. Divný. ()

HAL

Primitivně tupý a trapný pubertální humor bez nápadu, jediné co tam opravdu baví je Terry Crews a ta Grumpy Cat. Použitelné leda jako telenovely - jako výplňovka při práci v kuchyni. Tři díly a víc vážně nepotřebuju. 5/10 ()

Zodd

Skvělý seriál, kterému jsem ze začátku nemohl moc přijít na chuť, protože mi moc nedošlo, z čeho si dělá srandu. Ovšem klišé postav z kriminálek to paroduje výborně. Jde tedy spíše o formát sitcomu než komediální verzi parodujícího formátu, ale to byl slavný britský Red Dwarf taky, takže nevidím, kde by mohl být problém. Jen tu pětihvězdu si zatím nechám v záloze. Český dabing, kde byl Andy Samberg dabován Michalem Holánem, může ze začátku trochu iritovat, ale dá se přes to dostat. Avšak cameo Adama Sandlera bylo jedno z největších překvapení, co jsem v poslední době v televizní tvorbě viděl. P.S. Nyní výraznější dějová linie! Tak jo, tu poslední hvězdu si to zaslouží. P.S.S. Nakonec lituju, že jsem šel tak vysoko. Ze začátku mi přišlo šlechetné, o co vše se seriál snaží - politiku, narážení na ní (i když s citem) a celkový mainstream, i zobrazení poldů v dobrém světle, ale balanci to ztrácí rapidně. Na začátku to sice naráželo na limity, ale seriál skončil v začarovaném kruhu parodujícím ta stejná klišé kriminálek 70-00s pořád a pořád dokola a uvězněním za mřížemi čisté politické korektnosti. Už mám oči upřené na mobilu, když to běží v telině a mám pocit, že na mě přede mnou svítí jakýsi hraný SpongeBob (loutkové divadlo na dně oceánu inovace jen s pár moralitkami). Uberu hvězdu a doufám, že televizní legrace nebude brzy plná pořady s tak úzkými mantinely. A teď pryč, než opět přehodnotím. ()

Happens

Tohle je nářez. Absolutní špička. Není díl, kde si člověk nedá salvu smíchu. Sice postupem času všichni "zperaltují". Což není na škodu, stále zůstává každá postava definována a vytváří svou zvláštností komično neskutečného kalibru. Po tom všem mi říkejte Hitchcock, respektive Scully. Moje spiritual animal je navždy změněno. ()

Thomick

Výkladní skříň seriálový diverzity, a to jak v otázce reprezentace, tak i humoru (každá postava baví jinak, po svém, a přece spolu všichni ladí), a zároveň na americkej seriál vskutku výjimečný konzistence. A ono ještě aby ne. Guest stars špičkoví (CJ, Doug Judy...), a když už nevíš kudy, přehraj to na Sullyho s Hitchockem... zaručenej recept na úspěch. ()

Necrotongue

Seriál hodnotím po pěti sezónách. Tři byly, i přes určité nedostatky, natolik vtipné, že jsem se velmi dobře bavil, od čtvrté řady začala kvalita silně upadat a u páté série jsem se u některých dílů už otevřeně nudil. Tvůrci mě ale taky dokázali mocně překvapit- vytvořili homosexuální postavu, která neustále hořce nepláče nad svým čtyřprocentním osudem, ale je naopak natolik povedená, že se ihned zařadila k mým oblíbeným (po bok Rosy Diaz, Hitchcocka a Scullyho). Jiné postavy jsem si sice oblíbil, ale časem mi začaly spíše lézt na nervy (Charles, Terry). ()

TheJokerCZ

Co jsem od tohoto seriálu čekal jsem také dostal. To je vtipný a pohodový seriál, u kterého můžu vypnout a 20 minut se smát skvělým vtípkům a situacím. První řadu jsem sfoukl za jediný den a výborně jsem se bavil, takže plný počet je z mé strany zasloužený. Jsem zvědavý, co přinese druhá řada, kterou už budu sledovat co jeden týden to jeden díl. Jsem zvědavý jestli mě to nepřestane bavit, ale já věřím, že ne. První řada 9/10 ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)