Příběh šestnáctiletého Hermana Howardse, jenž se jednoho dne rozhodne zabít třicet devět svých spolužáků, dva učitele a policistu, je zasazen do nedaleké budoucnosti. Těsně před tím, než je zatčen, napíše žurnalistovi Laxu Moralesovi e-mail, k němuž připojí i videa z přestřelky, která nahrál na svou digitální kameru. V těchto videích mu mimo jiné sdělí, že by se světu rád svěřil s důvody svého konání, a to skrze Laxovu show. (Larrysbride)

Aluska88

Hello Herman je snímkem, který tak nějak balancuje na hraně mezi výborným dramatem o tom, že násilí plodí jen další násilí a dokumentem s místy lehce amatérským zpracováním. Normana Reeduse mám ráda, i když zde mě nijak extra neohromil. Zato mě svým výkonem upoutal Garrett Backstrom. Nějak nechápu ty negativní odezvy na jeho výkon od zdejších uživatelů. Občas mi sice taky přišel na facku, ale myslím, že roli Hermana zvládl výborně. Rozhodně nemůžu říct, že by mi jeho výkon přišel jako "špatně zahraný". Rozhovory mezi ním a Laxem jsou podnětné a zajímavé. Stejně jako zcela opačné názory na trest smrti nezletilého blonďaté ministryně a toho muže, který byl zastánce lidského života. Samotný příběh ze současnosti se prolíná s Laxovou minulostí, která ho stále pronásleduje ve snech (American History X?) A Martha Higareda je fakt kočka:) Snímek má své kvality a přináší slušný příspěvek do žánru "School Shooting." ()

Fiftis

Vynikajúca snímka. Už scenár je skvostný. Herman Howards je 17-ročný šikanovaný chlapec. Vo svojej zlosti v škole ako pomstu zastrelí v škole 42 ľudí. Je odsúdený na trest smrti na elektrickom kresle. V čase čakania na smrť dáva rozhovor novinárovi Laxovi, ktorého si váži pre jeho nezmieriteľný postoj k prisťahovalcom a spolupráci s neonacistami. Obaja hlavní protagonisti sú skvelí a hrajú výborne. Norman Reedus je známy zo seriálu The Walking Dead a aj tu dokazuje svoje kvality. Uznávam, že pár pasáží je nudnejších a je to nevyvážené, ale celkový dojem je v skutku dobrý. Rozhodne môžem odporučiť všetkým nadšencom drámy. ()

misterz

Bola by schopná Amerika odsúdiť šestnásťročného chlapca na trest smrti v priamom prenose? O áno, nemám žiadne pochybnosti, nikdy neviete aká šialenosť z tej krajiny príde, tak ako mnoho krát predtým. Dlho som váhal medzi tromi a štyrmi hviezdami, nevedel som sa rozhodnúť. Nakoniec zavážil výkon Normana Reedusa, ktorý zahral vynikajúco, podobne ako v seriály Walking Dead. Film ako taký nie je natočený podľa môjho gusta, je až priveľmi "dokumentárny". Ale niekomu sa môže páčiť práve tento spôsob, je to vec osobného vkusu. Našťastie obsahuje silný odkaz, ktorý stojí za úvahu, čo je ďalší dôvod, prečo sa prikláňam k lepšiemu hodnoteniu. 70/100 ()

Frajer42

Spoilery! Ze všech stran slýchám, že je Norman Reedus neskutečně sexy a nikdo mi nedovede vysvětlit, co je na něm tak strašně sexy. Pokud máte pocit, že znáte odpověď na tuto otázku, tak budu velmi rád, když se podělíte prostřednictvím zdejší pošty. Mám toho herce neskutečně rád ze seriálu Walking Dead, ale řekl bych, že je snad až trošku škaredý. Spolusledovatelka přišla se zajímavým postřehem, že má Norman Reedus podobnou mimiku obličeje jako Leonardo DiCaprio. Na tento snímek jsem se koukl především díky němu a neměl jsem nikterak závratná očekávání. O to víc jsem po zhlédnutí oslněn. Snímek nemůže být nezajímavý už z principu, že se zaobírá zajímavými věcmi - šikanou na školách a nacismem. Sledování mi mírně znepříjemňoval nesympatický hlavní hrdina, který si v podstatě vlastní retardací naházel pod nohy tolik klacků, že už je nebylo možné odházet standardní cestou. Snímek působí starším dojmem a nižším rozpočtem. Rozhodně bych filmu nehádal rok výroby 2012. V závěru mě mírně zklamala motivace hlavního hrdiny k takovému činu. Nestálo za ním nic většího než nedostatek lásky v dětství. Kdyby daný čin chlapec spáchal například v Norsku, tak nejenže by na něj nečekalo křesílko pod proudem, ale dokonce by dostal na celu Xbox, po kterém se mu tolik stýskalo. Samozřejmě včetně těch nejlepších her. To by ale v závěru nemohlo přijít poselství snímku o tom, že by si lidé přeci jen měli vážit života. Celkem mě po zhlédnutí překvapilo, že má snímek na svědomí zástupkyně něžnějšího pohlaví. Obvykle to bývá ze snímku cítit. Souhlasím s tvrzením, že na toto téma existují mnohem lepší filmy. Na slabší 4 hvězdy své hodnocení ovšem vytáhnu. ()

eLeR

Na túto tému som už videla aj lepšie filmy, bohužiaľ ... herecky dosť slabé a nepresvedčivé. Project 52 Films by Women ()

VášaVF

Celkem nudný film, na který bych se nedíval, kdyby v něm nehrál Norman Reedus, ten se bohužel pro tuhle roli nehodil a ani mu postava žurnalisty moc nesedla. Místo tohoto snímku doporučuji raději "Musíme si promluvit o Kevinovi" (2011). ()

CinemaRanger

Drama Hello Herman o klukovi, co postřílel spolužáky ve škole, je docela zajímavé a k zamyšlení. Má to takový feel, jako kdyby to byl dokument. Bohužel i na takovou krátkou stopáž jako je 90 minut, dokáže nudit. Být to delší, tak to asi ani nedávám. Norman Reedus, díky kterému jsem se na tento film koukl, hraje skvěle, avšak role žurnalisty není jeho šálek kafé. ()

LiborGondek

Film z roku 2012 s dějem, který se odehrává v nedaleké budoucnosti. A všichni víme, co se od té doby událo... Je málo filmů, s kterými se zcela ztotožňuji a tenhle je jeden z nich. Když jej tvůrci natočili, měl a stále má za cíl ukázat lidem, co je dnes špatně. Měl by rodičům jasně ukázat, že trávení 18 hodin denně v práci a honění se za kariérou rozhodně NENÍ to pravé pro rodinu, čímž si to většina alibisticky odůvodňuje. Tento film vychází ze současné parodie na rodinný, především americký život, ale nebude to tak dlouho trvat a tento trend přijde i sem. Hello Herman je výborný snímek, z něhož bych udělal povinný dokument, instruktážní video pro dnešní rodiny. Honba za kariérou a penězi, nezájem o vlastní děti, o to co dělaly a jak se měly, v kombinaci se stále stupňující se brutalitou v počítačových hrách, filmech, nebo jen televizních zprávách + neomezený, nekontrolovatelný zdroj pramenící z internetu... Jak to jinak asi mohlo skončit? Nejhorší na tom je, že je to tak aktuální problém a jen tak málo lidí si to uvědomuje, až z toho mrazí. 100% ()

FritoleXx odpad!

Nějak se mi nezdá, že bych viděl stejný film jako všichni co tomu házeji po pěti a čtyřech hvězdičkách, protože takhle nudný a hlavně špatně zahraný film člověk nemá tu "čest" vidět moc často. Norman Reedus byl asi jediný kdo se snažil, ale co je to platné, když se na postavu žurnalisty absoultně nehodil a všichni kolem něj vypadali, že přešli ze školního divadla rovnou do filmu. Celkově pak snímek vypadá silně televizně... ()

Eleanor05

Sice to nemělo nápad k zahození, ale všechno ostatní bylo špatně! Nevěřila bych, že to kdy napíšu, ale Norman Reedus tam byl nejpřirozenější ze všech, a to stále pochybuji, že se k filmu dostal kvůli hereckému talentu... Zbytek obsazení byla v 99% případech katastrofa. "Herci" vypadali nepřirozeně a hráli ještě hůř - Normanova přítelkyně (jakási indická verze "Miss Barbie 2012"), matka Hermana a samotný Herman, (který vypadal jako druhý Justin Bieber a stejně tak i hrál) tomu nasadili korunu. Snímek se snažil o určitou hloubku a poslání, ale svým zpracováním, kde se příliš tlačilo na pilu, pak působil neuvěřitelně ploše a umělohmotně. Téměř jsem nemohla vydržet do toho absurdního závěru... ()

Franc1s

Taková ukázka klasické Ameriky, jak ji známe... Výpověď před popravou jednoho studenta, co zabíjel ve škole... Flashbacky vubec nepřekáželi, ba naopak... Za mě dobré pokoukání, ale filmy s podobným tématem znám i lepší.. 7/10 ()

dawnie

Říkala jsem si, že po "Musíme si promluvit o Kevinovi" a Tateově epizodce v American Horror Story už nemůže přijít film, který by k tomuhle mrazivýmu tématu mohl přinést něco novýho (a lepšího?), ukázat ještě jinej úhel. Ač se to vlastně docela nabízí, poloha "oběti" Hermanovi dodává díky úžasný režii a výkonu hlavního představitele tolik váhy a opravdovosti, že nemůžu jinak než za pět. V kombinaci s mým vysněným manželem Normanem "Darylem" Reedusem a jeho vlastníma démonama se mi tak naskyla podívaná doslova hypnotizující. A je to asi poprvé, co jsem si všimla střihu, kterej je sakra dobrej, neotřelej a nedovolí se filmu ani na okamžik podbízet. ()

baclajean

Film má jasný zámer - prinútiť ľudí zamyslieť sa nad tým, čo vidia, pretože je to úzko späté s tým, čo sa okolo nás skutočne deje. Okrem toho, ako sa voči sebe správame, je to tiež sonda do ľudskej mysle. Režisér poukazuje aj na faktor ľudského svedomia - to sa jednoducho nedá len tak umlčať, činy a skutky sa s nami prenášajú i naďalej, tých sa nezbavíme. Treťou líniou, ktorú možno vypichnúť, je faktor zneužívania internetu - nikdy neviete, či ten, s kým píšete, je naozaj tým, za koho sa vydáva. A je len na vás, čo napíšete, čo pošlete - počítať však treba s hocičím. Táto tretia línia mi pripomína ďalší film, zhodou okolností taktiež zrežírovaný v roku 2012, a síce film Disconnect. Treba vidieť. ()

gaara1

Fakt divný konec. Když si člověk naplánuje, že postřílí pár lidí, tak by si měl za svým činem také stát a ne že se hlavní hrdina ke konci zhroutí. 50% ()

PatrikP4

Myslím že scénář tady nedá vyniknout nikomu, ale Norman Reedus zaří. Osobně bych řekl že si to zaslouží doopravdy tak vysoké hodnocení. ()

dalver

Najsmutnejšie celý film vyznie v tom, že ani nie dva mesiace po jeho prezentácií na filmovom festivale, Adam Lanza zastrelil na škole v Sandy Hook 28 ľudí. Nasledujúci rok 2013 zaznamenali v USA najvyšší počet útokov strelnou zbraňou na školách. Samotný film možno zámerne ponúka pomerne plytký pohľad na konanie jednotlivých strán a skôr sa snaží o vyvolanie nejakej väčšej spoločenskej diskusie. O tú sa pokúsil aj Hirsch svojim dokumentom Bully, ktorý pôsobil hodnoverne najmä vďaka tomu, že pracoval so skutočným osobami. Že sa však aspoň jednému režisérovi podarilo niečo dosiahnuť a otvoriť diskusiu k závažnému problému na školách nemožno povedať. Hovoria o tom aj zvyšujúce sa počty útokov. ()